Ухвала від 23.11.2010 по справі 2а-9388/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № < Внутрішній Номер справи >

УХВАЛА

23 листопада 2010 року№ 2а-9388/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Блажівської Н. Є., суддів Скочок Т. О. та Огурцова О. П., при секретарі судового засідання Миколаєнко І. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про закриття провадження у справі

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігробонус»

доДержавного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і

Головного управління державного казначейства України в місті Києві

про зобов'язання повернення надмірно сплачених коштів

ВСТАНОВИВ

ТОВ «Ігробонус»звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Головного управління державного казначейства України в місті Києві про зобов'язання вчинити дії.

В ході розгляду справи було поставлено на обговорення та вирішення питання про закриття провадження у справі, оскільки її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до наступних висновків.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктами 1 та 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи: що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України; що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства; про накладення адміністративних стягнень; щодо відносин, які відповідно до закону, статуту (положення) об'єднання громадян віднесені до його внутрішньої діяльності або виключної компетенції (частина 3 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

В оскаржуваних правовідносинах між ТОВ «Ігробонус»та Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва та Головним управлінням державного казначейства України в місті Києві немає відносин влади і підпорядкування в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, Суд звертає увагу на те, що предметом даного позову є захист майнового права Позивача, яке виникло в результаті здійснення ним господарської діяльності.

Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з частиною 1 статті 2 Господарського процесуального кодексу України господарський суд порушує справи за позовними заявами підприємств та організацій, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів; державних та інших органів, які звертаються до господарського суду у випадках, передбачених законодавчими актами України.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів.

Відтак, даний спір належить розглядати судом в порядку господарського судочинства.

Окружний адміністративний суд міста Києва в порядку визначеному частиною 2 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України роз'яснює, що даний спір належить розглядати в порядку господарського судочинства.

З огляду на викладене та керуючись статтями 3, 17, 50, 157, 160 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ

Закрити провадження у справі № 2а-9388/10/2670 за позовом ТОВ «Ігробонус»до Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Головного управління державного казначейства України в місті Києві про зобов'язання повернення надмірно сплачених коштів.

Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена у порядку та строки визначені статтями 185,186 Кодексу адміністративного судочинства України. Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.

Головуюча суддя Н. Є. Блажівська

Судді Т. О. Скочок

О. П. Огурцов