пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
28 січня 2025 року Провадження № 03/903/1060/24
Господарський суд Волинської області у складі:
головуючого судді - Гарбара Ігоря Олексійовича
секретар судового засідання - Гандзілевська Яна Вікторівна
за відсутністю боржника
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні Господарського суду Волинської області матеріали по справі №903/1060/24 за заявою фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність,
25.12.2024 ОСОБА_1 подав до суду заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, в якій просить суд:
1.Прийняти заяву про відкриття провадження у справі про його неплатоспроможність.
2.Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
3.Призначити керуючим реструктуризацією боргів боржника ОСОБА_1 , арбітражного керуючого Самчука Антона Миколайовича.
Ухвалою суду від 30.12.2024 заяву фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність залишено без руху. Запропоновано ОСОБА_1 не пізніше 10-ти календарних днів дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути встановлені при поданні заяви до суду та визначені у даній ухвалі суду недоліки та надати суду:
- докази авансування боржником на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області (рахунок UA568201720355289002000004974, код ЄДРПОУ 03499885, ДКСУ у м. Києві) винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень в розмірі 45420,00 грн.
- заяву арбітражного керуючого Самчука А.М. про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
10.01.2025 представник ОСОБА_1 надіслав на електронну адресу суду заяву про усунення недоліків, якою долучив наступні документи:
- докази авансування боржником на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень в розмірі 45420,00 грн.
- заяву арбітражного керуючого Самчука А.М. про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Також, долучив документи які підтверджують понесені витрати боржником на лікування, кошти було отримано в борг від ОСОБА_2 .
Ухвалою суду від 10.01.2025 прийнято заяву фізичної особи фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність до розгляду. Підготовче засідання призначено на 28.01.2025 о 09:50 год.
В призначене судове засідання боржник та представник боржника не з'язвилися.
Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Згідно з приписами ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з'ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом заяви. Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
Заслухавши боржницю, дослідивши у підготовчому засіданні матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов'язання, строк виконання яких настав.
При цьому, грошове зобов'язання (борг) - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Частиною 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:
2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов'язань упродовж двох місяців;
3) у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними;
4) наявні ознаки загрози неплатоспроможності.
У відповідності до ч.3 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства до складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Як слідує з матеріалів справи, ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), як фізична особа звернувся до Господарського суду Волинської області із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку Книги п'ятої Кодексу України з процедур банкрутства.
В обґрунтування заяви ОСОБА_1 зазначає, що загальна сума заборгованості перед кредиторами становить 5660627,44 грн, а саме перед:
Повідомляю суд про те, що наразі ОСОБА_1 перебуває у стані неплатоспроможності, він не в змозі погасити наявні у нього борги перед своїми кредиторами, а саме:
• громадянином ОСОБА_2 в розмірі 300 000,00 грн;
• Рівненською митницею Державної митної служби України в сумі 4873297,68 грн;
• Відділом ДВС у Луцькому районі Волинської області ЗМУ МЮ - виконавчий збір в сумі 487329,76 грн.
Боржник зазначає, що 26.12.2022 ОСОБА_1 отримав в позику від ОСОБА_2 300 000,00 грн зі вказівкою про повернення коштів рівними сумами протягом двох років, по 12500,00 гривень. Дані кошти бралися ОСОБА_1 на лікування після отримання фізичних травм після військових дій на сході України. Строк позики - два роки, по 26 грудня 2024 року.
За змістом ст. 1046 ЦК України за договором позики, одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду або такої ж якості. Договір позики вважається укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначеними родовими ознаками. На підтвердження укладення договору позики може бути представлена розписка.
Відповідно ч. 1 ст. 1048 ЦК України, Позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для його виконання сторонами.
Частиною 1 ст. 1049 ЦК України регламентовано, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором.
Поліською митницею Держмистлужби ДМС України було надіслано ряд матеріалів справ про порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_1 працюючого директором ПП "Мовіан", за результатом розгляду котрих було винесено ряд постанов Рівненським міським судом Рівненської області:
• від 01 квітня 2022 року у справі №569/13304/21, про визнання ОСОБА_1 винним у порушенні митних правил, передбачених ч.1 ст.483 МК України та накладено штраф в розмірі 100% вартості товарів, безпосередніх предметів порушення митних правил, шо становить 197 894,88 грн., та стягнуто в дохід держави 496,20 грн;
• від 13 квітня 2022 року у справі №569/9822/21, про визнання ОСОБА_1 винним у порушенні митних правил, передбачених ч.1 ст,483 МК України та накладено штраф, що становить 1 745 418,87 грн., та стягнуто в дохід держави 454 грн;
• від 27 квітня 2022 року у справі № 569/24642/21, про визнання ОСОБА_1 винним у порушенні митних правил, передбачених ч.1 ст,483 МК України та накладено штраф, що становить 278 468,58 грн., та стягнуто в дохід держави 496,20 грн;
• від 23 грудня 2022 року у справі № 569/12301/22, про визнання ОСОБА_1 винним у порушенні митних правил, передбачених ч.1 ст.483 МК України та накладено штраф, що становить 472 134,40 грн., та стягнуто в дохід держави 496 грн. 20 коп.;
• від 19 червня 2023 року у справі № 569/9822/21 про зміну способу і порядку виконання постанови Рівненського міського суду Рівненської області від 13 квітня 2022 року у справі № 569/9822/21 із конфіскації майна на користь держави на стягнення з ОСОБА_1 1 745 418,87 грн.;
• від 19 вересня 2023 року у справі № 569/12301/22 про зміну способу і порядку виконання постанови Рівненського міського суду Рівненської області від 23 грудня 2022 року у справі № 569/12301/21 із конфіскації майна на користь держави на стягнення з ОСОБА_1 236 067,20 грн.;
• від 01 грудня 2023 року у справі № 569/13304/21 про зміну способу і порядку виконання постанови Рівненського міського суду Рівненської області у справі № 569/13304/21 із конфіскації майна на користь держави на стягнення з ОСОБА_1 197894,20 грн;
Вказує, що на виконанні у виконавчій службі Луцького району є ряд виконавчих проваджень з виконання вищевказаних постанов суду, проте через масштабну кібератаку, відсутня можливість надати відомості з даного реєстру.
Відповідно до ст. 129-1 Конституції України, ст. 18 ГПК України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Як визначено ч.ч. 2,4 ст.13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
Згідно ч.4 ст. 75 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Частиною першою статті з, частинами першою, другою статті 5 Закоту України від 02.06.2016 № 1404-VІП «Про виконавче провадження» встановлено, що примусове виконання рішення на підставі наказів, за якими стягувачем є державний орган покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців).
Відповідно до пункту і частини першої, частини другої статті 26 Закоту України від 02.06.2016 № 1404-VІП «Про виконавче провадження» виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у цього Закоту за заявою стягувана про примусове виконання рішення. Від сплати авансового внеску звільняються державні органи.
ОСОБА_1 вказує, що в шлюбі не перебуває з 2007 року, проживає з донькою ОСОБА_3 в АДРЕСА_1 . Вказує, що у даному помешканні прописана колишня дружина ОСОБА_4 .
Інша донька ОСОБА_5 після розлучення з чоловіком проживає в Польщі.
З батьків в живих залишився лише батько котрий проживає у селі Луків, Луцького району, оремо від заявника.
Сукупний дохід за період 2021 роки - 2024 рік становив 535353,28 грн:
• за 2021 рік - 88 844,82 грн;
• за 2022 рік - 383 208,46 грн;
• за 2023 рік - 18 000,00 грн;
• за 2024 рік - 45 300,00 грн.
Дане вбачається з довідок форми ОК-5, ОК-7,
Повідомляє, що протягом року до дня подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, правочинів щодо належного нерухомого майна, цінних паперів, часток у статутному капіталі, транспортних засобів та угод на суму зо розмірів мінімальної заробітної плати та більше не вчинялися.
Згідно з Витягом з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», станом на 14.11.2024 до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває (а.с.7).
Вказує, що не має статусу фізичної особи-підприємця, що підтвердив витягом (а.с.7), а також, що на праві приватної власності останній не належить жодне рухоме чи нерухоме майно за рахунок якого можливо погасити існуючу заборгованість (а.с.43).
Відповідно до інформації, наданої ОСОБА_1 в останнього відсутні відкриті рахунки в банку (а.с.10).
Відповідно до частини 3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, за наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
Згідно ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства Господарський суд постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, якщо:
1) відсутні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність;
2) боржник виконав зобов'язання перед кредитором (кредиторами) у повному обсязі до підготовчого засідання суду;
3) боржника притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов'язані з неплатоспроможністю;
4) боржника визнано банкрутом протягом попередніх п'яти років.
В підготовчому засіданні судом не встановлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, перелічених у ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, натомість встановлено підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а саме існують обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов'язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, суд вважає за доцільне її задовольнити.
На виконання ч. 4 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника долучено проект плану реструктуризації богів боржника (а.с.73-77).
Згідно з ч. 5 ст. 119 Кодексу питання введення процедури реструктуризації боргів боржника та призначення керуючого реструктуризацією, вирішується господарським судом в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Пунктом 2-1 Прикінцевих та Перехідних Положень КУзПБ встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими особами у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, визначених цим Кодексом;
4) які мають реальний чи потенційний конфлікт інтересів;
6) які є близькими особами боржника - фізичної особи;
7) щодо яких відкрито провадження у справі про неплатоспроможність або з дня закриття провадження у справі про неплатоспроможність минуло менше трьох років;
8) за наявності підстав, визначених статтею 26 цього Кодексу
До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
ОСОБА_1 в заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність просить суд керуючим реструктуризацією боржника призначити арбітражного керуючого Самчука Антона Миколайовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1863 від 07.02.2018).
Арбітражний керуючий Самчук Антон Миколайович подав заяву про згоду на участь у справі в якості керуючого реструктуризацією. Арбітражний керуючий зазначив, що не є заінтересованої особою стосовно боржника, не має конфлікту інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власниками чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого), не здійснював раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження..
Відтак, суд з врахуванням приписів п. 2-1 Прикінцевих та Перехідних Положень КУзПБ, долучених до матеріалів справи документів керуючим реструктуризацією у справі призначає арбітражного керуючого Самчука Антона Миколайовича.
Керуючись ст. 115, ст.ст. 119-121 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 ГПК України, суд -
1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
2. Ввести процедуру реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4. Керуючим реструктуризацією ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) призначити арбітражного керуючого Самчука Антона Миколайовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1863 від 07.02.2018; адреса: ву.Стрілецька,21а, м.Луцьк, 43006, e.mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
5. Заборонити боржнику - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) відчужувати майно.
6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Верховного суду оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
7. Арбітражному керуючому Самчуку Антону Миколайовичу:
- подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 07.03.2025;
- підготувати та подати до господарського суду план реструктуризації боргів боржника до 25.03.2025.
8. Зобов'язати керуючого реструктуризацією Самчука Антона Миколайовича провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.
9. Зобов'язати Головне управління ДПС у Волинській області надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
10. Зобов'язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України (вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601) надати керуючому реструктуризацією боргів боржника та суду інформацію про перетинання боржником ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянство - Україна та членами його сім'ї:
-донька, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянство - Україна;
- донька, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянство - Україна, державного кордону за останні три роки.
11. Зобов'язати банки, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках/електронних гаманцях боржника.
12. Призначити попереднє судове засідання на "11" березня 2025 р. о 10:00 год.
Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Волинської області, (м.Луцьк, пр. Волі, 54а) в залі судових засідань №103.
13. Керуючому реструктуризацією Самчуку А.М. до наступного судового засідання подати суду звіт про поведену роботу.
Ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника набирає законної сили з моменту її постановлення в порядку ч.8 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена у відповідності до ст.ст. 254, 255 ГПК України.
Ухвала суду підписана 29.01.2025.
Суддя І. О. Гарбар