Справа № 521/21257/24
Номер провадження:3/521/1048/25
20 січня 2025 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду міста Одеси Федоренко Т.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП,
02.12.2024 року о 09:00 годин в АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_1 умисно висловлював погрози в бік своєї доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що проживає спільно з ним за адресою: АДРЕСА_2 , чим причинив психологічне насильство.
За даним фактом працівниками поліції складено протокол про адміністративне правопорушення від 02.12.2024 року серії ВАБ №505312 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, надав до суду заяву, відповідно до змісту якої, зазначив, що з донькою ніяких конфліктів не має, живе з нею мирно та злагоджено, вину визнає та просить суворо не карати.
Потерпіла ОСОБА_2 в судове засідання не прибула, надала до суду заяву, відповідно до змісту якої, зазначила, що з батьком живуть мирно, дружно, ніяких суперечок не мають, претензій не має до батька не має, просила суворо не карати батька.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
19 грудня 2024 року набрав чинності Закон № 3733-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».
Відповідно до вимог ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП (в редакції статті, що діяла на момент правопорушення) - вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 02.12.2024 року серії ВАБ №505312, заявою та поясненнями потерпілої ОСОБА_2 , відповідно до яких, остання підтверджує обставини викладені в протоколі, формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від від 02.12.2024 року, терміновим заборонним приписом стосовно кривдника від 02.12.2024 року серії АА №211920.
Відповідно до ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Вирішуючи питання про вид і розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відношення до вчиненого, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, позицію потерпілої та ту обставину, що будь-яких негативних наслідків від правопорушення не настало, суд приходить до висновку щодо малозначності вчиненого адміністративного правопорушення та можливості звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитися усним зауваженням відповідно до вимог ст. 22 КУпАП, яку було можливим застосовувати на час вчинення правопорушення.
Керуючись ст.ст.22, ч.1 ст.173-2 КУпАП, суддя -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити, звільнити останнього від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом встановленого законом строку з дня її винесення.
Суддя Т.І.Федоренко