Ухвала від 24.01.2025 по справі 208/1107/25

справа № 208/1107/25

№ провадження 2-а/208/68/25

УХВАЛА

про передачу справи на рогляд іншоу суду

24 січня 2025 р. м. Кам'янське

Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Величко О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту Патрульної поліції НПУ в особі Управління патрульної поліції в Тернопільській області про скасування постанови про накаледння адімністративного стягнення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Заводського районного суду м. Дніпродзержинська з позовом до ДПП НПУ в особіУправління патрульної поліції в Тернопільській області про скасування постанови про накаледння адімністративного стягнення.

Вивчивши матеріали адміністративої справи, суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 25КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Як вбачається з матералів справи позивач значиться зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 36)., відповідач ДПП НПУ в особіУправління патрульної поліції в Тернопільській області зареєстрований за адресою: Тернопільська область, м. Тернопіль, вул. Котляревського 24

Відповідно до Постанови Верховної Ради України №807 від 17 липня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів» ліквідовано Добропільський район Донецької області та, відповідно утворено Покровський район у складі території Добропільської територіальної громади.

Постанова ВР України від 17.07.2020 року №807 набрала законної сили 19.07.2020 року.

До набрання чинності зазначеної постанови м. Добропілля перебувало у складі Добропільської міської ради Донецької області.

Відповідно до п.3-1 Прикінцевих та перехідних положень ЗУ “Про судоустрій та статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.

Рішення Верховної ради Правоусддя № 2797/0/15-24 від 24.09.2024 року територіальну підсудність Добропільського міськрайонного суду шляхом її передачі змінено до Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська.

Таким чином, відповідно до вищезазначених норм права, беручи до уваги місце реєстрації позивача, відповідача, суддя приходить до висновку про те, що даний адміністративний позов направлено до Заводського районного суду м. Дніпродзержинська с з порушенням правил територіальної юрисдикції, встановлених ст. 25 КАС України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Виходячи з наведеного, беручи до уваги місця реєстрації позивача, відповідача, а також той факт, що інститут територіальної юрисдикції розмежовує підсудність справ, суд приходить висновку, що матеріали адміністративного позову слід передати на розгляд за підсудністю доАмур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.25,29,171,294 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту Патрульної поліції НПУ в особі Управління патрульної поліції в Тернопільській області про скасування постанови про накаледння адімністративного стягнення передати за підсудністю до Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.

Суддя О. В. Величко

Попередній документ
124659943
Наступний документ
124659945
Інформація про рішення:
№ рішення: 124659944
№ справи: 208/1107/25
Дата рішення: 24.01.2025
Дата публікації: 27.01.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Заводський районний суд міста Кам’янського
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відмовлено у відкритті провадження (04.03.2025)
Дата надходження: 03.03.2025
Предмет позову: скасування постанови про накладення адміністративного стягнення