ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
16 листопада 2010 року 17:00 № 2а-13946/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Скочок Т.О. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Оболонському районі м.Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ріско-Авалон-Трейд"
про стягнення податкового боргу в розмірі 3 619,24грн.
Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Ріско-Авалон-Трейд» про стягнення податкового боргу в розмірі 3 619, 24 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 жовтня 2010 року відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу в десятиденний строк з дня одержання вищезазначеної ухвали подати письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.
Надіслана на адресу відповідача копія ухвали повернута органом поштового зв'язку з відміткою про невручення у зв'язку із закінченням терміну зберігання.
Згідно з ч.4 ст.183-2 КАС України справа в порядку скороченого провадження розглядається суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Таким чином вважається, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи у скороченому провадженні, а також про його права та обов'язки, зокрема про право надати свої заперечення проти позову або заяву про визнання позову.
У строк, встановлений ч. 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач не скористався своїми правами та не подав до канцелярії суду заперечення проти позову або заяву про визнання позову.
Враховуючи вищенаведене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Ріско-Авалон-Трейд»зареєстроване Оболонською районною державною адміністрацією м. Києва є юридичною особою і платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».
07.04.2008 року позивачем складений акт № 1533/15-109 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, яким встановлено неподання відповідачем декларацій з податку на прибуток підприємства за 2005-2007 роки. Даний акт був надісланий відповідачу за його юридичною адресою рекомендованим листом, який був повернутий органом поштового зв'язку з причини відсутності адресату, про що ДПІ у Оболонському районі м. Києва складений акт від 19.05.2008 року № 318/15-109.
На підставі акту перевірки № 1533/15-109 від 07.04.2008 року позивачем було самостійно визначено суму податкового зобов'язання відповідача зі сплати штрафних санкцій за неподання податкових декларацій у строки, визначені законодавством, що передбачені п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі -Закон), та надіслано на його адресу податкове повідомлення -рішення № 0000041560/0 від 19.05.2008 року на суму 2040 грн. Проте по причині незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) підприємства ТОВ «Ріско-Авалон-Трейд»податкове повідомлення -рішення № 0000041560/0 від 19.05.2008 року вручено платнику податків не було. У відповідності з вимогами абз.2 п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону дане податкове повідомлення -рішення розміщено на дошці податкових оголошень та вважається врученим у день такого розміщення, що підтверджується актом позивача № 248/15-110 від 27.06.2008 року.
ДПІ у Оболонському районі м. Києва у жовтні 2008 року проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка податкових декларацій з податку на додану вартість, поданих за вересень 2005 року та жовтень 2005 року, за результатами якої складений акт від 14.10.2008 року № 3616/15-215, в якому встановлено порушення положень п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»та зроблений висновок про необхідність збільшення суми, яка підлягає сплаті платником податків до бюджету, в розмірі 1510 грн. Цей акт був надісланий відповідачу за його юридичною адресою рекомендованим листом, який був повернутий органом поштового зв'язку з причини відсутності адресату, про що ДПІ у Оболонському районі м. Києва складений відповідний акт.
З метою узгодження податкового зобов'язання по сплаті податку на додану вартість позивачем надіслано на адресу відповідача податкове повідомлення - рішення №3028111502/0 від 07.11.2008 року на загальну суму податкового зобов'язання 1586 грн., яке було повернуто органом поштового зв'язку по причині незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків. Згідно з вимогами абз.2 п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону дане податкове повідомлення - рішення розміщено на дошці податкових оголошень та вважається врученим у день такого розміщення, що підтверджується відповідним актом позивача.
Крім того, на адресу відповідача були у 2007 році надіслані податкові вимоги №1/1090 від 05.03.2007 року та № 2/1688 від 10.05.2007 року на суму податкового боргу в розмірі 159 грн., який існував на той час. У зв'язку з незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) товариства «Ріско-Авалон-Трейд» та відсутністю його за юридичною адресою дані податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень, що підтверджується відповідно актами позивача від 03.04.2007 року № 301 та від 26.06.2007 року № 581.
Також 26 липня 2007 року Державною податковою інспекцією у Оболонському районі м. Києва прийнято рішення № 281 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Суду не надано доказів оскарження відповідачем зазначених податкових повідомлень -рішень та податкових вимог ні в адміністративному, ні в судовому порядку. Доказів сплати відповідачем суми заборгованості станом на день розгляду спору суду не надано.
Беручи до уваги встановлені судом обставини, положення п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, ч. 4 ст. 94, 160-162, 167, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ріско-Авалон-Трейд»(ідентифікаційний код - 33299915, адреса: 04074, м. Київ, вул. Бережанська, 6-А, з будь-яких рахунків, виявлених державним виконавцем під час виконання постанови суду) на користь Державного бюджету України суму податкового боргу в розмірі 3 619 грн. 24 коп. (три тисячі шістсот дев'ятнадцять гривень 24 коп), зарахувавши:
- 1586 грн. податку на додану вартість на розрахунковий рахунок 31113029700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у м. Києві, код платежу 14010100, код ЗКПО 26077916, МФО 820019;
- 2033 грн. 24 коп. податку на прибуток на розрахунковий рахунок 31111009700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у м. Києві, код платежу 11021000, код ЗКПО 26077916, МФО 820019.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Суддя Т.О. Скочок