про прийняття справи до провадження
30 січня 2025 року м. ДніпроСправа № 640/30144/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши матеріали справи за позовом Державної екологічної інспекції Столичного округу (місцезнаходження: вул. Солом'янська, буд. 1, м. Київ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Будівельників України"(місцезнаходження: вул. Богдана Хмельницького, 17/52, Київ) про стягнення коштів,
До Луганського окружного адміністративного з Київського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 640/30144/21 за позовом Державної екологічної інспекції Столичного округу (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Будівельників України"(далі - відповідач) з такими вимогами:
- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс будівельників України» (код ЄДРПОУ 37354345, місце знаходження суб'єкта господарювання: за адресом: 01030, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 17/52, поверх 4) у вигляді: заборони використання майданчика для зберігання та реалізації сипучих будівельних матеріалів (пісок, щебінь, відсів) з проведенням розвантажувальних та завантажувальних робіт, та обладнання 2 (двох) бункерів - дозаторів для фасування сипучих будівельних матеріалів, які знаходяться за адресом: 03045, м. Київ, вул. Острівна, 13, до встановлення спеціальних захисних пристроїв у відповідності до санітарних норм.
В обґрунтування вимог зазначено, що Державною екологічною інспекцією Столичного округу проведено позапланову перевірку дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «Альянс будівельників України» вимог природоохоронного законодавства, за адресом: 01054, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 17/52, 03045, м. Київ, вул. Острівна, 13, природоохоронного законодавства 11.03.2020 - 12.03.2020 року на підставі наказу від 06.03.2020 №298-П, посвідчення (направлення) від 06.03.2020 №2 /4/000277 за результатами якої було складено відповідний акт від 12.03.2020 №83, який було отримано директором ТОВ «Альянс будівельників України» Кундзічем В.В. 12.03.2020, про що ним власноручно поставлено особистий підпис.
В ході перевірки встановлено зокрема, що ТОВ «Альянс будівельників України» здійснює господарську діяльність - за КВЕД: основний вид діяльності 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Відповідно до договору оренди від 01.01.2018 №6-1 та додаткової угоди від 29.12.2018 № 1 ПрАТ «АБ Столичний» передав ТОВ «Альянс будівельників України», склад інвентаря літ. «41» загальною площею 36,8 кв.м., та будівлю охорони «літ. 31» загальною площею 21,1 кв.м.
Дана територія, а саме: земельна ділянка площею 0,73 га, огороджена бетонним парканом та використовується ТОВ «АБУ» під майданчик для зберігання та реалізації сипучих будівельних матеріалів (пісок, щебінь, відсів і без відповідних правовстановлюючих документів щодо користування земельною ділянкою, чим порушено ст. ст. 125, 126 Земельного кодексу України, ч. 2 ст. 3 ЗУ № 1952.
В розділі акту перевірки від 12.03.2020 № 83 «Опис виявлених порушень вимог законодавства», зафіксовані в тому числі такі порушення: ТОВ «Альянс будівельників України» здійснює господарську діяльність по вул. Острівна, 13 в м. Києві де розташований майданчик для зберігання та реалізації сипучих будівельних матеріалів (пісок, щебінь, відсів) з проведенням розвантажувальних та завантажувальних робіт, а також обладнано 2 (два) бункери -дозатора для фасування сипучих будівельних матеріалів. Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами відсутній, чим порушено ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
Отже, як вбачається з зазначеного акту, в ході перевірки встановлено, товариство здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що є порушенням вимог ст. ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
16.03.2020 з метою усунення виявлених порушень природоохоронного законодавства Державною екологічною інспекцією Столичного округу було винесено припис Товариству з обмеженою відповідальністю «Альянс будівельників України» від 16.03.2020 в пункті 1 якого зазначалось, зокрема: отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що передбачено статтею 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
За результатами перевірки відносно посадової особи - директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс будівельників України» складено протокол про адміністративне правопорушення №000262 12.03.2020 року, та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення №000214 від 12.03.2020, якою визнано посадову' особу - директора ТОВ «Альянс будівельників України» ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 136 грн., у відповідності до ч. 1 ст. 78 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі перевірки виконання припису позивача від 16.03.2020, згідно наказу від 14.05.2021 № 468-П та направлення від 17.05.2021 № 3/2/474 у період з 28.05.2021 по 01.06.2021, Державною екологічною інспекцією Столичного округу проведено позапланову перевірку дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю ТОВ «Альянс будівельників України» вимог природоохоронного законодавства, за адресом: 01054, м. Київ. вул. Богдана Хмельницького, 17/52, 03045, м. Київ, вул. Острівна, 13, за результатами якої було складено відповідний акт від 01.06.2021 № 02 - 817, який було отримано без пояснень, зауважень та заперечень директором ТОВ «Альянс будівельників України» Кундзічем В.В. 01.06.2021, про що ним зроблено відповідний підпис.
В акті перевірки від 01.06.2021 № 02 - 817, а саме в пункті 1 розділу «Опис виявлених порушень», зазначено зокрема:
-під час перевірки встановлено, що ТОВ «Альянс будівельників України» не виконало вимоги припису Державної екологічної інспекції Столичного округу від 16.03.2020, а саме не отримало дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Не оформило правовстановлюючі документи та не здійснило реєстрацію прав щодо користування земельною ділянкою площею 0,73 га, по вул. Острівна, 13, яка примикає до території Акціонерного товариства «Асфальтобетонний завод «АБ СТОЛИЧНИИ?», що огороджена бетонним парканом та використовується ТОВ «АБУ» під майданчик для зберігання та реалізації сипучих будівельних матеріалів (пісок, щебінь, відсів) без відповідних правовстановлюючих документів щодо користування земельною ділянкою.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.10.2021 позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.01.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін.
Законом України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ» (далі - Закон № 3863-ІХ) пункт 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" (Відомості Верховної Ради України, 2023 р., № 29, ст. 111) викладено в новій редакції.
Так, приписами пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" установлено, що інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
На виконання вимог Закону № 3863-ІХ наказом ДСА України від 16.09.2024 № 399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок № 399).
Пунктом 22 Порядку № 399 встановлено, що на підставі отриманих примірників протоколу та переліку судових справ відповідальною особою протягом семи робочих днів після завершення автоматизованого розподілу судових справ передаються судові справи до судів, визначених за результатами автоматизованого розподілу.
Адміністративна справа № 640/30144/21 надійшла до Луганського окружного адміністративного суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу № 640/30144/21 передано для розгляду судді Смішливій Т.В.
З огляду на вищевикладене, вважаю за необхідне прийняти зазначену адміністративну справу до свого провадження.
Справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, визначених цим Кодексом (частина 13 статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Керуючись статтями 5, 9, 12, 77, 80, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Прийняти адміністративну справу до провадження.
Розгляд справи продовжити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Запропонувати сторонам у разі зміни фактичних обставин по даній справі, вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, повідомити суду про таке протягом 15 (п'ятнадцяти) днів з дня отримання цієї ухвали шляхом направлення додаткових пояснень в електронній формі через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (особистий кабінет в системі «Електронний суд») з використанням власного (уповноваженої особи) електронного підпису або у паперовій формі.
Справа розглядатиметься суддею Смішливою Т.В. одноособово.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
СуддяТ.В. Смішлива