Постанова від 27.07.2010 по справі 2а-3636/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

27 липня 2010 року 10:14 № 2а-3636/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б. при секретарі судового засідання Гальченко О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до

третя особа Святошинське районне управління ГУ МВС України в м. Києві

Святошинська районна в м. Києві державна адміністрація

Київська мiська державна адміністрація

Головне управління соціального захисту населення КМДА

про зобов'язання провести реєстрацію місця проживання

за участю представників сторін:

від позивача -ОСОБА_2, дов. №597134, від 05.02.10 р.

від відповідача -не з'явився

від третьої особи 1: не з'явився

від третьої особи 2: не з'явився

від третьої особи 3: Стальна О.О., дов. №06/1-201,10.02.10 р.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 27.07.2010 року о 10 год. 14 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст. 167 КАС України

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Святошинського районного управління ГУ МВС України в м. Києві про зобов'язання провести реєстрацію місця проживання ОСОБА_4.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Святошинським районним управління ГУ МВС України в м. Києві було безпідставно відмовлено позивачу в реєстрації чоловіка ОСОБА_4, який постійно проживає з позивачкою та має спільне майно та веде спільне господарство за місцем проживання в АДРЕСА_1

Представник позивача позовні вимоги підтримав повність та просить позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судових засіданнях не з'явився. На адресу Окружного адміністративного суду міста Києва надійшли заперечення проти заявлених позовних вимог. В обґрунтування заперечень зазначається, що позивачу правомірно було відмовлено у проведенні реєстрації чоловіка ОСОБА_4 за місцем проживання позивачки у зв'язку з відсутністю у позивачки правовстановлюючих документів на квартиру, в якій остання мешкає та у зв'язку з тим, що будинок в якому проживає Позивачка має статус спеціалізованого будинку у відповідності до законодавства родичам особи, що проживає в спеціалізованому будинку, або іншим особам забороняється постійне користуватися житловим приміщенням у даному будинку. Тимчасове проживання строком більше як два місяці можливе за умови погодження з відповідним органом місцевого самоврядування.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.03.2010 р. залучено до участі у справі Святошинську районну в м. Києві державну адміністрацію в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27.05.2010 р. залучено до участі Київську міську державну адміністрацію в якості третьої особи - 2 без самостійних вимог на стороні відповідача та Головне управління соціального захисту населення КМДА в якості третьої особи - 3 без самостійних вимог на стороні відповідача.

Представник третьої особи -1 проти позову заперечує та зазначає, що будинок в якому проживає Позивачка має статус спеціалізованого будинку у відповідності до законодавства родичам особи, що проживає в спеціалізованому будинку, або іншим особам забороняється постійне користуватися житловим приміщенням у даному будинку. Тимчасове проживання строком більше як два місяці можливе за умови погодження з відповідним органом місцевого самоврядування.

Представник третьої особи -3 проти позову заперечує та зазначає, що будинок в якому проживає Позивачка має статус спеціалізованого будинку у відповідності до законодавства родичам особи, що проживає в спеціалізованому будинку, або іншим особам забороняється постійне користуватися житловим приміщенням у даному будинку. Тимчасове проживання строком більше як два місяці можливе за умови погодження з відповідним органом місцевого самоврядування. Позивачка та її чоловік ОСОБА_4 не зверталися до Головне управління соціального захисту населення КМДА з заявою про надання дозволу на проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 01.09.2009 року подана до Святошинського районного управління ГУ МВС України в м. Києві заява про реєстрацію місця проживання ОСОБА_4 (чоловіка) за адресою: АДРЕСА_1

В заяві позивачка зазначила, що підставою для реєстрації місця проживання її чоловіка є Свідоцтва про шлюб від 25.07.2007 р. Серія НОМЕР_1 зареєстроване Відділом реєстрації Актів цивільного стану Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві.

Святошинське районне управління ГУ МВС України в м. Києві листом 25.09.2009 року №51/Б-708 о/п повідомило позивачку про відмову в реєстрації ОСОБА_4 в кв. АДРЕСА_1 Підставою для відмови слугувало, що перевіркою встановлено, що АДРЕСА_1 є спеціалізованим будинком ветеранів війни та праці при міському територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів м. Києва.

Відповідно до ст. 14 Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України»рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, посадових та службових осіб з питань свободи пересування, вільного вибору місця проживання, реєстрації місця проживання чи місця перебування особи можуть бути оскаржені в установленому законом порядку.

Згідно ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України»встановлено, що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Для реєстрації особа подає: письмову заяву; паспортний документ; квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати; два примірники талона зняття з реєстрації. Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів. Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи. Зразки заяви та інших документів, необхідних для реєстрації місця проживання особи, затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 985 від 28.07.2004 року «Про затвердження зразків документів, необхідних для реєстрації місця проживання в Україні»встановлено, що в заяві зазначається підстава для реєстрації місця проживання заявника (ордер, свідоцтво про право власності, договір найму, піднайму, оренди або інших документів).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 проживає в будинку за адресою: АДРЕСА_1 Даний будинок має статус спеціалізованого будинку для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів і є закладом соціального обслуговування, який крім приміщень для проживання має приміщення для служб соціального-побутового призначення та медичного обслуговування. Фінансується вищезазначений будинок за рахунок бюджету.

У відповідності до ст. 1 Закону України "Про житловий фонд соціального призначення" від 12.01.2006, № 3334-IV, спеціалізований будинок для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів - установа соціального обслуговування, яка крім приміщень для проживання включає комплекс служб соціально-побутового призначення та медичного обслуговування.

Рішенням Київської міської ради від 27.11.2008 р. №638/638 «Про створення спеціалізованих будинків для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів на АДРЕСА_1»(надалі по тексту Рішення від 27.11.2008 р.) відповідно до Закону України «Про житловий фонд соціального призначення»від 12.01.2006 №3334-ІV (зі змінами) та Порядку утворення спеціалізованого будинку для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів і надання житлових приміщень у такому будинку та Типового положення про спеціалізований будинок для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2004 №76.

У відповідності до п.4 Рішення від 27.11.2008 р., затверджено Положення про спеціалізований будинок для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів АДРЕСА_1 згідно з додатком 2 до цього рішення.

Згідно п.11 Положення про спеціалізований будинок для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів АДРЕСА_1 від 27.11.2008 р., родичам особи, що проживає в спеціалізованому будинку, або іншим особам забороняється постійно користуватися житловим приміщенням у цьому будинку. Тимчасове проживання строком більш як два місяці можливе за умови погодження з Головним управлінням соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Отже, станом на день звернення позивачки із заявою про реєстрацію місця проживання ОСОБА_5 (чоловіка), позивачка та її чоловік не мав погодження з Головним управлінням соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської державної адміністрації, як це передбачено Положення про спеціалізований будинок для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів АДРЕСА_1 від 27.11.2008 р.

У відповідності до ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративній справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін.

Згідно ч.4 ст. 70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач довів правомірність прийнятого ним рішення щодо відмови у проведенні реєстрації позивача за місцем її проживання.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що рішення відповідача про відмову в реєстрації ОСОБА_4 (чоловіка Позивача) за місцем її проживання прийняте у межах повноважень, що передбачені законодавством, обґрунтовано, розсудливо, з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими, не доведеними та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя А.Б. Федорчук