Унікальний номер справи 333/7623/24
Номер провадження 3/333/66/25
Іменем України
28 січня 2025 р. м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Ковальова Ю.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця ВЧ НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
20.08.2024 року о 14 год. 29 хв. в м. Запоріжжя, на вул. Оріхівське шосе, буд. 14а, ОСОБА_1 керував автомобілем Mitsubishi Pajero Pinin д/н НОМЕР_2 у стані наркотичного сп'яніння, що підтверджується медичним висновком № 7559 від 20.08.2024, чим порушив вимоги п. 2.9.а ПДР України, за що ч.1 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
ОСОБА_1 не з'явився до судового засідання, про час та місце розгляду справи повідомлений за допомогою SMS-повідомлення, що підтверджується довідкою про доставку SMS.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат Батій Т.М. в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_1 не вживає наркотичні засоби, на обліку у лікаря-нарколога як станом на день складання протоколу про адміністративне правопорушення так і на день розгляду справи не перебуває, на підтвердження чого надала відповідну довідку. Зазначила, що після того, як було встановлено перебування ОСОБА_1 у стані наркотичного сп'яніння, його повинні були поставити на облік у лікаря нарколога. Але такого не сталося, що, на думку захисника, свідчить про можливу помилку при встановленні стану перебування підзахисного в стані наркотичного сп'яніння. Також захисник заявила клопотання про виклик та допит свідків а саме: поліцейських ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, дотримання права ОСОБА_1 на захист (з'ясування того, яким чином встановлювалися працівниками поліції ознаки наркотичного сп'яніння у ОСОБА_1 ) Просила закрити справу за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Розглядаючи клопотання, суд виходить з того, що стороною захисту, крім загальних тверджень, в жодний спосіб не обґрунтовано підстав для виклику та допиту двох працівників поліції, що здійснюють свої повноваження під час воєнного стану, у прифронтовому регіоні, яким є місто Запоріжжя, на чому наголошує суд. Дослідивши матеріали справи, зокрема відеозапис, долучений до справи, судом зроблено висновок про можливість повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи без виклику поліцейських. На підставі викладеного, судом відмовлено у задоволенні клопотання сторони захисту про виклик і допит свідків.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 809929 від 20.08.2024;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану наркотичного сп'яніння від 20.08.2024 року;
- рапортом поліцейського взводу № 1 роти №2 батальйону №4 УПП в Запорізькій області ДПП Салія М. від 20.08.2024;
- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 20.08.2024;
- відеозаписом з нагрудного реєстратора, долученим до матеріалів справи та переглянутим в судовому засіданні, зміст якого повністю спростовує вищенаведені доводи захисника та підтверджує обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.2.9а ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані наркотичного сп'яніння.
Доводи захисника щодо незнаходження ОСОБА_1 на обліку у лікаря-нарколога не свідчать про відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, в діях ОСОБА_1 та не спростовують викладені вище висновки суду.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суд не вбачає.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 29.06.2007 року у справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства», особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є такими, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Отже, керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння не може вважатись малозначним правопорушенням, оскільки зазначені дії наражають оточуючих на небезпеку.
З огляду на ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, вважаю можливим призначити їй адміністративне стягнення, у рамках санкції статті 130 КУпАП у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення..
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 40-1, 130 ч.1, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 000 /сімнадцять тисяч/ гривень 00 копійок на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 /один/ рік.
Платіжні реквізити для сплати адміністративного штрафу:
Отримувач: ГУК у Зап.обл/Запорізька обл/21081300
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)
Номер рахунку (IBAN): UA708999980313000149000008001
Код класифікації доходів бюджету: 21081300, Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі)
Відповідно до вимог ч.2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605/ шістсот п'ять/ гривень 60 копійок.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору:
Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)
Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ю.В. Ковальова