ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
29 жовтня 2010 року № 2а-15282/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Скочок Т.О., при секретарі судового засідання Скочок Т.О., розглянувши адміністративний позов
ОСОБА_2
доКиївської міської ради (відповідач 1) Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
провизнання частково недійсними рішення та Державних актів на право власності на земельну ділянку
за участю представників сторін:
< тип представника >, < ПІБ представника >, довіреність № < Текст >, від < Дата >, < юр. особа або примітка >
До Окружного адміністративного суду м. Києва з позовною заявою до Київської міської Ради та Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації звернувся ОСОБА_2 через свого представника ОСОБА_3 про визнання частково недійсними рішення Київської міської Ради від 07.07.2005 року № 567-1/3143 та Державних актів на право власності на земельну ділянку від 16.02.2007 року серій ЯА № 945184 та ЯА № 945183.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для залишення її без розгляду.
Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Законом України «Про судоустрій і статус суддів»від 7 липня 2010 року № 2453-VI (далі Закон № 2453-VI), який набрав чинності 30.07.2010 року, частину 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України викладено у новій редакції, відповідно до якої для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2453-VI) встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Закон України «Про судоустрій і статус суддів»(далі Закон № 2453-VI) не містить положень щодо застосування строків звернення до суду, встановлених до набрання чинності цим Законом, при оскарження рішень, прийнятих до набрання чинності цим Законом.
Виходячи з приписів частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, положення статей 99 та 100 КАС України підлягають застосуванню при вирішенні питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою позивача.
Як вбачається з позовної заяви, підставою для звернення до суду є часткова незгода позивача з законністю визначення відповідачами його права власності на земельну ділянку площею 0,0978 га, розташованої у місті Києві по вул. Ясній, 3, у рішенні від 07.07.2005 року № 567-1/3143 та Державних актів на право власності на земельну ділянку від 16.02.2007 року серій ЯА № 945184 та ЯА № 945183.
Викладене свідчить, що спірні відносини між сторонами заявленого позову виникли відповідно у липні 2005 року та у лютому 2007 року. При цьому матеріали позову не містять даних відносно того, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, та заяви позивача, передбаченої частиною 1 статті 100 та пунктом 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_2 подана до суду 27 жовтня 2010 року, тобто після закінчення встановленого частиною 2 ст. 99 КАС України (в редакції Закону № 2453-VI) строку для звернення до адміністративного суду, без подання заяви про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду.
З огляду на вищенаведене позовну заяву слід залишити без розгляду.
Керуючись ч. 2 ст. 5, ч. 2 ст. 99, ст.100, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
1. Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_2 до Київської міської ради Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) про визнання частково недійсними рішення та Акту на право власності на земельну ділянку.
2. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому надіслані після спливу терміну для оскарження даної ухвали. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Роз'яснити заявнику позову, що залишення позовної заяви без розгляду, не позбавляє його права звернутися до адміністративного суду в загальному порядку з заявою про поновлення строку звернення до суду з визначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Суддя Т.О. Скочок