Рішення від 29.01.2025 по справі 591/8703/24

Справа № 591/8703/24

Провадження № 2/591/1589/24

ЗАОЧНЕРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2025 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:

головуючого в особі судді - КЛИМЕНКО А.Я.

при секретарі - Устименко М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Суми цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ КАПІТАЛ» до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості за кредитним договором -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Фінансова компанія "ФІНТРАСТ КАПІТАЛ» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором і свої вимоги мотивує тим, що 14.11.2022 року між ТОВ «АВЕНСУС УКРАЇНА» та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір №6102077, відповідно до умов якого відповідачу було надано грошові кошти (споживчий кредит) у сумі 15000 грн. Позивальник зобов'язувався повертати кредит частинами щомісячно згідно з графіком. Відповідач не виконує належним чином взяті на себе зобов'язання, внаслідок чого утворилась заборгованість. 25.09.2023 року ТОВ «АВЕНСУС УКРАЇНА» та ТОВ «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ УКРАЇНА» уклали договір про відступлення права вимоги №25.09/23-Ф від 25.09.2023, згідно з яким відбулося відступлення прав вимог за рядом кредитних договорів. Відповідно до вказаного договору ТОВ «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ УКРАЇНА» набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які є боржниками ТОВ «АВЕНСУС УКРАЇНА», у тому числі і до ОСОБА_1 за кредитним договором №6102077 від 14.11.2022 року. Зазначають, що заборгованість відповідача перед ТОВ «Фінансова компанія "ФІНТРАСТ УКРАЇНА» складає 55297,50 грн., з яких: заборгованість за тілом кредиту - 15000 грн.; заборгованість за відсотками - 40297,50 грн. Також до суду надійшла заява про зміну назви позивача на Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ КАПІТАЛ». Посилаючись на викладене, просять стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь ТОВ «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ КАПІТАЛ» заборгованість за кредитним договором в розмірі 55297,50 грн., а також витрати по сплаті судового збору у розмірі 2422,40 грн., витрати на правову допомогу в сумі 10000 грн..

Ухвалою суду від 06.09.2024 року відкрито спрощене позовне провадження по справі, судове засідання призначено на 05.11.2024 року. 05.11.2024 року учасники в судове засідання не з'явились, від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, відповідач сповіщений належним чином, розгляд справи відкладено на 29.01.2025 року.

Представник позивача в поданому позові просить суд слухати справу без його участі, також до суду надійшла заява про зміну назви позивача на Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ КАПІТАЛ».

Відповідач ОСОБА_1 до суду не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином.

На підставі ст. 280 ЦПК України суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, так як розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи.

Суд, вивчивши матеріали даної цивільної справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню виходячи з наступного:

Судом при розгляді справи встановлено, що 14.11.2022 року між ТОВ «АВЕНСУС УКРАЇНА» та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір №6102077, відповідно до умов якого відповідачу було надано грошові кошти (споживчий кредит) у сумі 15000 грн. Позивальник зобов'язувався повертати кредит частинами щомісячно згідно з графіком.

Відповідач ОСОБА_1 не виконує належним чином взяті на себе зобов'язання за кредитним договором, внаслідок чого утворилась заборгованість.

Згідно ст. ст. 526, 527, 530 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.

Відповідно до ст. 599 ЦК України зазначено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Згідно ч. 1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Частиною 1 ст. 1049 ЦК України передбачено обов'язок позичальника повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, встановлені договором.

25.09.2023 року ТОВ «АВЕНСУС УКРАЇНА» та ТОВ «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ УКРАЇНА» уклали договір про відступлення права вимоги №25.09/23-Ф від 25.09.2023, згідно з яким відбулося відступлення прав вимог за рядом кредитних договорів. Відповідно до вказаного договору ТОВ «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ УКРАЇНА» набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які є боржниками ТОВ «АВЕНСУС УКРАЇНА», у тому числі і до ОСОБА_1 за кредитним договором №6102077 від 14.11.2022 року.

Рішенням №251124/1 від 25.11.2024 року змінено найменування товариства на - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ КАПІТАЛ».

Відповідно до ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні (крім випадків, передбачених ст. 515 ЦК України) може бути змінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Станом на дату звернення до суду заборгованість відповідача ОСОБА_1 перед ТОВ «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ КАПІТАЛ» складає 55297,50 грн., з яких: заборгованість за тілом кредиту - 15000 грн.; сума процентів за користування кредитом - 26865 грн., нараховані позивачем проценти за 45 календарних днів - 13432,50 грн..

Згідно з ч. 1 ст. 15 ЦПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою.

Відповідно до ч. 1 та п. 1 ч. 3 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

З матеріалів справи вбачається, що 17.07.2024 року між адвокатом Столітнім М.М. та ТОВ «ФК «ФІНТРАСТ УКРАЇНА» укладено договір про надання правничої допомоги.

Факт надання адвокатом послуг позивачу підтверджується договором про надання професійної правової допомоги від 17.07.2024 року (а.с.63-64), актом приймання-передачі виконаних робіт (а.с. 11) та квитанцією (а.с. 29), які підтверджують факт сплати позивачем адвокату обумовленої договором вартості правничої допомоги.

Отже, стороною позивача документально доведено понесені витрати на правову допомогу в розмірі 10000 грн., а саме: надано договір на правову допомогу, актом приймання-передачі виконаних робіт, платіжні документи про оплату таких послуг, а тому у суду відсутні підстави для відмови у стягненні цих витрат.

Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню, з відповідача ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь ТОВ «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ КАПІТАЛ» заборгованість в розмірі 55297,50 грн..

Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути на користь позивача витрати по сплаті судового збору в сумі 2422,40 грн..

Відповідно до ст. 137 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути на користь позивача витрати на правову допомогу в сумі 10000 грн..

На підставі викладеного, ст.ст. 526, 530, 549-551, 599, 624, 625, 1048-1050, 1054, 1055 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 76-81, 137, 141, 247, 263-265, , 280-284 ЦПК України, суд -

вирішив:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ КАПІТАЛ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ФІНТРАСТ КАПІТАЛ» (місцезнаходження: 03150, м. Київ, вул. Загородня, 15 офіс 118/2, код ЄДРПОУ 44559822) заборгованість за кредитним договором №6102077 від 14.11.2022 року в розмірі 55297,50 грн., а також витрати по сплаті судового збору у розмірі 2422,40 грн., 10000 грн. витрат на правову допомогу.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржено до Сумського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення. Рішення суду може бути оскаржено до Сумського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СУДДЯ А.Я. КЛИМЕНКО

Попередній документ
124773354
Наступний документ
124773356
Інформація про рішення:
№ рішення: 124773355
№ справи: 591/8703/24
Дата рішення: 29.01.2025
Дата публікації: 31.01.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Зарічний районний суд м. Сум
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (29.01.2025)
Дата надходження: 29.08.2024
Предмет позову: про стягнення заборгованості за кредитним договором
Розклад засідань:
05.11.2024 09:50 Зарічний районний суд м.Сум
29.01.2025 09:30 Зарічний районний суд м.Сум