Постанова від 20.01.2025 по справі 208/15408/24

справа № 208/15408/24

№ провадження 3/208/593/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 січня 2025 р. м. Кам'янське

Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Карабан І.І., розглянувши матеріали, що надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Павлоград Дніпропетровської обл., громадянина України, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , на посаді стрільця, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1

за ч. 3 ст.172-20 КУпАП, -

ВСТАНОВИЛА:

18 грудня 2024 року до Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області з ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДНПК-2 №2512, складений відносно ОСОБА_1 28 листопада 2024 року за ч.3 ст.172-20 КУпАП.

Відповідно до вказаного протоколу 27 листопада 2024 року близько о 22 год. 30 хв. ОСОБА_1 перебував на території тимчасового розташування військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_1 та виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані, в умовах особливого періоду, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.3 ст.172-20 КУпАП.

В судові засідання, що призначені на 09 годину 30 хвилин 27 грудня 2025 року та на 09 годину 50 хвилин 20 січня 2025 року, особа, що притягується до адміністративної відповідальності не з'явився. При цьому, суд враховує, що останній достеменно обізнаний про час та місце її розгляду Заводським районним судом м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, про що свідчить довідка про отримання останнім смс-повідомлення.

Враховуючи вищезазначене, а також приписи ст.268 КУпАП, яка не містить заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.172-20КУпАП за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності, то приходжу до висновку про можливість проведення розгляду адміністративної справи за відсутності ОСОБА_1 .

Дослідивши адміністративні матеріали та долучені до них докази, приходжу до наступного висновку.

За змістом ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

За змістом ч.3 ст.172-20 КУпАП, за якою складено протоколи, адміністративна відповідальність наступає у разі розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, якщо такі дії вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 4. ст.24 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язки військової служби: 1) на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять); 2) на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби; 3) поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов'язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника); 4) під час виконання державних обов'язків, у тому числі у випадках, якщо ці обов'язки не були пов'язані з військовою службою; 5) під час виконання обов'язку з урятування людського життя, охорони державної власності, підтримання військової дисципліни та охорони правопорядку.

Матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять жодних відомостей про те, які саме обов'язки військової служби виконував ОСОБА_1 28 листопада 2024 року.

Також, адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.172-20 КУпАП характеризується наявністю спеціального суб'єкта - військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів.

Водночас до протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказу на підтвердження того, що ОСОБА_1 на час вчинення інкримінованого йому адміністративного правопорушення мав статус військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , оскільки до адміністративного матеріалу в підтвердження особи ОСОБА_1 долучено копії військового квитка серії НОМЕР_2 відносно ОСОБА_1 та витягу із наказу командира військової частина НОМЕР_3 від 28 листопада 2024 року. Документів, що підтверджують статус ОСОБА_1 , як військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , у матеріалах справи відсутні.

Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Таким чином, судом встановлено, що матеріалами справи не доведено, що ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст.247, 280, 283-284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Суддя Карабан І. І.