Справа № 580/5555/21
28 січня 2025 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Кобаля М.І.,
суддів Бужак Н.П., Черпака Ю.К.,
при секретарі: Литвин С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні без участі сторін питання про поновлення провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2021 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
На розгляді в Шостому апеляційному адміністративному суді перебуває адміністративна справа разом з апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2021 року.
Сторони в судове засідання не з'явилися, про час, дату та місце слухання справи повідомлялися належним чином.
Суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі, зокрема, неприбуття жодного з учасників справи у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання (п. 2 ч. 1 ст. 311 КАС України).
Відповідно до ч. 2 ст.313 КАС України неявка сторін належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, не перешкоджає слухання справи.
Справу розглянуто у відкритому судовому засіданні в м. Києві, без фіксації судового процесу, в порядку ч. 4 ст. 229 КАС України.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.06.2022 року зупинено апеляційне провадження у справі № 580/5555/21 до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції. Зобов'язано Військову частину НОМЕР_1 повідомити Шостий апеляційний адміністративний суд про відсутність обставин, які слугували підставою для зупинення провадження в даній справі.
Статтею 237 КАС України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується.
Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій його було зупинено.
Зважаючи, що в Україні вже тривалий час, а саме: з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, діє воєнний стан, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, і який постійно продовжується Указами Президента, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку, що для уникнення порушень законних прав та інтересів позивача, існує необхідність для поновлення провадження у справі №580/5555/21 та продовження розгляду справи у відкритому судовому засіданні з викликом сторін.
Керуючись ст. ст. 237, 248, 291, 309, 321, 325 КАС України, колегія суддів, -
Поновити апеляційне провадження у справі №580/5555/21 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2021 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Продовжити строк розгляду даної справи та здійснити повторний виклик сторін у судове засідання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Суддя-доповідач М.І. Кобаль
Судді Н.П. Бужак
Ю.К. Черпак