30 січня 2025 року Чернігів Справа № 620/940/25
Чернігівський окружний адміністративний суд, під головуванням судді Житняк Л.О., перевіривши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, в якому оскаржує розмір виплаченої разової грошової виплати до Дня Незалежності України за 2024 рік як особа з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи, у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком.
Суд ухвалою від 30.01.2025 відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Згідно із пунктами 21, 22 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги. Зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення
Відповідно до ч. 1 ст. 290 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.
Разом з цим, ч. 7 цієї статті Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що ухвала про відкриття Верховним Судом провадження у зразковій справі публікується на офіційному веб-порталі судової влади України, а також в одному із загальнодержавних друкованих засобів масової інформації не пізніше ніж за десять днів до дати судового засідання для розгляду зразкової справи.
Згідно ч. 1 ст. 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Як встановлено судом, на офіційному веб-порталі судової влади України міститься ухвала Верховного Суду від 22.11.2023 №Пз/990/7/23 (справа №440/14216/23) про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі за позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
05.03.2024 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалив рішення за наслідками розгляду зразкової справи, однак воно законної сили не набрало, оскільки оскаржене до Великої Палати Верховного Суду.
Враховуючи, що справа №620/12180/24 має ознаки типової відповідно до положень пункту 21 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: позовні вимоги заявлені до органу, уповноваженого здійснювати виплату разової щорічної грошової допомоги до Дня Незалежності; спірні відносини стосуються визначення розміру разової грошової допомоги до Дня Незалежності та урегульовані одними й тими самими нормами права, тому суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження в справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Керуючись статтями 236, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії зупинити до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/990/7/23 (справа №440/14216/23).
Ухвала набирає законної сили в строк та порядку, передбачені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційному порядку може бути оскаржена ухвала про зупинення провадження у справі.
Ухвала суду може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О. Житняк