Справа № 743/42/25
Провадження №3/743/48/25
29 січня 2025 року селище Ріпки
Суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Макаревич Я.М., перевіривши матеріали справ про адміністративні правопорушення, передбачені
частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
У провадженні судді Ріпкинського районного суду Чернігівської області
Макаревича Я.М. знаходяться справи про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 за вчинення ним 05.01.2025 адміністративних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (справа
№ 743/42/25, провадження № 3/743/48/25) та частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення (справа № 743/43/25, провадження № 3/743/49/25).
Вказані справи надійшли до Ріпкинського районного суду Чернігівської області від ЧРУП ГУНП в Чернігівській області.
Порядок накладення адміністративних стягнень у випадку вчинення особою кількох адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), визначено положеннями частини 2 статті 36 КУпАП.
Так, відповідно до частини 2 статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Проте КУпАП фактично не містить необхідного обсягу процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, як і безпосередньо не містить норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
Згідно практики Європейського Суду з прав людини деякі справи про адміністративні правопорушення за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (пункти 21, 22 рішення у справі «Надточій проти України», пункт 33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин у законі в частині процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, щодо врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, суддя робить висновок, що у випадку необхідності такого об'єднання правомірним і доцільним буде мати місце застосування аналогії процесуального закону, яким врегульовано схожі за своєю суттю правовідносини.
Відтак, при об'єднанні справ про адміністративні правопорушення, необхідно керуватись правилами щодо об'єднання справ, закріпленими у КПК України.
Таким чином дотримання порядку накладення адміністративних стягнень, передбаченого статтею 36 КУпАП, можливе у випадку об'єднання справ про адміністративні правопорушення, що були вчиненні однією і тією ж особою, за умови знаходження таких справ у провадженні одного судді.
Оскільки справи про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 за вчинення ним двох адміністративних правопорушень знаходяться у провадженні одного судді, вони підлягають об'єднанню в одне провадження.
На підставі наведеного, керуючись ст. 36, 283 КУпАП, суддя, -
Справи про адміністративні правопорушення: № 743/42/25 (провадження
№ 3/743/48/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, № 743/43/25 (провадження № 3/743/49//25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, об'єднати в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер судової справи: 743/42/25.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Я.М. МАКАРЕВИЧ