№ 2а-4786/10/2370
05.11.2010 р. м. Черкаси
09 год. 35 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гараня С.М.,
при секретарі - Лисенко С.С.,
за участю:
представника позивача державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області Трохименко Н.О. -за довіреністю,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
Державною податковою інспекцією у Звенигородському районі Черкаської області заявлений адміністративний позов до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій в сумі 2000 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилався на те, що 19.08.2010 р. державними податковими ревізорами-інспекторами державної податкової адміністрації в Черкаській області була проведена перевірка за дотриманням суб'єктом господарювання ОСОБА_2 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, а саме -магазину-кафе, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Проведеною перевіркою готівкових коштів на місці проведення розрахунків встановлена невідповідність денного звіту та фактичних коштів в касі закладу в сумі 601 грн. 65 коп. Крім того, продавець під час реалізації товару провела розрахунок на загальну суму 11 грн., видала товар, здачу, однак розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій не провела, розрахункову квитанцію не виписала та не видала. На підставі результатів перевірки був складений акт про порушення вимог податкового законодавства, а до суб'єкта підприємницької діяльності були застосовані фінансові санкції в розмірі 3008 грн. 25 коп., які відповідачем були сплачені лише частково в сумі 1008 грн. 25 коп. згідно облікової картки платника, що послужило підставою звернення до суду для стягнення боргу в примусовому порядку.
Відповідач по справі позовні вимоги визнала повністю, стосовно заборгованості пояснила, що у зв'язку з браком коштів відсутня можливість погасити борг однією сумою.
Заслухавши доводи та пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідач як фізична особа -підприємець зареєстрована Звенигородською районною державною адміністрацією Черкаської області 15.03.2005 р. та перебуває на обліку в державній податковій інспекції Звенигородського району як платник податків і зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування".
19 серпня 2010 року ревізорами-інспекторами державної податкової адміністрації в Черкаській області була проведена перевірка дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки був складений акт № 003846 від 19.08.2010 р., в якому зазначено, що при перевірці готівкових коштів на місці проведення розрахунків встановлена невідповідність денного звіту та фактичних коштів в касі магазину, а саме: відповідно денному звіту реєстратора на місці проведення розрахунків повинно рахуватись 11 грн., а фактично на час перевірки рахувалося 612 грн. 65 коп. Таким чином, невідповідність склала 601 грн. 65 коп. Крім того, на момент проведення перевірки продавець під час реалізації товару провела розрахунок за одну пляшку алкогольного напою «Рево» на суму 11 грн., однак розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій не провела, розрахункову квитанцію не виписала та не видала.
На підставі акту перевірки 03.09.2010 р. державною податковою інспекцією у Звенигородському районі Черкаської області було винесене рішення № НОМЕР_1 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 3008 грн. 25 коп.
За даними облікової картки платника станом на 27.10.2010 р. ОСОБА_2 у добровільному порядку сплатила 1008 грн. 25 коп. санкцій. Так, заборгованість відповідача по сплаті штрафних санкцій становить 2000 грн.
Відповідно до вимог пунктів 2 та 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. № 265 (далі - Закон № 265), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Статтею 17 Закону № 265, а саме пунктом 1 даної статті визначено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Стаття 22 Закону № 265 передбачає, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
З огляду на вимоги пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до статті 25 Закону № 265 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Таким чином, суд приходить до висновку, що посадові особи Державної податкової адміністрації в Черкаської області діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому позов державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій підлягає до задоволення.
Виходячи з вимог частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень і відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Звенигородському районі Черкаської області штрафні (фінансові) санкції в сумі 2000 (дві тисячі) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. У разі застосування судом частини 3 статті 160 цього Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений 10 листопада 2010 року.
Суддя С.М. Гарань