Справа № 163/21/25
Провадження № 3/163/77/25
23 січня 2025 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Шеремета С.А., розглядаючи направлений відділенням поліції № 1 (м.Любомль) Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області протокол серії ВАВ № 970728 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.1732 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає по АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП невідомо,
Поліцейським СРПП ВП №1 (м.Любомль) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області складено протокол серії ВАВ №970728 ОСОБА_2 про те, що ОСОБА_1 близько 17:30 години 01 грудня 2024 року по місцю свого проживання в місті Любомль Ковельського району Волинської області вчинив насильство психологічного характеру щодо своєї дружини ОСОБА_3 та сина ОСОБА_4 .
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Справа підлягає поверненню на доопрацювання.
У статті 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
За змістом ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує ряд питань, у тому числі, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Кодексом України про адміністративні правопорушення встановлюється чітка стадійність притягнення особи до відповідальності: виявлення правопорушення, фіксація правопорушення, формування доказової бази (матеріалів справи), розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Тобто, після виявлення факту вчинення правопорушення працівник поліції зобов'язаний зібрати належні та допустимі докази такого правопорушення.
Протокол складається у кожному випадку виявлення адміністративного правопорушення, він є єдиною формою документу, в якому фіксується факт вчинення допущеного порушення.
Суть адміністративного правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП за якою складено протокол.
Обставини правопорушення повинні бути викладені в протоколі конкретно, з належним формулюванням складу адміністративного правопорушення у відповідності до змісту диспозиції статті (частини статті) КУпАП, що передбачає відповідальність за його вчинення.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1732 КУпАП полягає в умисному вчиненні будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Із фабули протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №970728 не можливо встановити об'єктивну сторону правопорушення, яке ставиться ОСОБА_1 в провину.
У зв'язку із цим справу належить повернути для доопрацювання, а саме для приведення фабули протоколу у відповідність до змісту диспозиції статті (частини статті) КУпАП, що передбачає відповідальність за його вчинення.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП,
Справу за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 970728 щодо ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст.173-2 КУпАП направити відділенню поліції № 1 (м.Любомль) Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області для доопрацювання.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області С.А.Шеремета