29 січня 2025 рокуЛьвівСправа № 380/26115/23 пров. № А/857/27791/24
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Курильця А.Р.,
суддів Мікули О.І., Пліша М.А.,
з участю секретаря Гладкої С.Я.,
представника позивача Задоровського М.Г.,
представника відповідача Гавриляка Р.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2024 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень,-
суддя в 1-й інстанції Грень Н.М.,
час ухвалення рішення 30.09.2024 року,
місце ухвалення рішення м.Львів,
дата складання повного тексту рішення 30.09.2024 року,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" звернулося в суд з позовом до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2024 року позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 17.08.2023 №635/33000703. У задоволенні інших позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин справи та невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, просить скасувати оскаржуване рішення в частині задоволення позову та прийняти постанову про відмову в задоволенні позову повністю, оскільки перевіркою встановлено реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за місцем реалізації та зберігання на АЗС ТОВ «Альянс Холдинг» код за ЄДРПОУ 34430873 за адресою: Львівська область, Пустомитівський район, с.Муроване, вул.Львівська бічна, буд. 20, що підтверджується відсутністю записів в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою №13-НП за 08.10.2022. У журналі за формою №13-НП не відображено надходження Дизельне паливо в кількості 7123,00 л. за ціною реалізації 53,49 грн. за літр. Таким чином, встановлено надлишок товарних запасів (палива) відповідно до наданого журналу обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою №13-НП за адресою Львівська область, Пустомитівський район, с.Муроване, вул.Львівська бічна, буд. 20, 08.10.2022 року на загальну суму 381 009,27 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні свою апеляційну скаргу підтримав, просить рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2024 року скасувати та прийняти постанову, якою в задоволенні позову відмовити.
Представник позивача в судовому засіданні, апеляційну скаргу відповідача заперечив, просить рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2024 року залишити без змін.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників справи, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з таких підстав.
ТзОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ» зареєстровано як юридична особа із присвоєнням коду ЄДРПОУ 34430873.
На підставі наказу від 17.07.2023 №183 та направлення на перевірку від 19.07.2023 №180/33-00-07-03 та №181/33-00-07-03 Західним міжрегіональним управління ДПС по роботі з великими платниками податків в період з 19.07.2023 по 28.07.2023 проведено фактичну перевірку автозаправної станції, що розташована за адресою: вул. Львівська бічна, буд. 20, с. Муроване, Пустомитівський район, Львівська область), що належить ТзОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ».
За результатами перевірки складено акт від 28.07.2023 №503/33-00-07-03-РРО/34430873. Перевіркою встановлено порушення вимог:
- п.11, п. 12 статті 3 Закону України від 06.07.95 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) (далі Закон №265/95-ВР)
- абзацу 3 частини 4 статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР (із змінами та доповненнями);
- Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 №148 (із змінами та доповненнями);
- п.п. 14.1.106 п. 14.1 ст. 14, п. 226.7 ст. 226 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755 - VI (із змінами та доповненнями).
Перевіркою встановлено таке:
« 1. Під час проведення перевірки комісією з числа працівників ТОВ «Альянс Холдинг», в присутності інспектора ЗМУ ДПС по роботі з ВПП, проведено інвентаризацію залишків пального у резервуарах станом на 19.07.2023. За результатами проведеної інвентаризації встановлено надлишки на загальну суму 654,08 грн, а саме Газ в кількості 27,61 л (акт інвентаризації від 19.07.2023).
2. Перевіркою поданої до ДПС України почекової інформації по реєстратору розрахункових операцій з фіскальним Nє3000380554 виявлено продаж підакцизних товарів без коду товарної під категорії для підакцизної групи товарів згідно УКТ ЗЕД. Зокрема, відповідно до чеку Nє79 від 01.01.2022 о13:58:31 через реєстратор розрахункових операцій за адресон Львівська область, Пустомитівський район, с. Муроване, вул. Львівська бічна, буд. 20, проведена операція з продажу сигарет «Цигарки Парламент Silver Blue» за ціною 74,00 грн. в кількості « 1» без зазначення коду товарної під категорії згідно з УК-ЗЕД. Чек Nє79 від 01.01.2022.
3. Відповідно до п. 12 ст.3 Закону України від 06.07.1995 Nє265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункови: операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями, підприємства зобов?язані вести : порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
Порядок обліку нафтопродуктів на АЗС передбачено інструкцією про порядок приймання, транспортування зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, яка затверджена наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв?язку України Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчоїполітики від 20.05.2008 N6281/171/578/155 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 02.09.2008 за Nє805/15496.
Так, в п.п. 10.2.10 п.10.2 ст.10 «Порядок приймання і відпуску нафтопродуктів на автозаправних станціях» зазначенс що на підставі ТТН та акта приймання (у разі його наявності) оператор АЗС має оприбуткувати прийнятий нафтопродукт з марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки), тобто зробити необхідні записи в журналі облік надходження нафтопродуктів на АЗС за формою Nє13-НП. Дані про оприбутковані нафтопродукти заносяться до змінног звіту АЗС за формою Nє 17-НП.
Перевіркою встановлено реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за місцем реалізації та зберігання на АЗС ТОВ «Альянс Холдинг» код за ЄДРПОУ 34430873 за адресою: Львівська область, Пустомитівський райо-с. Муроване, вул.Львівська бічна, буд. 20, що підтверджується відсутністю записів в журналі обліку надходження нафтопродукті на АЗС за формою Nє13-НП за 08.10.2022. У журналі за формою Nє13-НП не відображено надходження Дизельне паливо в кількості 7123,00 л. за ціною реалізації 53,49 грн. за літр.
Таким чином, встановлено надлишок товарних запасів (палива) відповідно до наданого журналу обліку надходженн нафтопродуктів на АЗС за формою Nє13-НП за адресою Львівська область, Пустомитівський район, с.Муроване, вул. Львівська бічна, буд. 20, 08.10.2022 року на загальну суму 381 009,27 грн.
4. Під час проведення фактичної перевірки встановлено, що через реєстратор розрахункових операцій ІКС-СА 100 1 фіскальним номером Nє3000380554 та заводським номером №IN80100565 реалізовано алкогольні напої, які марковані однією тією ж маркою акцизного податку:
- AAYV370004 в кількості 2 рази (чек Nє193 від 07.01.2022; чек Nє194 від 07.01.2022).
Відповідно до п.226.7 ст.226 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року 2755-VI (із змінами та доповнення кожна марка акцизного податку повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного податку за одиницю маркованої продукції, крім суми акцизного податку з реалізації суб?єктом господарюванн роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Враховуючи вищенаведене, встановлено, що ТОВ «Альянс Холдинг» реалізовувало алкогольні напої з використання лише однієї марки акцизного податку з реквізитами - серія AAYV370004 в кількості 2 рази, чим порушено вимоги п.226 ст.226 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року 2755-VI (із змінами та доповненнями) та абзацу 3 частини 4 статті 1 Закону України від 19.12.1995 Nє481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин використовуються в електронних сигаретах та пального» ( змінами та доповненнями).
5. Під час проведення фактичної перевірки встановлено, що через реєстратор розрахункових операцій ІКС-СА 100 фіскальним номером №3000380554 реалізовано тютюнові вироби за ціною, яка перевищує максимальну роздрібну ціну нанесену на пачку виробником, збільшеною на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизним податком, а саме:
- «Цигарки Ротманс Демі Блю» реалізовано за ціною 82,90 грн, при максимальній роздрібній ціні, встановлені виробником 80,0 грн. (76,19*1,05), Чек № 109 від 19.07.2023 о 11:54:45.
Враховуючи вищенаведене, встановлено, що ТОВ «Альянс Холдинг» реалізовує тютюнові вироби за ціною, як перевищує максимальну роздрібну ціну, нанесену на пачку виробником, збільшеною на суму акцизного податку з роздрібн торгівлі підакцизним податком».
На підставі акта перевірки від 28.07.2023 №503/33-00-07-03-РРО/34430873 Західним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків винесені податкові повідомлення-рішення:
- податкове повідомлення-рішення № 635/33000703 від 17.08.2023 (далі - ППР 1) яким встановлено порушення п. 12, ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95 - ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що нібито, було порушено порядок ведення обліку товарів, що знаходяться у місці продажу;
- податкове повідомлення-рішення № 633/33000703 від 17.08.2023 (далі - ППР 2), яким встановлено порушення п. 11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95 - ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що нібито, було проведено розрахункові операції через РРО для підакцизних товарів без використання режиму програмування із зазначенням коду УКТ ЗЕД;
- податкове повідомлення-рішення № 634/33000703 від 17.08.2023 (далі - ППР 3) яким встановлено порушення абз. 3, ч. 4, ст. 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», що нібито, було допущено використання однієї марки акцизного податку в кількості 2 рази;
- податкове повідомлення-рішення № 636/33000703 від 17.08.2023 (далі - ППР 4) яким встановлено порушення п.п. 14.1.106, п. 14.1, ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755^1, що нібито, не було допущено реалізацію тютюнових виробів за ціною, яка перевищує максимальну роздрібну ціну, нанесену на пачку виробником, збільшену на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизним податком.
ТзОВ «АЛЬЯНС ХОЛДИНГ» оскаржило спірні податкові повідомлення-рішення до Державної податкової служби України.
Рішенням ДПС України від 25.10.2023 №31968/6/99-00-06-05-02-06 відмовлено у задоволенні скарги та залишено без змін спірні ППР Західного МУ ДПС по роботі з ВПП від 17.08.2023.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює ПК України та який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
В Акті перевірки зазначено, що ДПС встановлено факти:
-реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку, що підтверджується відсутністю записів в журналі обліку надходжень нафтопродуктів на АЗС за формою 13-НП;
-надлишок товарних запасів (палива) відповідно до наданого журналу обліку надходжень нафтопродуктів на АЗС за формою 13-НП на загальну суму 381 009, 27 грн.
Таких висновків уповноважені особи податкового органу дійшли на підставі того, що Товариство не відобразило в журналі обліку надходжень нафтопродуктів на АЗС за формою № 13-НП надходження, прийнятих 08.10.2022, нафтопродуктів (дизельне пальне).
Вказане слугувало підставою для складання ППР 1 на суму 381 663, 35 грн. (до вказаної суми додано надлишки встановлені інвентаризацією проведеною 19.07.2023, яка виявила надлишки газу на суму 654 грн. 08 к.).
Згідно п.12 ст.3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 №265/95 (далі Закон №265/95) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані : вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. При цьому, суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).
Статтею 20 Закону №265/95 визначено, що до суб'єктів господарювання, які здійснюють реалізацію товарів, не облікованих у встановленому порядку, та/або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті), за рішенням контролюючих органів застосовується фінансова санкція у розмірі вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.1, 2 ст.9 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні №996-XIV від 16.07.1999 (далі - Закон №996), підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов'язкові реквізити : назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
З урахуванням специфіки провадження діяльності з роздрібної торгівлі нафтопродуктами та з метою встановлення єдиного порядку організації та виконання робіт, пов'язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком товарної нафти і нафтопродуктів спільним наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №281/171/578/155 від 20.05.2008 було затверджено Інструкцію про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України (далі - Інструкція №281).
Вимоги вказаної Інструкції є обов'язковими для всіх суб'єктів господарювання (підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців), що займаються хоча б одним з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти і нафтопродуктів на території України.
Згідно п.п.10.2.10 п.10.2 Інструкції №281, на підставі товарно-транспортних накладних та акта приймання (у разі його наявності) оператор автозаправної станції має оприбуткувати прийнятий нафтопродукт за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки), тобто зробити необхідні записи в журналі обліку надходження нафтопродуктів на автозаправну станцію за формою №13-НП. Дані про оприбутковані нафтопродукти заносяться до змінного звіту автозаправної станції за формою №17-НП (додаток 14).
Відповідно до п.п.10.3.1.3 п.10.3 Інструкції №281, облік реалізації нафтопродуктів ведеться через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений до фіскального режиму роботи реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій кожною автозаправною станцією, яка здійснює розрахунки із споживачами готівкою. Відпуск нафтопродуктів за готівку відображається у змінному звіті автозаправної станції за формою №17-НП.
Згідно п.п.10.4.1 п.10.4 Інструкції №281, на АЗС здійснюється оперативне кількісне контролювання, результати якого використовуються для ведення обліку, звіряння кількості отриманих і відпущених нафтопродуктів. Кількісний облік нафтопродуктів на АЗС здійснюється за формою змінного звіту АЗС №17-НП.
За змістом п.п.10.4.2 п.10.4 Інструкції №281, під час приймання-передавання зміни оператори АЗС визначають залишки нафтопродуктів на кінець зміни з урахуванням залишків на початок зміни (цей залишок переноситься з графи обліковий залишок попередньої зміни), надходження нафтопродуктів за зміну, які підтверджено відповідними документами, та кількості відпущених за зміну нафтопродуктів за сумарними показниками лічильників усіх ПРК, ОРК (обліковий залишок); вимірюють загальний рівень нафтопродуктів і рівень підтоварної води в кожному резервуарі та за результатами вимірювань визначають об'єм нафтопродуктів (фактичний залишок); роздруковують на РРО фіскальний звітний чек і визначають обсяг виконаних розрахункових операцій, що заносяться до фіскальної пам'яті; передають залишок готівки; перевіряють наявність та фіксацію у місцях, передбачених експлуатаційним документом, свинцевих пломб з відбитком повірочного тавра та відповідність відбитку цих тавр у формулярах на ПРК, ОРК.
У разі встановлення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі в границях відносної похибки методу вимірювання маси згідно з ГОСТ-26976 зміна передається і приймається за обліковим залишком нафтопродукту. Перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення фіксується у змінному звіті. У разі перевищення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі понад зазначених норм керівництво повинно вжити заходів щодо проведення позачергової інвентаризації. До встановлення обставин перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення обліковий залишок не корегується.
Підпунктом 10.4.3 пункту 10.4 Інструкції №281 передбачено, що після завершення зміни оператором АЗС складається змінний звіт АЗС за формою №17-НП у двох примірниках, з яких один з доданими товарно-транспортними накладними здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається на АЗС.
Відповідно до п.16.1, 16.2 Інструкції №281, матеріально відповідальні особи АЗС ведуть облік руху нафтопродуктів за марками і видами (для дизельного палива в залежності від масової частки сірки) нафтопродуктів у змінному звіті за формою №17-НП, який складається у двох примірниках. Перший примірник разом з первинними документами здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається у матеріально відповідальної особи.
Бухгалтерські служби підприємств перевіряють та приймають змінні звіти з доданими до них первинними документами (ТТН, талони, відомості встановленої форми, супровідні відомості за інкасацією готівки та інші), перевіряють правильність перенесення показників лічильників ПРК, ОРК з попередньої зміни, звіти про обсяг реалізації і форми оплати за РРО, визначення фактичних залишків нафтопродуктів у резервуарах АЗС за результатами вимірювання, відображених у формі №17-НП, та надходження готівки. Зроблені під час перевірки змінних звітів виправлення засвідчуються підписами операторів АЗС, керівника АЗС та головного бухгалтера або за його дорученням іншим працівником бухгалтерської служби підприємства.
Розділом 13 Інструкції №281 встановлено особливості проведення інвентаризації нафти та нафтопродуктів на підприємствах.
Зокрема, інвентаризація нафти та нафтопродуктів на підприємствах проводиться не рідше одного разу на місяць. Для здійснення інвентаризації розпорядчим документом керівника підприємства створюються робочі і постійно діючі інвентаризаційні комісії, до складу яких залучаються особи, що мають досвід здійснення інвентаризації. Основною метою інвентаризації є: виявлення фактичної наявності нафти та нафтопродуктів за марками і видами, а також суми готівки на автозаправній станції; зіставлення фактичної наявності нафти та нафтопродуктів за марками і видами з даними бухгалтерського обліку; виявлення нестандартних нафтопродуктів; перевірка дотримання умов та порядку зберігання нафти та нафтопродуктів, а також готівки на автозаправній станції (п.п.13.2, 13.3, 13.5 Інструкції №281).
Вимоги Інструкції №281 щодо проведення інвентаризації стосуються здійснення внутрішньої інвентаризації нафтопродуктів на підприємстві, яка призначається розпорядчим документом керівника підприємства з визначенням складу інвентаризаційної комісії, термінів проведення інвентаризації, і не поширюються на проведення інвентаризації під час фактичної перевірки контролюючим органом суб'єкта господарювання відповідно до визначеної законом компетенції.
Разом з тим, встановлюючи обов'язок суб'єкта господарювання вести передбачені форми обліку нафтопродуктів, Інструкція №281 регулює оперативний контроль підприємства за обігом нафтопродуктів.
Відсутність чи недоліки в оформленні передбачених Інструкцією №281 документів (журналів обліку, змінних звітів) не може бути єдиною підставою для висновку про порушення порядку ведення обліку палива за місцем його продажу та застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій, передбачених ст.20 Закону №265/95.
За змістом п.12 ст.3 Закону №265/95, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації в порядку, встановленому законодавством, відповідає бухгалтерському обліку.
Відтак, для встановлення факту необлікування позивачем пального в установленому порядку слід перевірити відповідні бухгалтерські регістри та первинні документи, на підставі яких вони ведуться.
Аналогічні висновки викладено у постановах Верховного Суду від 08.12.2022 по справі №1.380.2019.003315, від 14.07.2022 по справі №520/18801/2020, від 14.02.2022 по справі №640/2008/20, які в силу положень ч.5 ст.242 КАС України мають бути враховані при розгляді цієї справи.
Як вірно встановлено судом першої інстанції, Товариством обліковано пальне у повному обсязі 05.04.2023, що підтверджується змінним звітом форми № 17-НП за 08.10.2022; Z звітом за 08.10.2022; видатковою накладною за 08.10.2022; оборотно-сальдовою відомістю за 08.10.2022; Акцизною накладною форми «П» № 133 від 08.10.2022 (у літрах, приведених до температури 15° С); довідкою про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання-відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального за 08.10.2022.
Крім того, згідно висновків, які викладені у Постановах Верховного Суду від 27.01.2022 у справі № 640/13604/19, від 13.08.2021 у справі №809/1161/17, від 12.03.2020 у справі №823/1917/16, від 21.05.2020 у справі №809/597/16, від 31.05.2019 у справі №809/1253/16 єдиним можливим способом перевірки наявності необлікованих нафтопродуктів є співставлення даних обліку звітів АЗС за формою №16-НП і №17-НП та даних РРО із фактичними вимірюваннями залишків пального в резервуарах, тобто визначення різниці між кількістю нафтопродуктів, які надійшли на АЗС та кількістю реалізованих нафтопродуктів. Якщо різниця показників є меншою ніж кількість фактично наявного в резервуарах пального, то має місце реалізація товарів, які не обліковані у встановленому порядку.
Суд зауважує, що під час проведення фактичної перевірки контролюючим органом здійснено вимірювання залишків пального в резервуарах та не встановлено надлишку дизельного пального, що відображено в акті перевірки.
Таким чином, інформація про що міститься у долученому до позову Z-звіті, та відомості про залишки пального на початок та кінець зміни, його надходження та відпуск повністю відображено у відповідному змінному звіті форми № 17-НП, який формувався по завершенні зміни, в кінці доби, свідчать про належне ведення позивачем обліку пального.
Таким чином колегія суддів приходить до висновку, що доводи відповідача щодо реалізації ТОВ Альянс Холдинг без належного ведення порядку обліку палива є необґрунтованими.
Крім того, в матеріалах справи відсутні належні докази на підтвердження факту реалізації Товариством нафтопродуктів, які не обліковані належним чином.
Враховуючи вищенаведене, суд першої інстанцій дійшов вірного висновку, що податкове повідомлення рішення № 635/33000703 від 17.08.2023 підлягає скасуванню.
В решті рішення суду першої інсьанції не оскаржувалося.
Решта доводів та заперечень учасників справи, висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відображено принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.
Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.
Керуючись ст.ст.308,315,316,321,322,325,328,329 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2024 року у справі № 380/26115/23 - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду лише з підстав, визначених ст. 328 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя А. Р. Курилець
судді О. І. Мікула
М. А. Пліш
Повне судове рішення складено 30 січня 2025 року.