ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
місто Київ
05 липня 2010 року 12:15 № 2а-6140/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В при секретарі судового засідання Денисенко Ю.М. , за участю представників сторін:
від позивача: Сліпухова Віктора Миколайовича
від відповідача: Савченко Ірини Василівни
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомзаступника прокурора Дарницького району міста Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»
до відкритого акціонерного товариства комерційного банку «Надра»
простягнення штрафних санкцій в розмірі 850,00 грн.,
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 05 липня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено осіб, які брали участь у розгляді справи, з урахуванням вимог частини четвертої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заступник прокурора Дарницького району міста Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відкритого акціонерного товариства комерційного банку «Надра»про стягнення штрафних санкцій в розмірі 850,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що постановою державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Сумській області від 27.01.2009 №ОПн14/09-30 до Шосткінського відділення філії відкритого акціонерного товариства комерційного банку «Надра»застосовано штраф у сумі 850 грн., який самостійно відповідачем не сплачений.
Відповідач проти позову заперечив з посиланням на те, що постанову про накладення штрафу від 27.01.2009 №ОПн14/09-30 не отримував. Крім того, відповідач наполягав на відмові у задоволенні позовних вимог з підстав порушення позивачем річного строку звернення до суду, визначеного статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
За наслідками здійснення енергетичного нагляду державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Сумській області (Північним відділенням) суб'єкта господарювання встановлено порушення Шосткінським відділенням філії відкритого акціонерного товариства комерційного банку «Надра»законодавства у сфері експлуатації електроустановок.
За наслідками перевірки складено акт від 23.09.2008 №Пн-325, а відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис від 23.09.2008 №С-325 про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки(протоколом) від 09.01.2009 №07/34-20.
Як свідчать матеріали справи, постановою державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Сумській області від 27.01.2009 №ОПн14/09-30 на підставі статті 27 Закону України «Про електроенергетику»до Шосткінського відділення філії відкритого акціонерного товариства комерційного банку «Надра»застосовано штраф у сумі 850 грн.
Відповідно до статті 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій -застосовується штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 №1312, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
Суд зазначає, що штрафні санкції, застосовані до відповідача постановою про накладення штрафу від 27.01.2009 №ОПн14/09-30 є адміністративно-господарськими санкціями, а тому стягуються із врахуванням приписів статті 250 Господарського Кодексу України.
Відповідно до статті 250 названого Кодексу адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Крім того, відповідач наполягав на відмові у задоволенні позову з підстав порушення позивачем річного строку звернення до суду, визначеного статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 100 названого Кодексу пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Як встановлено судом, прокурором відповідний позов про стягнення з відповідача на підставі постанови від 27.01.2009 №ОПн14/09-30 штрафу у сумі 850 грн. подано до Окружного адміністративного суду міста Києва лише 16.04.2010.
За таких умов позивачем при звернення до суду порушено вимоги статті 250 Господарського кодексу та статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 99, 100, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.В. Літвінова
Повний текст постанови складено 09.07.2010