Постанова від 23.01.2025 по справі 520/2075/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2025 р. Справа № 520/2075/24

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Жигилія С.П.,

Суддів: Перцової Т.С. , Русанової В.Б. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.10.2024 (суддя Ніколаєва О.В.; м. Харків) по справі № 520/2075/24

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФ України в Харківській області), в якій просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення позивачу відсотка грошового забезпечення під час перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки від 30.12.2021 №ФХ76266, наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 з 01.04.2019 та ненарахування та не виплати доплати до пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 №713;

- зобов'язати відповідача провести з 01.04.2019 перерахунок та виплату основного розміру позивачу на підставі оновленої довідки від 30.12.2021 №ФХ76266, наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 90% грошового забезпечення з щомісячною доплатою у розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 №713, враховуючи раніше виплачені суми.

Харківський окружний адміністративний суд рішенням від 15 жовтня 2024 року позов ОСОБА_1 задовольнив частково.

Визнав протиправною бездіяльність ГУ ПФУ України в Харківської області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 доплати до пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 №713.

Зобов'язав ГУ ПФУ України в Харківської області провести з 01.07.2021 нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 №713, з урахуванням раніше виплачених сум.

Визнав протиправними дії ГУ ПФУ України в Харківської області, які полягають у перерахунку пенсії ОСОБА_1 , виходячи з 70% грошового забезпечення, визначеного за оновленою довідкою, наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 від 30.12.2021 №ФХ76266, з 01.04.2019.

Зобов'язав ГУ ПФУ України в Харківської області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 у розмірі 90% грошового забезпечення зі збереженням показника, визначеного за оновленою довідкою ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.12.2021 №ФХ76266 з 01.04.2019, з урахуванням раніше виплачених сум.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовив.

Стягнув з ГУ ПФУ України в Харківської області за рахунок бюджетних асигнувань витрати по сплаті судового збору на користь ОСОБА_1 у розмірі 968,96 грн.

ГУ ПФУ в Харківській області не погодилося з рішенням суду першої інстанції та подало апеляційну скаргу в якій, посилаючись на його ухвалення з порушенням судом норм матеріального права, просило суд апеляційної інстанції рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15 жовтня 2024 року скасувати та ухвалити постанову, якою відмовити у задоволенні позову.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт вказав, що з 01.01.2018 до перерахунку пенсії за рішенням суду основний розмір пенсії позивача складав 6583,50 грн. (копія перерахунку додається). З 01.07.2021 до грудня 2023 (включно) ОСОБА_1 виплачувалась щомісячна доплата до ГІКМУ 713 в розмірі 2000 грн (копія перерахунку пенсії з 01.07.2021, витяг з ПВП ДКГ перегляд виплат пенсії та відрахувань додаються). На виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 11.09.2023 по справі № 520/11021/23 ГУ ПФУ добровільно проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019, основний розмір пенсії позивача після рішення суду з 01.04.2019 становить 12415,73 грн (копія перерахунку пенсії з 01.04.2019 додається). Таким чином основний розмір пенсії позивача при перерахунку пенсії у 2019 році згідно рішення суду збільшився більш ніж на 2000 грн, а тому підстави для виплати щомісячної доплати в розмірі 2000,00 грн. згідно постанови № 713 у ГУ ПФУ України в Харківської області - відсутні.

Вказує, що до 01.01.2018 позивач отримував пенсію у розмірі 83 % грошового забезпечення. З 01.01.2018 його пенсію перераховано відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ та постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 № 103, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" на підставі довідки, виданої уповноваженим органом. Відповідно ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції Закону № 1166 від 27.03.2014, що діє на час виникнення права на перерахунок) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення. У зазначеній редакції положення Закону № 2262-ХІІ були застосовані відповідачем при обчисленні розміру пенсії позивачу при її перерахунку з 01.01.2018. Вважає, що має право зменшувати розмір пенсії позивача при проведенні перерахунку та звертає увагу на те, що пенсію у розмірі 90% грошового забезпечення позивач ніколи не отримував.

ОСОБА_1 правом на подання відзиву на апеляційну скаргу не скористався, що не перешкоджає розгляду справи відповідно до ч. 4 ст. 304 КАС України.

Враховуючи подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження, справа розглядається в порядку письмового провадження, відповідно до приписів п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, за наявними у ній матеріалами.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційну скаргу належить частково задовольнити, з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУ ПФ України в Харківській області та отримує пенсію за вислугою років на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ.

Позивачу відповідачем з липня 2021 року проведено перерахунок пенсії на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №713 та встановлено доплату у розмірі 2000,00 грн.

З програми "Спеціалізоване діловодства суду" суд встановив, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 11.09.2023 у справі №520/11021/23, зокрема, зобов'язано ГУ ПФУ України в Харківської області провести з 01.04.2019 перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 30.12.2021 №ФХ76266, наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.04.2019 за формою згідно додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, у редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 №103, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні передбачених Постановою Кабінету Міністрів України №704, із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення.

На виконання вказаного рішення відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019, проте після проведення вказаного перерахунку пенсії, позивачу відповідачем припинено виплату щомісячної доплати до пенсій у розмірі 2000,00 грн, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України №713.

Не погоджуючись з припинення спірної виплати, позивач звернувся до суду з відповідною позовною заявою.

Не погодившись із вказаними діями відповідача, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з протиправності дій відповідача щодо невиплати позивачеві виплати, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб» у розмірі 2000,00 грн, а також з протиправності зниження відсоткового значення розміру пенсії позивача.

Надаючи правову оцінку обставинам справи та висновкам суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог, враховуючи межі перегляду, передбачені ст. 308 КАС України, апеляційний суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ.

Відповідно до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» пунктом 1 якої установлено з 1 липня 2021 року особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.

Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 1 березня 2018 р., розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 1 березня 2018 р. або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.

У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 1 липня 2021 року.

Пунктом 3 Постанови № 713 встановлено Пенсійному фонду України забезпечити встановлення з 01 липня 2021 року виплат, передбачених пунктами 1 і 2 цієї постанови, а також виплат, передбачених абзацом другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій» для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності, за матеріалами пенсійних справ.

Судом встановлено, що відповідач на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 23.03.2022 у справі № 440/2928/22 пенсійним органом здійснено перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з 01 квітня 2019 року у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення.

Посилаючись на те, що за наслідками перерахунку підвищення пенсії перевищило 2 000,00 грн, відповідач відмовив у встановленні щомісячної доплати згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713. (а.с.6)

Колегія суддів зазначає, що згідно з пояснювальною запискою до проекту Постанови № 713 метою її ухвалення є поетапне зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018, які мають місце після перерахунку пенсії.

Прийняття Постанови зумовлено тим, що в червні 2021 року в осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсію призначено відповідно до Закону № 2262-ХІІ, завершується період виплати частини коштів компенсації підвищеного розміру пенсії за 2016-2017 роки і підвищення розмірів пенсій з 2016 року для цієї категорії пенсіонерів не відбувалося. Сумарна виплата пенсії з цією доплатою з 01.07.2021 зменшилася до місячного розміру пенсії та середній розмір цієї виплати складає біля 2000,00 грн. Крім того, після перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям Збройних Сил України у 2018 році, їхні пенсії не індексувалися через відсутність відповідного механізму, а диспропорція у розмірах пенсій в залежності від часу їх призначення складає більше 70 відсотків. Мінімальні пенсійні виплати для військовослужбовців, зокрема складають близько 2000,00-2700,00 грн.

Таким чином, внаслідок ухвалення вказаного нормативно-правового акта Уряду з 01 липня 2021 року колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону № 2262-ХІІ до 01 березня 2018 року було установлено щомісячну доплату в сумі 2 000,00 грн., виплата якої не здійснюється у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01 березня 2018 року.

Водночас, аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Урядом вказаної постанови № 713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абзацом третім пункту 1 постанови № 713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. до розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-ХІІ має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення постанови № 713, а саме зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах.

Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 01 березня 2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

Таким чином, оскільки перерахунок пенсії позивача, на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 11.09.2023 у справі №520/11021/23, є перерахунком з метою усунення порушеного права останнього на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього виникло до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, то позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн відповідно до Постанови №713, яка має виплачуватись для досягнення мети прийняття Постанови №713 - поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018.

Вказаний висновок суду узгоджується із позицією Верховного Суду викладеною у постановах від 08.11.2022 у справі №420/2473/22, від 02.03.2023 у справі №600/870/22-а, від 04.04.2023 у справі №380/25987/21, від 18.04.2023 у справі №560/6528/22, від 26.04.2023 року у справі №140/10795/21, від 26.04.2023 року у справі №380/4510/22, від 26.04.2023 року у справі №160/14146/22, від 17.05.2023 року у справі №620/5518/22, від 06.09.2023 у справі №580/5732/22, які враховуються судом апеляційної інстанції в силу приписів ч.5 ст.242 КАС України.

Отже, в цій частині висновки суду першої інстанції є правильними, а тому апеляційна скарга в цій частині не підлягає задоволенню.

Щодо задоволених вимог про відсотковий розмір грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія позивача, колегія суддів зазначає таке.

За пунктом «а» частини 1 статті 13 Закону № 2262-ХІІ пенсії за вислугу років призначаються особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років в розмірі 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до частини 2 статті 13 Закону № 2262-XII загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Колегія суддів зазначає, що відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону № 2262-ХІІ, уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.

У подальшому стаття 13 Закону № 2262-ХІІ неодноразово була змінена в частині граничного розміру пенсії у відсотковому співвідношенні до розміру грошового забезпечення.

Зокрема, на момент виникнення спірних правовідносин було встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

Разом з тим застосування цього показника до перерахунку пенсії відповідача є протиправним, оскільки стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, а також з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.

Отже порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами статті 63 Закону № 2262-ХІІ, яка змін не зазнавала, а також нормами Постанов № 704 та № 103, а тому застосування статті 13 цього Закону, яка регулює призначення пенсій, є протиправним, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.

При цьому, відповідач стверджує, що до 01.03.2018 позивачу виплачувалася пенсія у розмірі 83 % грошового забезпечення.

Надаючи оцінку вказаному твердженню, колегія суддів встановила з наданих позивачем до позову документів, що позивач має вислугу років тривалістю 31 рік.

Згідно з приписами п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ відсотковий розмір пенсії має складати 50 % (за вислугу 20 років) та 33 % (по 3 % за кожний рік вислуги понад 20 років, тобто за 11 років), тобто усього 83 %.

Право на отримання пенсії має особа, вислуга років якої складає понад 34 років, у той час як позивач має лише 31 рік вислуги років.

Таким чином, колегія суддів частково погоджується з доводами апеляційної скарги в частині обґрунтованості позовних вимог щодо безпідставного зниження відповідачем основного розміру пенсії з 83 % до 70 % сум грошового забезпечення при перерахунку пенсії позивача з 01.04.2019, оскільки відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії в порядку, передбаченому частиною другою статті 13 указаного Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії.

Такий висновок узгоджується з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду, викладеною у постанові від 16.10.2019 у справі № 240/5401/18 (провадження № 11-198заі19).

Проте, суд першої інстанції не перевірив правильність визначення відсоткового значення розміру пенсії позивача, у зв'язку з чим дійшов помилкового висновку про задоволення вимог у спосіб зобов'язання ГУ ПФУ України в Харківської області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 у розмірі 90% грошового забезпечення зі збереженням показника, визначеного за оновленою довідкою ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.12.2021 № ФХ76266 з 01.04.2019, з урахуванням раніше виплачених сум, в той час як правильним є задоволення цих позовних вимог у спосіб зобов'язання ГУ ПФУ України в Харківської області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 у розмірі 83% грошового забезпечення зі збереженням показника, визначеного за оновленою довідкою ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.12.2021 №ФХ76266 з 01.04.2019, з урахуванням раніше виплачених сум.

Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції підлягає зміні в частині визначення відсоткового розміру пенсії позивача.

В іншій частині рішення доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, встановлених обставин справи та висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

Згідно з ч. 1 ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 229, 241, 243, 250, 308, 310, 311, 315, 316, 317, 321, 322, 325, 327-329 Кодексу адміністративного судочинства України суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області - задовольнити частково.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.10.2024 по справі № 520/2075/24 - змінити, виклавши мотивувальну частину рішення суду першої інстанції в частині відсоткового розміру грошового забезпечення, з якого позивачу виплачується пенсія, у редакції цієї постанови, а також викласти абзац п'ятий резолютивної частини рішення в такій редакції:

«Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області в Харківської області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 у розмірі 83% грошового забезпечення зі збереженням показника, визначеного за оновленою довідкою ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.12.2021 №ФХ76266 з 01.04.2019, з урахуванням раніше виплачених сум».

В іншій частині рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.10.2024 по справі № 520/2075/24 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя (підпис)С.П. Жигилій

Судді(підпис) (підпис) Т.С. Перцова В.Б. Русанова