Справа № 346/361/25
Провадження № 3/346/376/25
28 січня 2025 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Махно Н.В., під час підготовки до розгляду матеріалів справи про адміністративне правопорушення, складених відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області надійшли матеріали справи щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно довідки від 28 січня 2025 року № 02-31/1/2025 року, виданої Коломийським міськрайонним судом Івано-Франківської області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , дійсно працювала в суді на посаді секретаря судового засідання відділу організаційного забезпечення судового процесу відповідно до наказу № 02-05/131/2021 від 03 листопада 2021 року. Відповідно до наказу керівника апарату суду №02-05/46/2023 від 08 березня 2023 року ОСОБА_1 звільнена із займаної посади з 17 березня 2023 року за угодою сторін.
Отже, ОСОБА_1 раніше працювала у Коломийському міськрайонному суді Івано-Франківської області на посаді секретаря судового засідання.
Пунктом 1 ст.6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка підлягає застосуванню відповідно до ст.9 Конституції України, ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» закріплено принцип, за яким кожен має право на справедливий, об'єктивний та публічний розгляд його справи безстороннім судом. Наявність безсторонності визначається в тому числі і тим, чи забезпечує суд умови, за яких були б неможливі сумніви у його безсторонності.
Згідно ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Конституційний Суд України у пункті 3.4 Рішення від 11.10.2011 №10-рп/2011(2) зазначає, що з аналізу положень міжнародних актів, наведених у цьому рішенні, не вбачається різниці між кримінальними та адміністративними протиправними діяннями, оскільки вони охоплюються загальним поняттям «правопорушенням». У пункті 3.6 цього рішення Конституційний Суд України вказує, що відмінність адміністративного правопорушення від злочину полягає, насамперед, у тому, що воно є менш суспільно небезпечним. У цьому ж Рішенні Конституційний суд України поширює певні гарантії кримінального процесу і на процес притягнення особи до адміністративної відповідальності.
А тому, з метою додержання принципу законності, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії закону найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права. Отже, в даному випадку для вирішення питання щодо належної підсудності даного адміністративного матеріалу застосувати необхідно відповідні норми Кримінального процесуального кодексу України.
Так, частиною 1 статті 34 КПК України, визначено вичерпний перелік підстав для передачі справи з одного суду до іншого, а саме кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо: 1) до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил підсудності; 2) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду; 3) обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; 4) ліквідовано суд або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який здійснював судове провадження.
Отже, п.3 ч.1 ст.34 КПК України передбачено, що кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження.
При цьому, ч.2 ст.34 КПК України зазначено, що питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п'яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
Враховуючи вищевикладене, виникла необхідність передати Голові Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області, матеріали справи, для звернення з поданням до Івано-Франківського апеляційного суду, для вирішення питання про направлення матеріалів справи з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції.
На підставі наведеного, керуючись ст. 278 КУпАП, ст. 34 КПК України, суд, -
Матеріали адміністративної справи № 346/361/25, провадження № 3/346/376/25, передати Голові Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області, для звернення з поданням до Івано-Франківського апеляційного суду, для вирішення питання про направлення матеріалів справи з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Махно Н. В.