г Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/263/25
Номер провадження 3/213/287/25
23 січня 2025 року м. Кривий Ріг
Суддя Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Нестеренко О.М., розглянув справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , не працюючої, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
І. Опис обставин, установлених під час розгляду справи.
23.01.2025 до Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області одночасно надійшли три протоколи про адміністративні правопорушення:
серії ВАД № 407224, складений 13.01.2025 року,
серії ВАД № 407225, складений 26.12.2024 року,
серії ВАД № 407226, складений 26.12.2024 року,
відносно ОСОБА_1 , щодо порушення останньою правил адміністративного нагляду.
За змістом даних протоколів: ОСОБА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом, який було встановлено ухвалою Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 20.03.2024 року - 07.01.2025 о 23:00 год., 09.01.2025 о 22:10 год., 12.01.2025 о 22:35 була відсутня за адресою місця проживання: АДРЕСА_1 , чим порушила п.1 встановлених відносно неї обмежень та ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994, вчинивши повторно протягом року.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про дату та час розгляду справи повідомлена належним чином, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, не заперечує проти складених відносно неї протоколів.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП - неявка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не перешкоджає розгляду справи по суті. Враховуючи строк, протягом якого на особу може бути накладене адміністративне стягнення та наведені положення закону, вважаю необхідним розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
ІІ. Нормативний акт, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення.
Кодекс України про адміністративні правопорушення, будучи центральним нормативно-правовим актом, що регулює суспільні відносини по притягненню до адміністративної відповідальності, передбачає застосування адміністративного стягнення за порушення правил адміністративного нагляду, якщо таке порушення вчинене особою повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення. Зміст цього діяння розкривається у диспозиції частини 2 статті 187 цього Кодексу.
ІІІ. Оцінка доказів, мотиви суду та прийняте у справі рішення.
Згідно з вимогами ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В свою чергу, відповідно до положень ст.252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Оцінивши письмові докази, а саме: протоколи про адміністративні правопорушення; копії рапортів, копії пояснень ОСОБА_1 , копії паспорту ОСОБА_1 , копії ухвали Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 20.03.2024 року; копії розписки ОСОБА_1 про ознайомлення його зі встановленими відносно нього обмеженнями; копії Постанови Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 19.12.2024 про накладення адміністративного стягнення за ч.2 ст.187 КУпАП, при всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, роблю висновок про доведеність вини ОСОБА_1 у порушенні правил адміністративного нагляду, а саме: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, якщо таке порушення вчинене особою повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тобто у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
При цьому враховую, що відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Отже, вважаю за необхідне розглянути зазначені три протоколи про адміністративне правопорушення одночасно та призначити покарання за правилами, встановленими ст.36 КУпАП.
При призначені виду адміністративного стягнення, враховуючи особу порушника, характер вчиненого правопорушення, майновий стан і обставини, що пом'якшують та обтяжують його відповідальність, факт вчинення особою адміністративного правопорушення повторно, вважаю за можливе застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з порушника судовий збір.
За змістом ст. 40-1 КУпАП України передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлена Законом України «Про судовий збір», Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік».
На підставі вище викладеного та керуючись ст. ст. 24, 27, 36, 187 ч.2, 251, 252, 280, 283-285 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень, який необхідно сплатити за реквізитами:
Отримувач платежу - ГУК у Дн-кій обл/Інгул. р.м. Кривого Рогу/21081100
Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37988155
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку (МФО) - 899998
Рахунок - UA178999980313030106000004649
Код класифікації доходів бюджету - 21081100
(адмінштраф до державного бюджету)
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок на користь держави в особі Державної судової адміністрації України з місцезнаходженням: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, сплатити за реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку (МФО) - 899998
Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету: 22030106
Відповідно до частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, та примусового виконання цієї постанови органом державної виконавчої служби з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.
Суддя О.М. Нестеренко