"24" грудня 2007 р.
Справа № 25/292-07-8224
За позовом: Спілки громадських організацій «Тендерна палата України»
до відповідача: ДП «Морський торговельний порт «Южний», м. Южне, Одеська область
про відміну процедури закупівлі послуг із сервісного обслуговування ковшових навантажувачів L574 «Liebherr» та забезпечення безпеки експлуатації та підтримання їх у технічно справному стані у одного учасника ТОВ «Німецьке індустріальне представництво» на суму 150 000грн.
Суддя Малярчук І.А.
В судових засіданнях приймали участь представники сторін:
Від позивача: не з'явився
Від відповідача: Пуленко К.М., довіреність №кну-6092 від 10.12.07 р.
В судовому засіданні 24.12.07 р. приймали участь представники сторін:
Від позивача: не з'явився
Від відповідача: Пуленко К.М., довіреність №кну-6092 від 10.12.07 р.
СУТЬ СПОРУ: про відміну процедури закупівлі послуг із сервісного обслуговування ковшових навантажувачів L574 «Liebherr» та забезпечення безпеки експлуатації та підтримання іх у технічно справному стані у одного учасника ТОВ «Німецьке індустріальне представництво» на суму 150 000грн.
Спілка громадських організацій «Тендерна палата України» звернулось до господарського суду з позовною заявою до ДП «Морський торговельний порт «Южний» про відміну процедури закупівлі послуг із сервісного обслуговування ковшових навантажувачів L574 «Liebherr» та забезпечення безпеки експлуатації та підтримання їх у технічно справному стані у одного учасника ТОВ «Німецьке індустріальне представництво» на суму 150 000грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог, позивач зазначає, що відповідачем в порушення ст.ст.41, 17, 173 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 22.02.2000р. №1490-ІІІ проводилась закупівля із сервісного обслуговування ковшових навантажувачів L574 «Liebherr» та забезпечення безпеки експлуатації та підтримання їх у технічно справному стані у одного учасника ТОВ «Німецьке індустріальне представництво» за відсутності включення такого учасника в тематичний каталог учасників процедур закупівель, а також відповідачем не оприлюднено звіт про результати здійснення процедури закупівлі у одного учасника - ТОВ «Німецьке індустріальне представництво» в інформаційній системі у мережі Інтернет.
Відповідач подав до суду відзив на позов від 24.12.07 р. за вх.№29112, в якому зазначає, що правова норма, що передбачає обов'язкове включення до тематичного каталогу учасників процедур закупівель учасника процедури закупівлі та використання Замовником інформації, зазначеної в каталозі під час організації та проведення процедур закупівель в порядку, визначеному Законом була включена до ст.173 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти» №424-V, який в частині абзаців тридцять другого -тридцять п'ятого підпункту 17 пункту 1 розділу І щодо доповнення частини десятої статті 173 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» абзацами четвертим -сьомим, набрав чинності з 1 вересня 2007 р.
Таким чином, процедура закупівлі послуг із сервісного обслуговування ковшових навантажувачів L574 «Liebherr» була розпочата відповідачем 29.03.07 р., про що свідчить протокол засідання тендерного комітету щодо організації проведення процедури закупівлі ДП «МТП «Южний», тобто до набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти» в частині доповнення частини десятої статті 173 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» положеннями стосовно обов'язкового включення до тематичного каталогу учасників процедур закупівель учасника процедури закупівлі та використання Замовником інформації, зазначеної в каталозі під час організації та проведення процедур закупівель.
Розглянувши заявлений позивачем позов, суд дійшов висновку, що даний спір не підлягає вирішенню в господарських судах України, з огляду на наступне.
Пунктом 4 ст.17-1 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 22.02.00 р. № 1490-ІІІ передбачено, що однією з форм участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у сфері державних закупівель є Тендерна палата України.
Згідно п.1 ст. 17-3 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» Тендерна палата України функціонує з метою сприяння: розвитку системи державних закупівель в Україні, прозорості державних закупівель, підвищенню ефективності та раціональності витрачання державних коштів, забезпеченню інформаційно-методичного супроводу державних закупівель, підвищенню конкуренції на ринку державних закупівель, формуванню сучасної інфраструктури державних закупівель, підвищенню професійно-кваліфікаційного рівня спеціалістів з питань державних закупівель, здійсненню громадського контролю. Тендерна палата України є незалежною у своїй діяльності.
Тендерна палата України у разі виявлення порушень у сфері державних закупівель, які були допущені замовником або Комісією, або контролюючими органами, а також у разі прийняття підзаконних нормативно-правових актів, що суперечать нормам цього Закону, з метою здійснення громадського контролю має право на звернення до суду з позовом про оскарження рішень або висновків Комісії, рішень, дій або бездіяльності замовника, контролюючих органів або підзаконних нормативно-правових актів, що суперечать нормам цього Закону, з одночасним наданням до суду відповідного висновку щодо порушеного питання. ( Ч.6 п.8 ст. 17-3 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»).
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію ( товари), а також тарифів на послуги ( виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів, справи про банкрутство; справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції; справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.
Приймаючи до уваги те, що процедура закупівлі у одного учасника є певним процесом, який складається із дій Замовника, визначених Законом України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», вона не може бути предметом оскарження відповідно до змісту ч.6 п.8 ст. 17-3 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», у зв'язку з чим заявлені Спілкою громадських організацій «Тендерна палата України» позовні вимоги про відміну процедури закупівлі послуг із сервісного обслуговування ковшових навантажувачів L574 «Liebherr» та забезпечення безпеки експлуатації та підтримання їх у технічно справному стані у одного учасника ТОВ «Німецьке індустріальне представництво» на суму 150 000грн., не підлягають вирішенню господарським судом.
Згідно п.1 ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження по справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
Враховуючи вищевикладене, суд на підставі п.1 ст. 80 ГПК України припиняє провадження у справі №25/292-07-8224, оскільки спір між Спілкою громадських організацій «Тендерна палата України» та ДП «Морський торговельний порт «Южний» про відміну процедури закупівлі послуг із сервісного обслуговування ковшових навантажувачів L574 «Liebherr» та забезпечення безпеки експлуатації та підтримання їх у технічно справному стані у одного учасника ТОВ «Німецьке індустріальне представництво» на суму 150 000грн. не підлягає розгляду в господарських судах України.
Керуючись п.1 ст. 80, ст.86 ГПК України суд, -
1. Припинити провадження у справі №25/292-07-8224.
Суддя Малярчук І.А.