Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про зміну способу і порядку виконання судового рішення
29 січня 2025 року Справа №200/2148/24
Донецький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Аляб'єва І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження звіт Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 в адміністративній справі №200/2148/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії,
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві (ЄДРПОУ: 42098368, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Визнано протиправними та скасовано постанови Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві від 07.07.2022 №80001/137923/2056.2/38 та №80001/137923/2056.3/39 про припинення нарахування та виплати щомісячної страхової виплати ОСОБА_1 за період з 01.07.2022 по 29.02.2024.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного Фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ: 42098368, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) заборгованість по щомісячним страховим виплатам за період з 01.07.2022 по 29.02.2024.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві (ЄДРПОУ: 42098368, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 968,96 гривень.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 набрало законної сили 23.07.2024 відповідно до ухвали Першого апеляційного адміністративного суду.
30.07.2024 судом оформлено та видано виконавчі листи.
Позивач, через свого представника - адвоката Гуревича Р.Г. 05.09.2024 звернувся із запитом до Управління, де просив надати відповідача письмову інформацію з приводу того, чи виконано Управлінням рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024р. у справі № 200/2148/24 та просив повідомити який розмір невиплачених страхових виплат, за інформацією Пенсійного фонду України, нарахований, але фактично невиплачений йому за вказаним вище судовим рішенням.
Листом відповідача від 11.09.2024 №2600-0316-8/177672 повідомлено представника позивача, що на виконання рішення суду по справі № 200/2148/24 Головним управлінням нараховано заборгованість по щомісячним страховим виплатам за період з 01.07.2022 по 29.02.2024. Головне управління повідомляє, що рішення суду по справі № 200/2148/24 виконано в межах покладених зобов'язань. Оскільки до запиту адвоката Гуревича Р.Г.не надано згоду гр. ОСОБА_1 на отримання конфіденційної інформації про фізичну особу, то надати інформацію, щодо суми нарахованої заборгованості по щомісячним страховим виплатам на виконання рішення суду по справі № 200/2148/24, яка містить конфіденційні дані заявника відсутні підстави.
До Донецького окружного адміністративного суду від адвоката Гуревича Р.Г. (надалі - заявник) надійшла заява про встановлення судового контролю за виконанням рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 у справі №200/2148/24 та зобов'язати відповідача у місячний строк подати звіт про виконання цього судового рішення до Донецького окружного адміністративного суду. Зазначає, що станом на 13.09.2024 відповідачем не виконано рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024.
Ухвалою суду від 30.09.2024 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві подати до 30.11.2024 звіт про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 по справі №200/2148/24.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві надано до суду звіт про виконання рішення суду у справі №200/2148/24 в якому зазначено, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 Головним управлінням проведено нарахування страхових виплат ОСОБА_1 за період з 01.07.2022 по 29.02.2024 в розмірі 313 636,80 грн в вересні 2024 року.
Окрім того, виплати страхових виплат за минулий період з 01.07.2022 по 29.02.2024 в розмірі 313 636,80 грн, буде проведено з урахуванням норм Постанови № 365 на умовах окремого порядку, після прийняття його Кабінетом Міністрів України.
На підтвердження обставин, зазначених у звіті Головним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві надано витяг з електронної особової справи позивача ІКІС ПФУ «Призначення та виплата деяких соціальних виплат».
06.01.2025 представник позивача звернувся до суду з заявою про заперечення прийняття звіту та змін порядку та способу виконання рішення суду. В якій просить відмовити у прийнятті звіту відповідача щодо виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 справа №200/2148/24; змінити спосіб виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024р. справа №200/2148/24 за позовом ОСОБА_1 (до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії: «Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (Код ЄДРПОУ: 42098368) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 заборгованості по щомісячним страховим виплатам за період з 01.07.2022 по 29.02.2024 у розмірі 313 636 (триста тринадцять тисяч шістсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Розглянувши звіт Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві та надані сторонами клопотання та заперечення, суд зазначає наступне.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Частиною другою статті 14 КАС України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Нормами частини третьої зазначеної статті передбачено, що невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Статтею 370 КАС України встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до частини 1 статті 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.
Суд зазначає, що рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 в адміністративній справі № 200/2148/24, зокрема, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві нарахувати та виплатити ОСОБА_1 заборгованість по щомісячним страховим виплатам за період з 01.07.2022 по 29.02.2024.
Судом встановлено, що на виконання зазначеного рішення суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві нараховано щомісячні страхові виплати, що підтверджується витягом ІКІС ПФУ «Призначення та виплата деяких соціальних виплат». Відповідно до зазначеного витягу з електронної особової справи ОСОБА_1 нараховано заборгованість по страховим виплатам за період з 01.07.2022 по 29.02.2024 у розмірі 313636,80 грн.
Отже, на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 в адміністративній справі № 200/2148/24 Головним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві ОСОБА_1 заборгованість по страховим виплатам за період з 01.07.2022 по 29.02.2024 у розмірі 313636,80 грн, до теперішнього часу не виплачена.
У рішенні від 30.06.2009 року №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абз.1 пп.3.2 п.3, абз.2 п.4 мотивувальної частини).
У рішенні Європейського суду з прав людини від 19.03.1997 року у справі «Горнсбі проти Греції» суд підкреслив, що виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватись як невід'ємна частина судового розгляду. Здійснення права на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов'язків цивільного характеру було б ілюзорним, якби внутрішня правова система допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося б на шкоду однієї зі сторін (п. 40).
В рішеннях Європейського суду з прав людини у справах Алпатов та інші проти України, Робота та інші проти України, Варава та інші проти України, ПМП «Фея» та інші проти України (якими встановлено порушення п. 1 ст. 6, ст. 13 Конвенції та ст. 1 Першого протоколу до Конвенції) звернута увага на те, що правосуддя не може вважатися здійсненим доти, доки не виконане судове рішення; виконання судового рішення, як завершальна стадія судового процесу, за своєю юридичною природою, є головною стадією правосуддя. Це повністю узгоджується з положеннями статті 129-1 Конституції України.
Отже, обов'язковість виконання судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантоване ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та однією з основних засад судочинства, визначених ст. 6 цієї Конвенції, ст. 129-1 Конституції України, ст. ст. 14, 370 Кодексу адміністративного судочинства України.
В адміністративному судочинстві обов'язковість виконання судового рішення має особливо важливе значення, оскільки, виходячи із завдань адміністративного судочинства щодо ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, судовий захист може вважатися ефективним лише за умови своєчасного та належного виконання судового рішення, зазвичай, боржником в якому є держава в особі її компетентних органів, а тому адміністративні суди, які, здійснюючи судовий контроль та застосовуючи інші пов'язані процесуальні засоби, повинні максимально сприяти реалізації конституційної засади обов'язковості судового рішення.
Зазначені висновки суду узгоджуються із позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 01.02.2022 у справі № 420/177/20 та ухвалах від 26.01.2021 у справі № 611/26/17, від 07.02.2022 у справі № 200/3958/19-а.
З матеріалів справи вбачається, що рішення суду в адміністративній справі №200/2148/24 в частині виплати заборгованості зі страхових виплат за період з 01.07.2022 по 29.02.2024 у розмірі 313636,80 грн є невиконаним.
Отже, за наслідками розгляду поданого Головним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві звіту та доданих до нього матеріалів, зважаючи на обов'язковість виконання судового рішення, суд дійшов висновку щодо відмови у його прийнятті.
Частиною 3 статті 382-3 КАС України визначено, що у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Половина суми штрафу стягується на користь заявника, інша половина - до Державного бюджету України (частина 4 статті 382-3 КАС України).
Частиною 5 статті 382-3 КАС України передбачено, що суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Згідно зі статтями 23 та 116 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 31.08.2009 № 21-2 затверджено Порядок розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України.
Пунктом 4 розділу ІІ цього Порядку визначено, що кошти Державного бюджету України передбачаються в бюджеті Пенсійного фонду в обсягах, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік. У структурі доходів бюджету Пенсійного фонду до складу коштів Державного бюджету України входять асигнування державного бюджету у плановому періоді, зокрема, на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду.
Відповідно до п. 7 розділу ІІ Порядку за рахунок коштів Державного бюджету України здійснюються видатки, фінансування яких згідно із законодавством забезпечується за рахунок коштів державного бюджету.
Видатки на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, виданими або ухваленими після набрання чинності Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (далі - рішення суду), плануються в межах коштів Державного бюджету України, передбачених у Державному бюджеті України на фінансування пенсійних програм. Черговість виплат на виконання рішень суду визначається датою набрання ними законної сили.
Як вбачається з плану доходів та видатків Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві на 2024 рік, доходи складають 3240906,50 грн., в тому числі погашення заборгованості з пенсійних виплат (щомісячного довічного грошового утримання) за рішеннями суду 49826,50 грн.; видатки 58065091,20 грн., в тому числі погашення заборгованості з пенсійних виплат (щомісячного довічного грошового утримання) за рішеннями суду 49826,50 грн.
Згідно з пунктом 1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 22 грудня 2014 року № 28-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 21 грудня 2022 року № 28-2) (далі Положення № 28-2), Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління Фонду) є територіальними органами Пенсійного фонду України (далі - Фонд). Головні управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об'єднаними управліннями (далі - управління Фонду) утворюють систему територіальних органів Фонду.
Відповідно до пункту 4 Положення № 28-2, Головне управління Пенсійного фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема: планує у відповідному регіоні доходи та видатки коштів Фонду, у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду; (підпункт 2); організовує роботу управлінь Фонду щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства (підпункт 3); забезпечує своєчасну та у повному обсязі виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання, здійснює страхові виплати та надає соціальні послуги відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та інші виплати, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, в межах обсягів фінансування цих виплат (підпункт 4).
Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 року № 280 (далі Положення № 280), Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
Відповідно до пункту 4 Положення № 280, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема: розробляє проект бюджету Пенсійного фонду України та подає його Міністрові соціальної політики для внесення в установленому порядку на розгляд Кабінетові Міністрів України, здійснює ефективний розподіл фінансових ресурсів для пенсійного забезпечення, здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг відповідно до закону, забезпечує своєчасне та у повному обсязі фінансування виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат і соціальних послуг, які згідно із законодавством проводяться за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством, складає звіт про виконання бюджету Пенсійного фонду України (підпункт 4); організовує, координує та контролює роботу територіальних органів щодо: забезпечення своєчасної та у повному обсязі виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг відповідно до закону та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством (підпункт 6).
Отже, з наведеного вбачається, що Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві відповідно до покладених на нього завдань забезпечує своєчасну та у повному обсязі виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання, здійснює страхові виплати та надає соціальні послуги відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та інші виплати, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, в межах обсягів фінансування цих виплат. Своєчасне та у повному обсязі фінансування таких виплат здійснює Пенсійний Фонд України.
Як вбачається зі звіту та доданих до нього документів, Головним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві з метою виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду в справі № 200/2148/24 здійснювалися запити до Пенсійного фонду України щодо виділення коштів на виплату заборгованості ОСОБА_1 , проте такі кошти виділені не були.
Наведене свідчить про відсутність коштів у Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві на виплату позивачу заборгованості зі страхових виплат на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 у справі № 200/2148/24, водночас матеріали справи містять докази щодо вжиття відповідачем певних заходів з метою виконання рішення суду в частині виплати цієї заборгованості (запити коштів у розпорядника вищого рівня на виконання рішення у справі № 200/2148/24), і такі докази, на думку суду, є достатніми для звільнення керівника суб'єкта владних, відповідального за виконання рішення суду у справі № 200/2148/24, від накладення штрафу.
Щодо клопотання позивача про зміну способу виконання судового рішення, суд зазначає наступне.
Частиною 3 статті 382-3 КАС України визначено, що у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Суд розглядає питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення за правилами статті 378 цього Кодексу (частина 9 статті 382-3 КАС України).
Відповідно до частини 1 статті 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Частиною 3 статті 378 КАС України визначено, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Невиконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, яке набрало законної сили, щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг протягом двох місяців з дня набрання законної сили судовим рішенням є самостійною підставою для зміни способу і порядку виконання такого судового рішення шляхом стягнення з такого суб'єкта владних повноважень відповідних виплат.
Суд зазначає, що рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 у справі № 200/2148/24 стосується щомісячних страхових виплат, набрало законної сили 23.07.2024. Вказане рішення виконано частково, в частині нарахування заборгованості, проте, в частині виплати заборгованості зі щомісячних страхових виплат ОСОБА_1 за період з 01.07.2022 по 29.02.2024 у розмірі 313 636,80 грн залишається невиконаним.
Згідно з наданою Головним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві Інформацією для проведення призначення страхових виплат за рішенням суду по справі № 200/2148/24 ОСОБА_1 сума заборгованості зі страхових виплат за період з 01.07.2022 по 29.02.2024, яка складає 313 636,80 грн.
Як зазначає Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві у відзиві на клопотання представника позивача щодо зміни способу виконання рішення суду, єдиною причиною, яка ускладнює виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 у справі № 200/2148/24, є неналежне фінансування державою витрат по виплаті страхових виплат.
Отже, відсутність відповідного фінансування Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві з боку розпорядника бюджетних коштів вищого рівня є обставиною, що істотно ускладнює виконання рішення у справі № 200/2148/24.
Зважаючи на тривале (понад 7 місяців) невиконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 у справі № 200/2148/24 в частині виплати заборгованості зі щомісячних страхових виплат ОСОБА_1 за період з 01.07.2022 по 29.02.2024, а також наявність обставин, що істотно ускладнюють його виконання, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення клопотання позивача щодо зміни способу виконання цього рішення в частині зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві нарахувати та виплатити ОСОБА_1 заборгованість по щомісячним страховим виплатам за період з 01.07.2022 по 29.02.2024. на стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві на користь ОСОБА_1 заборгованості зі щомісячних страхових виплат за період 01.07.2022 по 29.02.2024 у розмірі 313 636,80 грн.
Суд зазначає, що заборгованість за вказаний період розрахована Головним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві та підтверджується витягом з компью терної програми ІКІС ПФУ. Вказаний розрахунок позивачем не оспорюється.
Частиною 3 статті 3 КАС України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Суд зауважує, що частиною 3 статті 382-3 КАС України визначено, що у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд додатково може за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Водночас, частиною 3 статті 378 КАС України визначено, що невиконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, яке набрало законної сили, щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг протягом двох місяців з дня набрання законної сили судовим рішенням є самостійною підставою для зміни способу і порядку виконання такого судового рішення шляхом стягнення з такого суб'єкта владних повноважень відповідних виплат.
Отже, за наслідками розгляду звіту Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 в адміністративній справі № 200/2148/24, суд дійшов висновку про відмову у його прийнятті зі звільненням керівника Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві, а також задоволення клопотання позивача про зміну способу виконання судового рішення в частині виплати заборгованості зі страхових виплат.
Керуючись положеннями Кодексу адміністративного судочинства України суд,
Відмовити Головному управлінню Пенсійного фонду України в м.Києві у прийнятті звіту про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 у справі № 200/2148/24.
Звільнити керівника Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві від сплати штрафу.
Задовольнити клопотання представника позивача про зміну способу виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 у справі № 200/2148/24.
Змінити спосіб виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 23.05.2024 у справі № 200/2148/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії, встановивши новий спосіб виконання судового рішення в частині виплати заборгованості зі щомісячних страхових виплат:
«Стягнути з Головного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві (ЄДРПОУ: 42098368, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) заборгованість зі щомісячних страхових виплат за період з 01.07.2022 по 29.02.2024 у розмірі 313 636 (триста тринадцять тисяч шістсот тридцять шість) гривень 80 копійок.».
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо справа була розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст ухвали складений та підписаний 29.01.2025.
Суддя І.Г. Аляб'єв