Справа № 161/21292/24
Провадження № 3/161/414/25
м.Луцьк 16 січня 2025 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
за участі секретаря судового засідання Камінського Ю.В.,
особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 10 в м. Луцьку справу за адміністративними матеріалами № 161/21292/24, які надійшли від УПП у Волинській області ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, місце роботи невідоме, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП,
14.11.2024 року на адресу суду з УПП у Волинській області ДПП надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП не визнав та категорично заперечив. Суду пояснив, що виконав вимогу про зупинку транспортного засобу своєчасно, а вимоги про зупинку за допомогою спеціального звукового сигналу взагалі не подавалося.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до відповідальності, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, з наступних підстав.
Відповідно до п. 2.4 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ № 1306 від 10 жовтня 2001 р. на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил.
Відповідно до ч. 1 статті 122-2 КУпАП невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Як вбачається із змісту протоколу серії ЕПР1 № 170124 від 10 листопада 2024 року, що 10 листопада 2024 року, о 00.46 годин ОСОБА_1 , в місті Луцьк, по вулиці Яровиця, 17, Волинської області, керував транспортним засобом - «Вольво», державний номерний знак НОМЕР_1 та не виконав вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу, завчасно подану проблисковими маячками синього та червоного кольору з увімкненням спеціального звукового сигналу.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, суд звертає увагу на наступні обставини.
Як вбачається із змісту письмових матеріалів справи, що до протоколу серії ЕПР1 № 170124 від 10 листопада 2024 року не додано жодного належного та достовірного доказу на підтвердження обставин у ньому викладених.
Як вбачається із змісту протоколу серії ЕПР1 № 170124 від 10 листопада 2024 року, що при складанні матеріалів застосовувався технічний засіб відеозапису - 475424, 70МАІВО8. Однак, жодного відеозапису до вказаного протоколу поліцейськими УПП у Волинській області ДПП не долучено. Свідки - не залучались.
При цьому, особа, яка притягається до відповідальності - ОСОБА_1 категорично заперечує порушення ним вимог ПДР України та факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
Внаслідок чого, суд позбавлений можливості встановити в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2КУпАП та подію правопорушення загалом.
А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про закриття провадження у справі.
Керуючись ст. 122-2, 245, 247 КУпАП,
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцем АДРЕСА_1 , громадянином України, місце роботи невідоме, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили за наслідками апеляційного розгляду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду.
Скаргу на постанову про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Ковтуненко