ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
15 листопада 2010 року № 2а-16181/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Приватного підприємства "А.Т.Н."
доТериторіального управління Головтрансінспекції в місті Києві Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України
провизнання протиправними та скасування постанов,-
Приватне підприємство «А.Т.Н.»11 листопада 2010 року звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Києві Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України про визнання протиправними та скасування постанов про застосування фінансових санкцій.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для залишення її без розгляду.
Законом України «Про судоустрій і статус суддів»від 7 липня 2010 року № 2453-VI (далі Закон № 2453-VI), який набрав чинності 30.07.2010 року, статтю 99 Кодексу адміністративного судочинства України доповнено частиною п'ятою, згідно з якою для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2453-VI) встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з позовної заяви, звернення до суду обумовлено незгодою заявника позову з законністю постанов відповідача про накладення на підприємство «А.Т.Н.»фінансових санкцій за порушення законодавства України про автомобільний транспорт, що були винесені суб'єктом владних повноважень у серпні-вересні 2010 року. При цьому в позовній заяві зазначається, що приватному підприємству «А.Т.Н.»стало відомо про наявність вказаних постанов лише 03.11.2010 року під час ознайомлення представником позивача з переліком цих постанов, що був наданий відповідачем на відповідний запит позивача.
За таких обставин у позовній заяві приватного підприємства «А.Т.Н.»повинна міститися у відповідності до вимог частини 1 статті 100 та пункту 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду. Однак в матеріалах заявленого ПП «А.Т.Н.»позову заява про поновлення пропущеного строку відсутня.
Таким чином, підприємство «А.Т.Н.»звернулося до суду 11 листопада 2010 року, тобто після закінчення встановленого частиною 5 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2453-VI) строку для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, без подання заяви про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду.
З огляду на вищенаведене позовну заяву слід залишити без розгляду.
Керуючись ч. 2 ст. 5, ч. 2 ст. 99, ст. 100, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
1. Залишити без розгляду позовну заяву Приватного підприємство "А.Т.Н." до Територіального управління Головтрансінспекції в місті Києві Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України про визнання протиправними та скасування постанов про застосування фінансових санкцій.
2. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому надіслані після спливу терміну для оскарження даної ухвали. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
3. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Роз'яснити заявнику позову, що залишення позовної заяви без розгляду, не позбавляє його права звернутися до адміністративного суду в загальному порядку з заявою про поновлення строку звернення до суду з визначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Суддя Т.О. Скочок