Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного провадження у справі
27 січня 2025 р. Справа № 520/1540/25
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Тітов О.М., розглянувши адміністративний позов та додані до нього документи Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці до Товариства з обмеженою відповідальністю «Маяк ВВВ» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -
Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці (вул. Юліана Матвійчука, буд. 119,м. Полтава,Полтавська обл., Полтавський р-н,36014, код 44730367) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Маяк ВВВ»(пров. Садовий, буд. 5,с-ще Березівка,Харківський р-н, Харківська обл.,62457, код ЄДРПОУ 43854305), в якому просить суд:
- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю «МАЯК ВВВ» (юридична адреса та фактичне місце здійснення господарської діяльності: пров. Садовий, б.5, смт. Березівка, Харківський р-н, Харківська область, Україна 62457), а саме зупинити до усунення порушень зазначених у позовній заяві робіт підвищеної небезпеки :
- на яких задіяні працівники підприємства з якими не проводилися повторні інструктажі;
- на всіх колісних транспортних засобах, які допускаються до руху на автошляхи загального користування, де не проводиться щозмінна перевірка технічного стану; відсутній журнал реєстрації операцій перевірки технічного стану колісних транспортних засобів контрольно-пропускним пунктом; відсутній графік перевірки технічного стану колісних транспортних засобів, за формою згідно додатку 2 «Порядку перевірки технічного стану транспортних засобів автомобільними перевізниками»; відсутній журнал перевірки укомплектованості і контролю за самовільним унесенням змін у конструкцію і комплектність колісних транспортних засобів (КТЗ) за формою згідно додатку 4 «Порядку перевірки технічного стану транспортних засобів автомобільними перевізниками»; не розроблено та не затверджено технологічний процес (інформаційне забезпечення виробника колісних транспортних засобів) систематичної перевірки укомплектованості і технічного стану кожного колісного транспортного засобу, який щозміни допускається до руху на дороги загального користування;
Відстороненню від виконання робіт підвищеної небезпеки підлягають: - водії транспортних засобів, яким не проводився періодичний медичний огляд на придатність до безпечного керування транспортним засобом (не надано медичну довідку);
- працівники, які зайняті на роботах де є потреба у професійному доборі, а саме керування колісними транспортними засобами, з якими не проводились спеціальні навчання і перевірка знань відповідних нормативно[1]правових актів з охорони праці (НПАОП 0.00-1.62-12 Правила охорони праці на автомобільному транспорті);
- працівники підприємства, які керують колісними транспортними засобами виїжджаючи на автошляхи загального користування, яким не проведено передрейсовий медичний огляд;
- працівники, з якими не проводяться обов'язкові попередній (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди для працівників ТОВ «Маяк ВВВ», зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та щорічно для осіб віком до 21 року.
Відповідно до ч.4 ст.12 КАС України ця справа не відноситься до переліку справ, які розглядаються виключно за правилами загального провадження та не підпадає під дію ч.4 ст.257 КАС України, яка встановлює перелік справ, що не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, в наслідок чого, суд дійшов висновку, що позовну заяву належить розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про намір взяти участь у судовому засіданні текст позову не містить. Окремим документом дане клопотання також не оформлено. Необхідність проведення судового засідання суддею не встановлено.
Ознак того, що розгляд справи становить значний суспільний інтерес суддею не виявлено.
Відповідно до ч.6 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
Згідно з п.12 ч.9 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України, в ухвалі про відкриття провадження у справі зазначається повідомлення про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню суб'єкту владних повноважень як стороні, та про можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.
Керуючись приписами ст. ст. 12, 171, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Прийняти адміністративний позов до розгляду та відкрити спрощене провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці до Товариства з обмеженою відповідальністю «Маяк ВВВ» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.
Встановити строк відповідачу для подання до суду відзиву на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову протягом п'ятнадцяти днів з дня одержання копії ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного провадження у справі.
Встановити строк позивачу для подання до суду відповіді на відзив протягом трьох днів з дня отримання ним відзиву.
Встановити строк відповідачу для подання до суду заперечення на відповідь позивача протягом трьох днів з дня отримання відповіді позивача на відзив.
Розгляд і вирішення справи здійснювати одноособовим складом суду в порядку спрощеного провадження.
Роз'яснити позивачу, що він має право подати клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву, а відповідач зазначене клопотання має подати в строк для подання відзиву.
Роз'яснити учасникам справи, що справа буде розглянута у порядку спрощеного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Копії даної ухвали направити учасникам справи. Роз'яснити учасникам справи, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Роз'яснити учасникам справи про наявність у них процесуальних прав і обов'язків, що передбачені ст. ст. 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Тітов