Постанова від 16.01.2025 по справі 760/25377/24

Справа №760/25377/24

3/760/133/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2025 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Кравченко Я.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Солом'янського УП ГУНП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого РНОКПП невідомий,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

09.10.2024 року до Солом'янського районного суду м. Києва з Солом'янського УП ГУНП у м. Києві, надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №583728 від 06.10.2024 року, складеного інспектором СПДН Солом'янського УП ГУНП у м. Києві старшим лейтенантом поліції Петренком Д.С., вбачається, що ОСОБА_1 , 06.10.2024 року приблизно о 21 год. 30 хв., за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив психологічне насильство відносно сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме ображав та погрожував фізичною розправою, чим міг завдати шкоду психологічному здоров'ю, тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Однак, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №583728 від 06.10.2024 року, складеного інспектором СПДН Солом'янського УП ГУНП у м. Києві старшим лейтенантом поліції Петренком Д.С., вбачається, що ОСОБА_1 вже притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 КУпАП 15.02.2024 року та його дії слід кваліфікувати за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.

Відповідно до постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 21.11.2024 року матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 були повернуті до Солом'янського УП ГУНП у м. Києві для належного оформлення.

26.12.2024 року до суду надійшов адміністративний матеріал відносно громадянина ОСОБА_1 після дооформлення.

Відповідно до п.2.5 «Порядку оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення» № 3/02-15 від 16.02.2015 року, особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, має бути ознайомлена з її правами i обов'язками, передбаченими статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 63 Конституції України, про що зазначається у протоколі.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

Як вбачається з матеріалів справи, уповноваженою особою при доофрмленні матеріалів справи про адміністративне правопорушення не було дотримано вказаних вище вимог КУпАП.

З наданих матеріалів вбачається, що інспектор обмежився виправленням пункту статті у протоколі про адміністративне правопорушення серії

ВАВ №583728 від 06.10.2024, який спочатку складався за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, що не може свідчити про належне доопрацювання.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП України якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п'ятій цієї статті. Згідно ч. 7 ст. 247 КУпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Таким чином, дослідивши матеріали справи, а саме: протокол серії ВАВ №583728 від 06.10 .2024 р. з додатком, пояснення ОСОБА_2 від 06.10.2024, пояснення ОСОБА_1 від 06.10.2024, згоди на збір, обробку персональних даних та направлення відомостей до інших суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству ОСОБА_1 , зобов'язання ОСОБА_1 вважаю, що справа про адміністративне правопорушення відносно вказаної особи підлягає закриттю, оскільки правопорушення було виявлено та зафіксовано протоколом від 06.10.2024 року, що робить неможливим накладення стягнення через сплив строків накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного та керуючись статтями 38, 247 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Я.В. Кравченко