Ухвала від 28.01.2025 по справі 127/2928/25

Справа №127/2928/25

Провадження №1-кс/127/1401/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2025 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора ОСОБА_3 ,

слідчого ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 про встановлення строку для ознайомлення потерпілому - Комунальному некомерційному підприємству «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної Ради»з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні №12021020010001255 від 23.09.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 3, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області суду надійшло вищевказане клопотання слідчого СВ Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 .

Клопотання мотивовано тим, що СВ Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування матеріалів кримінального провадження №12021020010001255 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.09.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3, 5 ст 191, ч. 2 ст. 209 КК України.

У ході досудового розслідування установлено, що ОСОБА_5 , будучи фізичною особою-підприємцем, вступивши у злочинну змову з директором комунальної установи «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я» (та після реорганізації - комунального некомерційного підприємства «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради») ОСОБА_6 , надав останньому засоби для протиправного заволодіння грошовими коштами вказаного комунального некомерційного підприємства.

Відповідно до рішення Вінницької обласної ради №564 від 20.12.2017 «Про трудові відносини з керівниками підприємств, установ, закладів - об'єктів спільної власності територіальних громад Вінницької області» ОСОБА_6 призначено на посаду директора комунальної установи «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я» шляхом укладення з ним контракту терміном на 3 (три) роки.

Відповідно до Контракту з керівником закладу охорони здоров'я - об'єктом спільної власності територіальних громад Вінницької області (надалі - «Контракт») від 20 грудня 2017 року укладеного між Вінницькою обласною Радою - Орган управління майном, в особі голови обласної ради ОСОБА_7 з однієї сторони та ОСОБА_6 , з іншої сторони, останнього призначено на посаду директора комунальної установи «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я» терміном з 21.12.2017 року до 21 грудня 2020 року.

Таким чином, ОСОБА_6 обіймав посаду, пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто згідно ч. 3 ст. 18 КК України був службовою особою.

Так, у жовтні 2019 року у ОСОБА_6 (точний час досудовим розслідуванням не встановлено) виник злочинний умисел спрямований на заволодіння майном комунальної установи «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я» (та після реорганізації - комунального некомерційного підприємства «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради») шляхом зловживання своїм службовим становищем.

ОСОБА_6 , керуючись корисливими мотивом, з метою власного збагачення, усвідомлюючи обсяг офіційно наданих йому за посадою службових повноважень, розробив злочинний план послідовних умисних дій підготовки та реалізації злочинного умислу направленого на незаконне заволодіння бюджетними коштами в результаті здійснення закупівлі товарів для комунальної установи «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я» (та після реорганізації - комунального некомерційного підприємства «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради») за допомогою Електронної системи публічних закупівель «Prozorro».

У той же час, ОСОБА_6 , з метою реалізації свого злочинного умислу, у жовтні 2019 року (точної дати і часу досудовим розслідуванням не встановлено), переслідуючи мету відшукання засобів та способів, необхідних для заволодіння чужим майном, а саме залучення суб'єктів господарської діяльності для участі у відкритих конкурсних торгах по закупівлі товарів для комунальної установи «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я» (та після реорганізації - комунального некомерційного підприємства «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради»), вступив в злочинну змову із фізичною особою - підприємцем ОСОБА_5 , запропонувавши останньому приймати участь у вищевказаних державних закупівлях, з метою заволодіння бюджетними коштами, шляхом укладення «фіктивних» договорів.

У свою чергу ОСОБА_5 на зазначену пропозицію погодився, вступивши таким чином у попередню змову з ОСОБА_6 .

Так у подальшому за період часу з 30.10.2019 по 04.12.2020 за результатами проведених публічних закупівель, оголошених КНП «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради» в Електронній системі публічних закупівель «Prozorro», між ФОП ОСОБА_5 між та КНП «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради» укладено ряд фіктивних типових договорів та специфікацій до останніх. По укладанні даних договорів ОСОБА_5 з метою реалізації спільного з ОСОБА_6 злочинного умислу, направленого на протиправне заволодіння грошовими коштами комунальної установи «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я» (та після реорганізації - комунального некомерційного підприємства «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради»), в невстановлений слідством час та місце виготовляв товаро-транспортні накладні відповідно до специфікацій до вищезазначених договорів та надавав дані накладні ОСОБА_6 .

В свою чергу ОСОБА_6 , достовірно знаючи про фіктивність вищевказаних договорів та отриманих ним накладних, а також те, що будь-яких автозапчастин відповідно до договорів укладених між ФОП ОСОБА_5 та комунальна установа «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я» (та після реорганізації - комунальне некомерційне підприємство «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради») та специфікацій до даних договорів на адресу вищезазначеного підприємства не надходило, зловживаючи своїм службовим становищем надавав незаконну вказівку підлеглим працівникам на здійснення розрахунку з ФОП ОСОБА_5 , внаслідок чого, на виконання умов вищевказаних договорів, комунальна установа «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я» (та після реорганізації - комунальне некомерційне підприємство «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради») на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_5 № НОМЕР_1 відкритий у ПАТ «Універсал Банк», згідно платіжних доручень за період часу з 30.10.2019 по 04.12.2020 перераховано грошові кошти на загальну суму 880 123 гривень.

В подальшому, ОСОБА_5 після зарахування на свій розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 відкритий у ПАТ «Універсал Банк», вищевказаних грошових коштів разом із ОСОБА_6 розпоряджались протиправно отриманим майном на власний розсуд.

Відповідно до висновку експерта № СЕ-19/102-21/8737-ЕК від 18.06.2021 за результатами проведення судової економічної експертизи документально довідка головного державного аудитора відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Управління Північного офісу Держпудитслужби у Вінницькій області ОСОБА_8 від 26.05.2021, в частині виконання умов 131 договорів укладених між КНП «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної Ради» та ФОП ОСОБА_5 на загальну суму 880 123,00 грн. за 2019-2020 роки підтверджується.

Внаслідок протиправних дій ОСОБА_6 та ОСОБА_5 територіальним громадам сіл, селищ, міст Вінницької області в особі Вінницької обласної Ради заподіяно матеріальної шкоди на суму 880 123,00 грн, що в понад 775 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину та відповідно до п. 4 примітки до ст. 185 КК України визнається особливо великим розміром.

Крім цього, у ОСОБА_6 у ході вчинення вищеописаного кримінального правопорушення, а саме заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого за пособництва ФОП ОСОБА_5 в особливо великих розмірах, у невстановлений досудовим розслідування час та в невстановленому місці виник умисел на легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, у зв'язку з чим ОСОБА_6 розробив злочинний план послідовних умисних дій підготовки та вчинення кримінального правопорушення, направленого на легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.

Так, після виконання КНП «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради» умов кожного із договорів купівлі-продажу, укладених з ФОП ОСОБА_5 , за період часу з 30.10.2019 по 04.12.2020 та перерахування на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_5 № НОМЕР_1 відкритий у ПАТ «Універсал Банк», згідно платіжних доручень за період часу з 30.10.2019 по 04.12.2020 грошових коштів на загальну суму 880 123 грн., ОСОБА_5 , за попередньою домовленістю з ОСОБА_6 , з метою приховування та маскування злочинного способу набуття таких грошових коштів, здійснював фінансові операції щодо переведення їх на свої особисті розрахункові рахунки № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 відкриті у ПАТ «Універсал Банк».

У результаті вищеописаних операцій ОСОБА_5 та ОСОБА_6 фактично набули грошові кошти, одержані в результаті вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, достовірно знаючи, що таке майно прямо та повністю одержано злочинним шляхом.

Окрім того, ОСОБА_6 , обіймаючи посаду директора КНП «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради», маючи злочинний умисел спрямований на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та керуючись корисливими мотивом, з метою власного збагачення, усвідомлюючи обсяг офіційно наданих йому за посадою службових повноважень, 22.09.2020, розмістив до електронної системи публічних закупівель «Prozorro» оголошення за № UA-2020-09-22-001458-b про здійснення КНП «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради» публічної закупівлі автомобільних запчастин до двигуна автомобіля ГАЗ 22171, при цьому достовірно знаючи про відсутність потреби у вищезазначених автомобільних запчастинах та розраховуючи на перемогу ФОП ОСОБА_5 , у вищезазначеній закупівлі.

Так, за результатами проведення тендерної закупівлі переможцем з найнижчою ціновою пропозицією у розмірі 18600 гривень став ФОП ОСОБА_9 , з яким 16.10.2020 КНП «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради» уклала договір №580 про закупівлю автомобільних запчастин до двигуна автомобіля ГАЗ 22171.

Відповідно до вищезазначеного договору та специфікації до нього ФОП ОСОБА_9 здійснено поставку до КНП «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради» наступних автомобільних запчастин: 4-х форсунок 132711-02 марки «PEKAR», 4-х поршнів 405.1004018-01-АР Кострома, 1-го К-т прокл 405.3906022 ЗМЗ, 1-ї Полушайби распредвала Газель ЗМЗ 405 АГ 6768, 4-х Шатунів 405 406.1004045-01 ЗМЗ, 1-го вкладиша шатунного 0,25 дв. 405-406 (к-кт) 406.1000104-20, 1-го вкладиша корінного 0,25 дв. 405-406 (к-кт) 406.1000102-20, 1-го Ремкомплекту ГРМ ЗМЗ 405 усиленого 406.3906625-03, 1-го К-т щеплення Газель Волга ЗМЗ 405, 406 в зборі (пр-во LUК), 1-го Шкив-демпфер кол-вала ГАЗ дв.405(ЗМЗ). 406.1005050-30, 1-го Розпредвалу ЗМЗ-405 406.1006015-10, 1-го Насосу масляного ГАЗ 3302, Газель дв.405(ЗМЗ), 1-го Дросселя ГАЗЕЛЬ, СОБОЛЬ, ДВ.405 (ПЕКАР) 4062.1148100-11 та 1-го приводу масляного насоса Газель ЗМЗ 406.1011200-20, та КНП «Авторемонтна база закладів охорони здооров'я Вінницької обласної ради» перераховано грошові кошти у сумі 18600 гривень на розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_9 НОМЕР_4 відкритий в АБ «Укргазбанк».

Отримавши вищезазначені автомобільні запчастини ОСОБА_6 продовжуючи свій злочинний умисел направлений на протиправне збагачення, діючи умисно, з корисливих спонукань, вступивши в злочинну змову з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 у невстановлений досудовим слідством спосіб передав вищевказані автозапчастини ОСОБА_5 , який в свою чергу, перебуваючи в м. Київ, в невстановлені досудовим слідством дату та час збув дані автомобільні деталі ФОП ОСОБА_10 , за що отримав грошові кошти у сумі 7500 гривень.

Вирученими від продажу вищеописаних автомобільних деталей, належних КНП «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної ради» грошовими коштами у сумі 7500 гривень ОСОБА_6 та ОСОБА_5 розпорядились на власний розсуд, чим завдали матеріального збитку територіальним громадам сіл, селищ, міст Вінницької області в особі Вінницької обласної Ради на суму 18600 гривень.

Органом досудового розслідування 01.09.2021 в межах досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42020020110000068 від 02.09.2020, складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 27 частиною 3 статті 191, частиною 5 статті 27 частиною 5 статті 191, частиною 2 статті 209 Кримінального кодексу України, яке того ж дня, відповідно до вимог частини 2 статті 135, частини 1 статті 278 Кримінального процесуального кодексу України, вручене представнику житлово експлуатаційної організації за місцем проживання ОСОБА_5 , а саме директору житлово-будівельного кооперативу «ОБЧИСЛЮВАЧ-14».

В подальшому, 23.09.2021 відповідно до постанови прокурора ОСОБА_3 із матеріалів кримінального провадження № 42020020110000068 від 02.09.2020 виділено в окреме кримінальне провадження за № 12021020010001255 від 23.09.2021 відомості про вчинені кримінальні правопорушення ОСОБА_5 .

Потерпілим у кримінальному провадженні визнано Комунальне некомерційне підприємство «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної Ради», код ЄДРПОУ 21724802, юридична адреса: 21010, Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Салтикова-Щедріна, 112-А.

Представник потерпілого - ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В межах кримінального провадження 22.01.2025 прокурором Вінницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 , надано доручення в порядку ст. 290 КПК України відповідно до якого досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою ОСОБА_5 завершено, та учасників повідомлено про завершення досудового розслідування.

22.01.2025 представнику потерпілого ОСОБА_11 під підпис вручено повідомлення про завершення досудового розслідування, можливістю ознайомитись із матеріалами кримінального провадження 23.01.2025 на 14:00 години та 24.01.2025 з 11:00 години.

Так, представник потерпілого ОСОБА_11 23.01.2025 року до Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження не прибув.

24.01.2025, представник потерпілого ОСОБА_11 прибув для ознайомлення, проте ознайомився лише з 1-м томом. Того ж дня, останньому під підпис вручено повідомлення про завершення досудового розслідування, з можливістю ознайомитись із матеріалами кримінального провадження 25.01.2025 на 09:00 год., 26.01.2025 на 09:00 год., 27.01.2025 на 09:00 год. Усі вищеперераховані повідомлення про можливість ознайомлення з матеріалами кримінального провадження представником потерпілого ОСОБА_11 було проігноровано, та останній до Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження так і не прибув.

Таким чином, представник потерпілого перешкоджає органу досудового розслідування завершити ознайомлення сторін кримінального провадження з матеріалами досудового розслідування та виконати вимоги ст. 290 КПК України.

Водночас, невиправдане зволікання з ознайомленням з матеріалами кримінального провадження представника потерпілого призводить до неможливості закінчити досудове розслідування у кримінальному провадженні та звернутися до суду з обвинувальним актом.

За вказаних обставин слідчий просив клопотання задовольнити.

В судовому засіданні слідчий ОСОБА_4 клопотання підтримав та просив задовольнити.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав клопотання слідчого.

Представник потерпілого - адвокат ОСОБА_11 в судове засідання не з'явився, про місце та час проведення розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неприбуття не повідомив.

Відповідно до ч. 10 ст. 290 КПК України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час проведення судового засідання, не перешкоджає розгляду клопотання.

Суд, вислухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріали клопотання, дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 290 КПК України, визнавши зібрані під час досудового розслідування докази достатніми для складання обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурор або слідчий за його дорученням зобов'язаний повідомити підозрюваному, його захиснику, законному представнику та захиснику особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування.

Згідно із частинами 2, 3 цієї статті прокурор або слідчий за його дорученням зобов'язаний надати доступ до матеріалів досудового розслідування, які є в його розпорядженні, у тому числі будь-які докази, які самі по собі або в сукупності з іншими доказами можуть бути використані для доведення невинуватості або меншого ступеня винуватості обвинуваченого, або сприяти пом'якшенню покарання. Прокурор або слідчий за його дорученням зобов'язаний надати доступ та можливість скопіювати або відобразити відповідним чином будь-які речові докази або їх частини, документи або копії з них, а також надати доступ до приміщення або місця, якщо вони знаходяться у володінні або під контролем держави, і прокурор має намір використати відомості, що містяться в них, як докази у суді.

Частиною 10 ст. 290 КПК України передбачено, що сторонам кримінального провадження, потерпілому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, надається достатній час для ознайомлення з матеріалами, до яких їм надано доступ. У разі зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження з урахуванням обсягу, складності матеріалів та умов доступу до них зобов'язаний встановити строк для ознайомлення з матеріалами, після спливу якого сторона кримінального провадження або потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, вважаються такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів.

Разом з цим, право на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження не є абсолютним. Таке право має реалізовуватися без зловживань і без шкоди для кримінального провадження. Ознайомлення з матеріалами досудового розслідування в межах розумних строків відповідає завданням кримінального провадження та засаді розумних строків. Це, з одного боку, забезпечує реалізацію процесуальних прав сторони захисту, а з іншого - вимагає від особи відповідальної поведінки, зумовленої законними потребами, інтересами інших осіб (зокрема, потерпілого) та суспільства в цілому. Вказане узгоджується з рішенням Конституційного Суду України від 18.01.2012 у справі № 1-4/2012.

У разі зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження з урахуванням обсягу, складності матеріалів та умов доступу до них зобов'язаний встановити строк для ознайомлення з матеріалами, після спливу якого сторона кримінального провадження вважається такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів. (ч. 10 ст. 290 КПК України)

Слідчим суддею встановлено, що на виконання ст. 290 КПК України, підозрюваним, захисникам та потерпілій стороні було надано доступ до матеріалів досудового розслідування для ознайомлення.

Згідно ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об'єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень. Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції). Кримінальне провадження щодо особи, яка тримається під вартою має бути здійснено невідкладно і розглянуто в суді першочергово.

Слідчим було забезпечено сторонам кримінального провадження належні умови для реалізації права на доступ до матеріалів, можливість скопіювати чи відобразити іншим чином будь-які речові докази та документи розслідування.

Однак, станом на момент розгляду клопотання представник потерпілого зволікає з ознайомленням з матеріалами кримінального провадження, яке складається з 9 томів.

Кримінальний процесуальний кодекс України не містить переліку підстав, за яких поведінка сторони кримінального провадження може вважатися зволіканням при реалізації права на ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, до яких їй надано доступ в порядку ст. 290 КПК України. Поняття "зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ" є оціночною категорією, а тому в кожному випадку питання про його наявність чи відсутність вирішується в залежності від конкретних обставин провадження, зокрема, умов надання доступу до матеріалів досудового розслідування.

В судовому засіданні встановлено, що 22.01.2025 представнику потерпілого ОСОБА_11 під підпис вручено повідомлення про завершення досудового розслідування, можливістю ознайомитись із матеріалами кримінального провадження 23.01.2025 на 14:00 години та 24.01.2025 з 11:00 години.

Представник потерпілого ОСОБА_11 23.01.2025 року до Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження не прибув.

24.01.2025, представник потерпілого ОСОБА_11 прибув для ознайомлення, проте ознайомився лише з 1-м томом. Того ж дня, останньому під підпис вручено повідомлення про завершення досудового розслідування, з можливістю ознайомитись із матеріалами кримінального провадження 25.01.2025 на 09:00 год., 26.01.2025 на 09:00 год., 27.01.2025 на 09:00 год. Усі вищеперераховані повідомлення про можливість ознайомлення з матеріалами кримінального провадження представником потерпілого ОСОБА_11 було проігноровано, та останній до Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження так і не прибув.

Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 57 КПК України потерпілий зобов'язаний:

1) прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, а в разі неможливості своєчасного прибуття - завчасно повідомити про це, а також про причини неможливості прибуття;

2) не перешкоджати встановленню обставин вчинення кримінального правопорушення.

Однак, представник потерпілого до органу досудового розслідування для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування 23.01.2025 на 14:00 години, 25.01.2025 на 09:00 годин, 26.01.2025 на 09:00 годин., 27.01.2025 на 09:00 годину не з'явився у зв'язку із чим перешкоджає органу досудового розслідування завершити ознайомлення сторін кримінального провадження з матеріалами досудового розслідування та виконати вимоги ст. 290 КПК України.

З огляду на встановлений об'єм матеріалів досудового розслідування та на відсутність будь-яких об'єктивних підстав, що вказували б на неможливість сторонам провадження реалізувати належне їй право на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження та виконати обов'язок щодо письмового підтвердження факту надання їй доступу до таких матеріалів, слідчий суддя приходить до висновку про зволікання представником потерпілого в ознайомленні з матеріалами кримінального провадження та про необхідність обмеження його права на ознайомлення із матеріалами досудового розслідування певним строком.

Щодо розумності строку при визначенні граничних меж для ознайомлення із матеріалами досудового розслідування, слідчий суддя враховує обсяг та зміст матеріалів досудового розслідування; строк, протягом якого сторони кримінального провадження реалізують своє право на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження; умов доступу до матеріалів досудового розслідування; обсяг та зміст матеріалів, з якими залишилось ознайомитись та вважає достатнім встановити представнику потерпілого для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування строк до 31.01.2025, який відповідає критерію розумності строків та не порушить збалансованість прав та інтересів потерпілого.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 290, 309, 370, 372 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 задовольнити.

Встановити потерпілому - Комунальному некомерційному підприємству «Авторемонтна база закладів охорони здоров'я Вінницької обласної Ради», код ЄДРПОУ 21724802, юридична адреса: 21010, Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Драгоманова, 112-А, строк для ознайомлення з усіма матеріалами досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021020010001255 від 23.09.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 3, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України, до 15 години 00 хвилин 31 січня 2025 року включно, за адресою: м. Вінниця, вулиця Пирогова 4.

Ухвала не підлягає апеляційному оскарженню.

Слідчий суддя