Постанова від 10.11.2010 по справі 2а-8817/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

місто Київ

10 листопада 2010 року 11:07 справа № 2а-8817/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., при секретарі Писулька О.М., розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомУправління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва

доДочірнього підприємства «Астра»

про стягнення заборгованості у розмірі 2 104 грн. 08 коп.

за участю представників сторін:

від позивача: Кужель А.В.,

від відповідача: не з'явився.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 10 листопада 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва звернулось до суду з позовом про стягнення заборгованості у розмірі 2 104 грн. 08 коп. з дочірнього підприємства «Астра».

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем порушено вимоги Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР, відповідно до якого сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є обов'язковою для всіх суб'єктів підприємницької діяльності, відповідачем не сплачено страхові внески. В зв'язку з наведеним, позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь заборгованість у розмірі 2 104 грн. 08 коп.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомлено, хоча про час і місце розгляду справи зазначену особу повідомлено належним чином шляхом направлення поштової кореспонденції на адресу, зазначену у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, копія якого наявна в матеріалах справи.

У зв'язку з відсутністю представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України нормою якої встановлення вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Дочірнє підприємство «Астра»зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва та є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до статті 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» та статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 9 липня 2003 року № 1058-ІV із змінами та доповненнями, страхові внески -це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Згідно з частиною 3 статті 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до частини 6 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Частиною 2 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Згідно з частиною 12 статті 20 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

В силу частини 2 статті 106 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строк, визначені статтею 20 даного Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною 3 статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Частиною 3 цієї статті встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Відповідно до пункту 5 частини 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за не подання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або недостовірних відомостей, що використовують в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені за відповідний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення -у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суми пені та штрафів, підлягають сплаті страхувальником, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, має право оскаржити зазначене рішення, у порядку визначеному частиною 13 статті 106 даного Закону.

Відповідно до частини 14 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків. Суми пені та штрафів можуть бути включені до вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування цих фінансових санкцій пов'язано з виникненням та сплатою недоїмки.

Як свідчать матеріали справи, внаслідок порушення відповідачем вимог Закону щодо сплати страхових внесків у строки та в порядку, що визначені законодавством з питань загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, у відповідача виникла заборгованість в сумі 2 104 грн. 08 коп.

Наявність заборгованості у вказаній сумі підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за березень, листопад, грудень 2008 року, січень, лютий 2009 року, витягом з картки особового рахунку страхувальника юридичної особи або фізичної особи, яка має найманих працівників, довідкою № 2595/11, актом від 30 березня 2009 року № 0536 несвоєчасного подання до Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва розрахунку та рішенням № 0536 від 30 березня 2009 року про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством, зазначене рішення отримано директором підприємства.

Вимога про сплату боргу формувалась на всю суму боргу, який обліковується за дочірнім підприємством «Астра»станом на відповідний звітний період (що узгоджується із положеннями пп. 8.2 та 8.3 Інструкції № 21-1).

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми заборгованості на день розгляду справи або ж спростувати докази позивача відповідач не надав.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Астра»на користь управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва (р/р 256013012610 в ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській обл., МФО 322669, ЄДРПОУ 26087978) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 2 104 (дві тисячі сто чотири) грн. 08 коп.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Н.М. Клименчук

Постанова складена та підписана в повному обсязі 15 листопада 2010 року.

Попередній документ
12470753
Наступний документ
12470755
Інформація про рішення:
№ рішення: 12470754
№ справи: 2а-8817/10/2670
Дата рішення: 10.11.2010
Дата публікації: 29.11.2010
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Окружний адміністративний суд міста Києва
Категорія справи: