Справа № 173/1422/24
Провадження № 3/173/61/2025
21 січня 2025 р. м. Верхньодніпровськ
Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську матеріали, які надійшли від ВП №4 Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області відносно
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
РНОКПП - в матеріалах справи відсутній;
місце проживання: АДРЕСА_1 ;
місце роботи: служба в ЗСУ в/ч НОМЕР_1 , «кулеметник»,
у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 та ч.5 ст.126 КУпАП
встановив:
відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №020136 від 23.04.2024 р., який складений у відповідності до вимог ст. 256 КУпАП, про те, що 23.04.2024 року о 16 годинні 10 хвилин в Дніпропетровській області, Кам'янського району, с. Дмитрівка, вул. Гагаріна, 2, водій гр. ОСОБА_1 керував авто ВАЗ 2107 н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу «Драгер 6810» під запис нагрудної камери поліцейського. Відповідно до тесту №486 проведеного 23.04.2024 року о 16 годинні 15 хвилин газоаналізаторам «Драгер 6810» водій дійсно керував ТЗ в стані алкогольного сп'яніння, результат огляду позитивний 1,41% проміле. Від проходження огляду на стан сп'яніння в медичному закладі водій відмовився під запис нагрудної камери поліцейського.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №020135 від 23.04.2024 р., який складений у відповідності до вимог ст. 256 КУпАП, про те, що 23.04.2024 року о 16 годинні 10 хвилин в Дніпропетровській області, Кам'янського району, с. Дмитрівка, вул. Гагаріна, 2, водій гр. ОСОБА_1 керував авто ВАЗ 2107 н.з. НОМЕР_2 не маючи права керування таким ТЗ, вчинено повторно протягом року від 13.12.2023 року постанова ДПО18 №652377 ч.2 ст.126 КУпАП складена управлінням патрульної поліції в м. Харків, Харківської області.
В судове засідання гр. ОСОБА_1 не з'явився, про час та дату судового розгляду повідомлявся належним чином. Останньому направлялась SMS-повістка про виклик до суду в справі про адміністративне правопорушення, на номер мобільного телефону, зазначений в заявці на отримання судової повістки в електронній формі, а також у протоколі про адміністративне правопорушення, що підтверджується довідкою про доставку SMS - повідомлення. У тому числі судові повістка була розміщена на сайті судової влади України.
Відповідно до положень ст.268 КУпАП, інкриміновані гр. ОСОБА_1 адміністративні правопорушення за ч.1 ст.130 та ч.5 ст.126 КУпАП, не відносяться до правопорушень, по яким присутність у судовому засіданні особи є обов'язковою, у зв'язку з чим суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ст.245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до положення ст.251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, яка використовується при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст.252 КУпАП, висновок про наявність вини ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 266 КУпАП та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України, Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 №1452/735, врегульований порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Дослідивши зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд вважає, що вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 та ч.5 ст.126 КУпАП, знайшла свого підтвердження в ході судового розгляду справи, зокрема:
- протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №020136 від 23.04.2024 р., який складений у відповідності до вимог ст. 256 КУпАП, про те, що 23.04.2024 року о 16 годинні 10 хвилин в Дніпропетровській області, Кам'янського району, с. Дмитрівка, вул. Гагаріна, 2, водій гр. ОСОБА_1 керував авто ВАЗ 2107 н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу «Драгер 6810» під запис нагрудної камери поліцейського. Відповідно до тесту №486 проведеного 23.04.2024 року о 16 годинні 15 хвилин газоаналізаторам «Драгер 6810» водій дійсно керував ТЗ в стані алкогольного сп'яніння, результат огляду позитивний 1,41% проміле. Від проходження огляду на стан сп'яніння в медичному закладі водій відмовився під запис нагрудної камери поліцейського (том справи 1 а.с.1);
- протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №020135 від 23.04.2024 р., який складений у відповідності до вимог ст. 256 КУпАП, про те, що 23.04.2024 року о 16 годинні 10 хвилин в Дніпропетровській області, Кам'янського району, с. Дмитрівка, вул. Гагаріна, 2, водій гр. ОСОБА_1 керував авто ВАЗ 2107 н.з. НОМЕР_2 не маючи права керування таким ТЗ, вчинено повторно протягом року від 13.12.2023 року постанова ДПО18 №652377 ч.2 ст.126 КУпАП складена управлінням патрульної поліції в м. Харків, Харківської області (том справи 2 а.с.1);
- письмовим поясненням гр. ОСОБА_1 , згідно якого підтвердив факти викладені вище (том справи 1 а.с.7; том справи 2 а.с.7);
- акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів встановлено, що гр. ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп'яніння (Драгер 1,41% проміле) (том справи 1 а.с.8-9);
- інформаційним листом, згідно якого встановлено, що гр. ОСОБА_1 посвідчення водія не має (том справи 1 а.с.11; том справи 2 а.с.9);
- відеозаписи на дискі DVD, які досліджено в судовому засіданні, згідно якого судом встановлено факт керування гр. ОСОБА_1 транспортним засобом та проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки т/з за допомогою газоаналізатора «Драгер 6810» (том справи 1 та том справи 2).
Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку у повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП та винуватість гр. ОСОБА_1 у його вчиненні.
Що стосується протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №020135 від 23.04.2024 року відповідно до вимог ст.38 КУпАП - якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Крім того, п.7 ст.247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи закінчилися строки, передбачені ст.38 КУпАП.
Як вбачається із матеріалів справи про адміністративне правопорушення, гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст.126 КУпАП, 23.04.2024 року тобто більш ніж три місяці тому. Таким чином, строк притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, на даний час закінчився, а тому, провадження по справі відносно гр. ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247 КУпАП.
Згідно зі ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до положень ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, згідно статті 34 КУпАП, що пом'якшують відповідальність гр. ОСОБА_1 - судом не встановлені.
Обставини, згідно статті 35 КУпАП, що обтяжують відповідальність гр. ОСОБА_1 - вчинення правопорушення в стані сп'яніння.
Вирішуючи питання щодо застосування до гр. ОСОБА_1 такого виду адміністративного стягнення, як позбавлення права керування транспортними засобами, суд зазначає наступне.
Згідно доданого до протоколу інформаційного листа гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посвідчення водія не має.
Адміністративне стягнення для водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік, відповідно до санкції ч.1 ст.130 КУпАП, є безальтернативним.
Суддя також звертає увагу на те, що підхід щодо неможливості призначення додаткового покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами особі, яка не має посвідчення водія на право керування транспортними засобами, не відповідає засаді справедливості та принципу рівності всіх перед законом, а також нівелює попереджувальну мету покарання.
Суддя, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши матеріали справи, надані письмові пояснення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, вважає за доцільне накласти на гр. ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортного засобу, оскільки саме такий вид стягнення є необхідним та достатнім для виховання гр. ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
Матеріали справи містять відомості про те, що гр. ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору, а саме як військовослужбовець (військовий квиток серії НОМЕР_3 ) на підставі п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного та керуючись ст.283 КУпАП
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 17000 (сімнадцять тисяч) гривень на користь держави (Отримувач: ГУК у Дніпр-кій обл/ Дн-ка об/21081300, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37988155, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Р/р: UA758999980313020149000004001, Код класифікації доходів бюджету: 21081300; Призначення платежу:Адміністративні штрафи У СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Провадження в частині скоєного ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП - закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП, внаслідок закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
ОСОБА_1 звільнити від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
На підставі ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова буде направлена до органу державної виконавчої служби для примусового виконання.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення зазначеного десятиденного строку, встановленого для її оскарження.
Строк пред'явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя С.М. Бурхан