Справа № 749/1796/24
Номер провадження 3-в/749/1/25
"30" січня 2025 р. Щорський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого - судді Чигвінцева М.С.
за участю секретаря Михалевич М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Сновську заяву ОСОБА_1 про відстрочку (розстрочку) виконання рішення суду,
До Щорського районного суду Чернігівської області надійшла заява від ОСОБА_1 , у якій просить відстрочити (розстрочити) виконання рішення (змінити спосіб виконання рішення) про стягнення з нього штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн.
Заява обґрунтована тим, що постановою Щорського районного суду Чернігівської області від 24.12.2024 заявника визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень. Проте, виконання рішення суду для нього ускладнюється у зв'язку з скрутним матеріальним становищем.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
Порядок провадження по виконанню постанови про накладення штрафу визначено главою 27 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується в першу чергу з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно з ст. 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадою особою), який виніс постанову.
Відповідно до ч. 1 ст. 301 КУпАП за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця.
Згідно з ч. 2 ст. 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Водночас, умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначені Законом України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
У своїй заяві про відстрочку виконання постанови ОСОБА_1 посилається на скрутне матеріальне становище, що у відповідності до ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» може бути підставою для відстрочення сплати штрафу.
Однак, доказів, які б підтверджували скрутне матеріальне становище ОСОБА_1 заява не містить.
Крім того, заявником не точно сформульовано свої вимоги відповідно до вищевказаних норм законодавства.
За наведених обставин, суд вважає, що підстави, на які посилається заявник для відстрочки виконання судового рішення, є необґрунтованими, оскільки вони не знайшли свого підтвердження, а тому у задоволенні заяви слід відмовити.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 301, 304 КУпАП,
Заяву ОСОБА_1 про відстрочку (розстрочку) виконання рішення суду - залишити без задоволення.
Постанова оскарженню не піддягає.
Суддя М.С. Чигвінцев