ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
про залишення позовної заяви без розгляду
04 жовтня 2010 року № 2а-10551/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Савченко А.І., при секретарі Череповській Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1
до
третя особаМіністерства надзвичайних ситуацій України
Державний департамент з питань банкрутства Міністерства економіки України
про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії,
за участю представників сторін:
від позивача -ОСОБА_2
від відповідача -Лябах О.О.
від третьої особи -не з'явився
ОСОБА_1 (далі по тексту -позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Міністерства надзвичайних ситуацій України (далі по тексту -відповідач, МНС України), третя особа - Державний департамент з питань банкрутства Міністерства економіки України про визнання протиправною бездіяльність щодо невжиття всіх передбачених чинним законодавством України заходів по виплаті заборгованості звільненим службовцям МНС; визнання нечинним та скасування наказу МНС України від 21.07.2007 року № 496 щодо ліквідації Штабу Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України та утворення Головного управління; зобов'язання МНС України забезпечити проведення реорганізації Штабу Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України на підставах та в порядку, визначених Законами України та враховуючи вимоги по виплаті заборгованості звільненим службовцям Штабу Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 липня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду у попередньому судовому засіданні на 17 вересня 2010 року.
25 серпня 2010 року позивачем через канцелярію суду подано заяву про зменшення позовних вимог. Так, позивач просив суд визнати протиправною бездіяльність МНС України щодо невжиття всіх передбачених чинним законодавством України заходів щодо призначення та здійснення виплат матеріальної допомоги, надання інших соціальних виплат та компенсацій звільненим службовцям МНС України та зобов'язати МНС України здійснити виплати на його користь, а саме, виплати матеріальної допомоги на оздоровлення, вихідної допомоги та середній заробіток за час вимушеного прогулу.
У попередньому судовому засіданні 17 вересня 2010 року судом оголошено перерву до 4 жовтня 2010 року.
У судовому засіданні 4 жовтня 2010 року представником відповідача подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з пропущення позивачем строку звернення до адміністративного суду. Представник позивача заперечив проти заявленого клопотання.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом під час попереднього судового засідання, спірні правовідносини виникли під час проходження та звільнення позивача з публічної служби, а саме, зі Штабу Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби МНС України.
Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, що діяла на момент звернення до суду) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексу або іншими законами.
З урахуванням викладеного, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на те, що до даних правовідносин необхідно застосовувати строки звернення до суду, встановлені спеціальним законом, яким, в цьому випадку, є Кодекс законів про працю України
Так, відповідно до статті 233 Кодексу законів про працю України особа може звернутися з заявою про розв'язання спору в тримісячний строк з дня, коли дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення з публічної служби -у місячний строк із дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
Як стверджує представник позивача, про порушення своїх прав позивач дізнався зі змісту листа Головного управління юстиції у м. Києві Міністерства юстиції України від 18.02.2010 року № Н-279.
Разом з цим, позовна заява подана до Окружного адміністративного суду міста Києва 14 липня 2010 року, тобто з порушенням строків, встановлених статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, що діяла на момент звернення до суду).
Згідно з частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративній справі здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України ( в редакції Закону України «Про судоустрій та статус суддів»від 07.07.2010р. № 2453-VI, яка набрала чинності 30.07.2010р.), адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Таким чином, з огляду на те, що позивачу стало відомо про порушення його прав 18.02.2010р., позовна заява подана до Окружного адміністративного суду міста Києва 14.07.2010р. тобто з порушенням строків, встановлених статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду позивачем не подавалась, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви ОСОБА_1 без розгляду.
Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідно до частини 3 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 99, 100, 121, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства надзвичайних ситуацій України, третя особа - Державний департамент з питань банкрутства Міністерства економіки України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії, - залишити без розгляду.
2. Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду надіслати сторонам.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя А.І. Савченко