Постанова від 09.06.2010 по справі 2а-13708/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

09 червня 2010 року 10:15 № 2а-13708/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В при секретарі судового засідання Денисенко Ю.М., за участю представників сторін:

від прокуратури: Пінкас Тетяни Анатоліївни

від відповідача: не з'явився, належним чином повідомлений

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовом прокурора Рокитнянського району Київської області в інтересах держави в особі Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області

дотовариства з обмеженою відповідальністю «А- Бетон»

простягнення штрафу

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 09 червня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено осіб, які брали участь у розгляді справи, з урахуванням вимог частини четвертої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Прокурор Рокитнянського району Київської області в інтересах держави в особі Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області звернувся з позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва про стягнення штрафу з товариства з обмеженою відповідальністю «А- Бетон».

Позовні вимоги мотивовано тим, що постановою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області від 06.11.2008 №92 на товариство з обмеженою відповідальністю «А- Бетон»накладено штрафні санкції за проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання та затвердження проектної документації у сумі 31 490,00 грн. Зазначені штрафні санкції у добровільному порядку відповідачем не сплачено, що і стало підставою для звернення до суду.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та повідомив, що станом на час розгляду справи в суді, штрафні санкції відповідачем не сплачено.

Розгляд справи відкладався у зв'язку із необхідністю належного повідомлення відповідача про час та місце судового розгляду справи. Ухвали суду та повістки про виклик в судові засідання надсилались відповідачу за фактичною та юридичною адресами, проте відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, письмових заперечень до суду не надіслав.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд , -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Рокитнянського району Київської області в інтересах держави в особі Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області звернувся з позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва про стягнення штрафу з товариства з обмеженою відповідальністю «А- Бетон».

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

За результатами перевірки Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області дотримання вимог законодавства при проведені будівельних робіт на об'єкті капітального ремонту виробничих будівель та заміни технологічного обладнання на об'єкті товариства з обмеженою відповідальністю «А- Бетон», виявлено порушення статті 29 Закону України «Про планування та забудову територій», а саме: здійснення товариством з обмеженою відповідальністю «А- Бетон»будівельних робіт з капітального ремонту без дозволу на їх виконання та затвердження проектної документації.

За наслідками вказаної перевірки Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області складено протокол про правопорушення у сфері містобудування від 23.10.2008 №3/7 та винесено припис від 23.10.2008 №3/7 про усунення зазначених порушень.

Як свідчать матеріали справи, акт перевірки та припис Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області від 23.10.2008 отримано особисто генеральним директором товариства з обмеженою відповідальністю «А- Бетон».

Постановою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області від 06.11.2008 №92 на товариство з обмеженою відповідальністю «А- Бетон»накладено штраф за правопорушення у сфері містобудування у розмірі 31 490 грн. Зазначену постанову також отримано особисто генеральним директором товариства з обмеженою відповідальністю «А- Бетон», що підтверджується матеріалами справи.

У добровільному порядку суму штрафу відповідачем не сплачено.

Порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, передбачені Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» визначено «Положенням про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.95 № 244, за змістом пункту 12 якого рішення про накладення штрафу може бути оскаржено до господарського суду. Про оскарження цього рішення підприємство повідомляє до настання терміну його виконання інспекцію. При цьому виконання постанови про накладення штрафу призупиняється до прийняття відповідного рішення або ухвали господарським судом.

Згідно статті 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»встановлено, що будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному ст. 24 Закону України «Про планування і забудову територій».

Згідно статті 29 Закону України «Про планування і забудову територій»дозвіл на виконання будівельних робіт - документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання підготовчих (якщо підготовчі роботи не були виконані раніше відповідно до дозволу на виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.

За змістом пункту 5.1 Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 №273 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) виконання будівельних робіт на об'єктах без одержання дозволу або його завчасної перереєстрації, а також виконання не зазначених у дозволі будівельних робіт уважається самовільним і тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»за проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.

Розрахунок розміру штрафу міститься в матеріалах справи.

Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено обов'язок представництва інтересів громадян та держави в судах.

Відповідно до статті 36 Закону України «Про прокуратуру», підставою для представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вичиняються між ними або з державною.

Враховуючи, що відповідачем не надано суду доказів про оскарження постанови Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 06.11.2008 №92 або сплати штрафу в добровільному порядку, позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 35, 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «А-Бетон»(01032, місто Київ, бульвар Тараса Шевченка, 33, пов.13, код ЄДРПОУ 35086500) до Державного бюджету України штрафні санкції у сумі 31 490 грн. (тридцять одна тисяча чотириста дев'яносто гривень).

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.В. Літвінова

Постанови складено в повному обсязі 14 червня 2010 року