ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
місто Київ
23 вересня 2010 року 10:08 справа № 2а-8504/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., при секретарі Пасулька О.М., розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомКомунального підприємства «Управління житлового господарства»Дарницького району міста Києва
до
третя особаДніпровської районної у місті Києві державної адміністрації
Дарницька районна у місті Києві державна адміністрація, ОСОБА_1
про визнання неправомірним та скасування розпорядження № 61 від 11 лютого 2009 року Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації
за участю представників сторін:
від позивача: Пипченко Б.Ю.,
від відповідача: не з'явився,
від третіх осіб: не з'явились.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 23 вересня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Комунальне підприємство «Управління житлового господарства»Дарницького району міста Києва звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації, третя особа: Дарницька районна у місті Києві державна адміністрація, ОСОБА_1 про визнання неправомірним та скасування розпорядження № 61 від 11 лютого 2009 року Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Дніпровською районною у місті Києві державною адміністрацією винесено розпорядження № 61 від 11 лютого 2009 року про надання жилої площі -квартири за адресою: АДРЕСА_1 комунальному підприємству «Дирекція з управління та обслуговування житлового та нежитлового фонду»Дніпровської районної у місті Києві ради. Вважаючи зазначене розпорядження неправомірним, оскільки розпорядженням Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації № 57 від 30 січня 2009 року квартиру вже передано у користування працівникові ОСОБА_3, ЖЕД-202 Комунального підприємства «Управління житлового господарства», позивач просив позов задовольнити в повному обсязі.
У судове засідання відповідач з невідомих причин не прибув, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином.
Третя особа - Дарницька районна у м. Києві державна адміністрація позов підтримала та просила позов задовольнити.
Третя особа ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання зазначену особу повідомлено належним чином.
Відповідно до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Розпорядженням Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації № 57 від 30 січня 2009 року ОСОБА_1, який працює слюсарем ЖЕД-202 Комунального підприємства «Управління житлового господарства»Дарницького району міста Києва з 1993 року, надано 1-кімнатну службову квартиру № 90, площею 16,1/33,20 кв.м. в будинку № 2 по вул. Березняківській, що у місті Києві.
Дарницькою районною державною адміністрацією на підставі даного розпорядження № 57 від 30 січня 2009 року ОСОБА_1 надано ордер № 016016 від 26 лютого 2009 року на право зайняття службового жилого приміщення за зазначеною адресою.
Проте розпорядженням Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації № 61 від 11 лютого 2009 року зазначену квартиру включено до складу службових Комунального підприємства «Дирекція з обслуговування житлового та нежитлового фонду»Дніпровської районної у місті Києві ради та надана працівнику даного комунального підприємства.
Відповідно до пункту 3 Положення про надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 4 лютого 1988 року № 37, жиле приміщення включається до числа службових рішенням виконавчого комітету районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів за клопотанням адміністрації, підприємства, установи, організації.
Розпорядженням Харківської районної державної адміністрації міста Києва від 14 жовтня 1992 року № 382 «Про прийняття та затвердження на квартирний облік, надання житлової площі громадянам за місцем роботи та проживання і внесення змін в справи квартирного обліку», згідно з яким квартира АДРЕСА_2, яка належала до комунальної власності Харківського району міста Києва, надано статус службового житла Державного комунального управління житлового господарства Харківського району міста Києва.
Київською міською радою винесено Рішення «Про адміністративно-територіальний устрій міста Києва»від 30 січня 2001 року № 162/1139, Рішення «Про межі адміністративних районів та організаційні заходи по проведенню адміністративно-територіальні реформи»від 27 квітня 2001 року та Рішення «Про межі нових адміністративних районів та організаційні заходи по проведенню адміністративно-територіальної реформи»від 27 квітня 2001 року № 280/1257 й проведено адміністративно-територіальну реформу у місті Києві: ліквідація існуючих районів та утворення нових. Таким чином ліквідовано Харківській район міста Києва та утворено Дарницький район міста Києва.
Рішенням Дарницької районної у місті Києві ради «Про утворення підприємств комунальної власності Дарницького району міста Києва»від 26 вересня 2001 року № 14 утворено комунальні підприємства на базі реорганізованих підприємств комунальної власності Харківського та Дарницького районів міста Києва.
Згідно з додатком до рішення Дарницької районної у місті Києві ради від 26 вересня 2001 року № 14 «Перелік підприємств, установ та організацій комунальної власності новоутвореного Дарницького району міста Києва, утворених на базі реорганізованих підприємств комунальної власності Харківського та Дарницького районів міста Києва»утворено Комунальне підприємство «Управління житлового господарства»Дарницького району міста Києва.
Виходячи з вищевикладеного, Комунальне підприємство «Управління житлового господарства»Дарницького району міста Києва стало правонаступником прав та обов'язків реорганізованих підприємств комунальної власності.
Відповідно до пункту 2.2 Рішення Дарницької районної ради в місті Києва від 26 вересня 2001 року № 14 здійснено заходи щодо передачі майна, основних матеріальних фондів новоутвореним підприємствам комунальної власності.
Таким чином, службові приміщення Державного комунального управління житлового господарства Харківського району міста Києва перейшли до новоствореного Комунального підприємства «Управління житлового господарства»Дарницького району міста Києва.
Відповідно до пункту 4 Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР № 37 від 4 лютого 1988 року (надалі Положення), до числа службових може бути включено тільки вільне жиле приміщення.
Пунктом 16 Положення встановлено, що службові жилі приміщення надаються за рішенням адміністрації підприємства, установи, організації, у відданні якої ці приміщення знаходяться, затвердженими виконавчим комітетом районної в місті ради, на території якої знаходиться відповідне підприємство, установа, організація.
Згідно частини 1 статті 118 Житлового кодексу Української РСР, службові жилі приміщення призначаються для заселення громадянами, які у зв'язку з характером їх трудових відносин повинні проживати за місцем роботи або поблизу від нього. Жиле приміщення включається до числа службових рішенням виконавчого комітету районної, міської, районної у місті Ради народних депутатів. Під службові жилі приміщення виділяються, як правило, окремі квартири.
Статтею 122 Житлового кодексу України передбачено, що на підставі рішення про надання службового жилого приміщення виконавчий орган районної в місті Ради видає громадянинові спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення у надане службове приміщення.
На виконання зазначених норм Дарницькою районною у місті Києві радою видано розпорядження від 30 січня 2009 року про надання права на зайняття службового жилого приміщення, а також видано ордер № 016016 від 26 лютого 2009 року ОСОБА_1 на право зайняття службового приміщення.
Відповідно до пункту 4 Положення, до числа службових може бути включено тільки вільне жиле приміщення, а тому пункт 2.5 розпорядження Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації від 11 лютого 2009 року № 61 «Про надання жилої площі та інші квартирні питання»щодо включення до складу службових квартир Комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування житлового та нежитлового фонду»Дніпровської районної у місті Києві ради квартири АДРЕСА_3 є таким, що не відповідає діючому законодавству та підлягає скасуванню.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Керуючись статтями 9,11, 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасування розпорядження № 61 від 11 лютого 2009 року Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Н.М. Клименчук