Справа №760/17840/24
1-кп/760/2293/25
24 січня 2025 року Солом'янський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора про привід обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч.2 ст. 309 КК України, -
У провадженні Солом'янського районного суду м. Києва перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч.2 ст. 309 КК України.
Прокурором заявлено клопотання про привід обвинуваченого у судове засідання для встановлення обставин, що мають значення по вказаному кримінальному провадженні.
Захисник не заперечував, щодо застосування примусового приводу відносно обвинуваченого.
Вирішуючи заявлене клопотання суд виходить за наступного.
У відповідності до ст. 131 КПК України одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження для забезпечення мети досягнення дієвості цього провадження є привід.
Відповідно до ст.139 КПК України якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, який був встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з'явився без поважних причин або не повідомив причини свого неприбуття до підозрюваного, обвинуваченого, свідка може бути застосовано примусовий привід.
Згідно ч. 1, ч. 3 ст. 140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений час. Привід може бути застосований до обвинуваченого.
Згідно ст.323 КПК України, якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового судового засідання і вживає заходів щодо забезпечення його прибуття до суду, та має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого.
У судове засідання, призначене на 24.01.2025 до суду не прибув обвинувачений ОСОБА_5 проте подав клопотання про відкладення судового розгляду на іншу дату у зв'язку із перебуванням на лікарняному.
За вказаних обставин, враховуючи те, що обвинувачений ОСОБА_5 повідомив причини неявки у судове засідання у зв'язку із перебуванням на лікарняному та причини його неявки є поважними, суд не вбачає підстав для задоволення заявленого прокурором клопотання про здійснення приводу.
Керуючись ст.ст.140,323 КПК України, суд, -
У задоволенні клопотання прокурора ОСОБА_3 - відмовити.
Судове засідання відкласти на 12 лютого року о 16 год.00 хв.. за адресою : м. Київ, вул. Максима Кривоноса,25.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1