Постанова від 31.01.2025 по справі 298/136/25

Справа № 298/136/25

Номер провадження 3/298/115/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2025 року смт. Великий Березний

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області в особі судді Зизич В.В., за участю секретаря судового засідання Коваль А.Ю., прокурора Ужгородської окружної прокуратури Логвін Д.О., особи, що притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця см.Великий Березний Великоберезнянського району Закарпатської області, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , одруженого, який має на утриманні малолітню дитину, з вищою освітою, непрацюючого, інваліда 3 групи, депутата Дубриницької сільської ради Ужгородського району Закарпатської області, за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Дубриницько-Малоберезнянської сільської ради восьмого скликання, являючись суб'єктом відповідальності, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпДП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, 01.04.2024 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.

Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив обставини, зазначені у протоколі, вину визнав повністю, шкодував про вчинене. Пояснив, що дійсно подав декларацію з запізненням на 11 годин, оскільки у нього в були перебої з електроенергією, однак жодних доказів щодо цього надати не може.

Прокурор Логвін Д.О. у судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, просив застосувати щодо ОСОБА_1 стягнення.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора Логвін Д.О., повно, всебічно та об'єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суддя дійшла висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом та інше.

Згідно диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність наступає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як установлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 являється депутатом VIIІ скликання Дубриницько-Малоберезнянської сільської ради Ужгородського району та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» - суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Вказані обставини стверджуються протоколом №1 І сесії першого скликання Дубриницько-Малоберезнянської сільської ради від 26 листопада 2020 року; присягою депутата Дубриницько-Малоберезнянської сільської ради Сорока Василя Юрійовича від 26.11.2020, та характеристикою на депутата Дубриницької сільської ради VІІІ скликання ОСОБА_1 №510 від 19.11.2024, виданою Дубриницькою сільською радою.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством..

Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

У відповідності до абзацу 15 ч. 1 ст. 1 Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Дубриницької сільської ради, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

За таких обставин, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону, за 2023 рік до 1 квітня 2024 року.

З відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на веб-сайті «nazk.gov.ua», суддею встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2023 рік 1 квітня 2024 року об 11-ій годині 02 хвилини.

Поважних причин щодо несвоєчасності подання ОСОБА_1 декларації на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції не встановлено.

Відповідно до рішення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22 травня 2017 року №223-934/0/4-17 під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетруси), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребування відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (тримання) під вартою тощо.

Винуватість ОСОБА_1 стверджується протоколом №20 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 16 січня 2025 року, інформацією, що міститься на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення; декларацією ОСОБА_1 , від 01.04.2024; інформацією щодо послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 ; інформацією про особу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 наданою Державною міграційною службою України; протоколом №1 І сесії першого скликання Дубриницько-Малоберезнянської сільської ради від 26 листопада 2020 року; присягою депутата Дубриницько-Малоберезнянської сільської ради Сорока Василя Юрійовича від 26.11.2020; повідомленням сільського голови Любові Лавер депутатам Дубриницької сільської ради від 28.11.2023 №522/02-36 про неухильність дотримання вимог антикорупційного законодавства України під час виконання депутатських повноважень та недопущення скоєння корупційних правопорушень, з списком ознайомлених депутатів Дубриницької сільської ради, де під номером 12 ОСОБА_2 ; характеристикою на депутата Дубриницької сільської ради VІІІ скликання ОСОБА_1 , №510 від 19.11.2024, виданою Дубриницькою сільською радою; інформацією наданою ПрАТ «Закарпаттяобленерго» №154-25/385 від 10.01.2025, щодо відключень електроенергії за період з 01.01.2024 по 31.03.2024, за адресою АДРЕСА_1 .

Сукупність досліджених у судовому засіданні доказів є переконливою та вказує на наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, і приходить переконання, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією зазначеної статті, що відповідатиме вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП і є співмірним скоєному.

Вирішуючи питання про стягнення судового збору, суд виходить з наступного.

Згідно положень ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, з ОСОБА_1 слід стягнути в даній справі судовий збір в сумі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 283-284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Згідно з ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу - 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок на рахунок №UА908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), за кодом класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Великоберезнянський районний суд Закарпатської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Зизич В.В.