Справа № 191/5314/24
Провадження № 3/191/1889/24
15 січня 2025 року м. Синельникове
Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Костеленко Я.Ю., розглянувши об'єднані матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліці про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №156837 від 23.10.2024 зазначено, що ОСОБА_1 23.10.2024 о 09.20 год. в смт.Іларіонове по вул..Гоголя, 2 керував транспортним засобом ВАЗ-2101, д.н.з. НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування рішенням Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 20.11.2023 строком на 5 років. Правопорушення вчинено повторно. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.1а ПДР України. Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.5 ст.126 КУпАП України.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився по невідомій суду причині, постанова про його привід не виконана.
Суд вважає необхідним розглянути адміністративний матеріал на підставі наявних в ньому доказів.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з ч.1, 2 статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Диспозицією ч.5 ст.126 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Частиною другою статті 126 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
Згідно з п.2.1а Правил дорожнього руху України водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Судом встановлено, що матеріали справи містять лише рапорт поліцейського про зупинку транспортного засобу ВАЗ-2101 під керуванням ОСОБА_2 в ході перевірки документів якого встановлено, що він позбавлений права керування транспортними засобами, а також постанову про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.126 КУпАП. Пояснення як особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, так і свідків правопорушення, відсутні. Також відсутні свідки, які б підтвердили факт відмови ОСОБА_2 від дачі пояснень. Таким чином, будь-які докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення в матеріалах справи відсутні.
Оцінивши усі наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, не доведена поза розумним сумнівом належними та допустимими доказами, а тому справа підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 9, ч.5 ст.126, ст. 245, 251, 254, 256, 268, п.1 ч.1 ст.247, ст. 280, 283-285 КУпАп України, суд
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.126 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Я. Ю. Костеленко