Постанова від 31.01.2025 по справі 760/653/25

Провадження № 3/760/1419/25

в справі № 760/653/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2025 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Бурлака О.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Київського обласного управління Департаменту внутрішньої безпеки НП України відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , гуртожиток, головний спеціаліст ВОД №1 УОД, що підтверджують громадянство України ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області,

про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 2/2025 від 06.01.2025, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста ВОД №1 УОД, що підтверджують громадянство України ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 та п.2-7 прикінцевих положень Закону, без поважних причин, несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, за формою, затвердженою наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.11.2023 №252/23, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно п.п. 1, 2 ч.1 ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд має вирішити питання чи належить до його компетенції розгляд справи та щодо правильності складання протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.

При підготовці справи до розгляду суддею встановлено, що дана справа не підсудна Солом'янському районному суду м. Києва з таких підстав.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення 2/2025 від 06.01.2025 вбачається, що місце вчинення адміністративного правопорушення є невизначеним.

За загальним правилом, встановленим ч. 1 ст.276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Разом з цим, згідно ст. 276 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 177 і 178 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх вчинення або за місцем проживання порушника.

Справи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення та обліку таких правопорушень.

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою, третьою статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення таких правопорушень. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх виявлення.

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 203, 203-1, 204-1, 204-2 і 204-4 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх виявлення.

Іншої альтернативної підсудності за даним видом правопорушення нормами КУпАП не передбачено.

Таким чином, встановлено, що дана справа не підсудна Солом'янському районному суду м. Києва.

Разом з цим, суд звертає увагу на те, що ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як встановлено, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, у зв'язку з виконанням своїх повноважень як головного спеціаліста ВОД №1 УОД, що підтверджують громадянство України ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області, яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Березняківська, 4-А та територіально не відноситься до Солом'янського району м. Києва.

Враховуючи вищевикладене, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягають поверненню до Київського обласного управління Департаменту внутрішньої безпеки НП України для направлення за належною підсудністю.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 276, 278, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП, направити до Київського обласного управління Департаменту внутрішньої безпеки НП України для вирішення питання про її направлення для розгляду за підсудністю до належного суду.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.В.Бурлака