Постанова від 22.01.2025 по справі 733/26/25

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Провадження № 3/733/96/25

Єдиний унікальний №733/26/25

Постанова

Іменем України

22 січня 2025 року м. Ічня

Ічнянський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді Карапиш Т.В.,

за участю секретаря Щур О.П.,

розглянувши матеріали справи, що надійшли від ВП № 2 (м. Ічня) Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , не працюючого, РНОКПП: НОМЕР_1 , за ч. 2 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Ічнянського районного суду Чернігівської області знаходяться адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за № 733/26/25, № 733/27/25, № 733/28/25, 733/29/25, 733/30/25, 733/104/25, 733/105/25, 733/106/25, 733/107/25 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187 КУпАП.

27 грудня 2024 року близько 12 години 30 хвилин ОСОБА_1 в с. Іваниця по вул. Жовторіпенка Прилуцького району Чернігівської області відвідав торгівельний заклад, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, чим порушив п. 3 ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 18 вересня 2024 року про встановлення адміністративного нагляду, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

30 грудня 2024 року о 18 годині 00 хвилин ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію до поліцейської станції Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області за адресою: с-ще Парафіївка, вул. Мазепи, 11-А Прилуцького району Чернігівської області, чим порушив п. 1 ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 18 вересня 2024 року про встановлення адміністративного нагляду.

23 грудня 2024 року близько 12 години 30 хвилин ОСОБА_1 в с. Іваниця по вул. Жовторіпенка Прилуцького району Чернігівської області відвідав магазин, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, чим порушив п. 3 ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 18 вересня 2024 року про встановлення адміністративного нагляду.

24 грудня 2024 року близько 15 години 00 хвилин ОСОБА_1 в с. Іваниця по вул. Жовторіпенка Прилуцького району Чернігівської області відвідав магазин, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, чим порушив п. 3 ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 18 вересня 2024 року про встановлення адміністративного нагляду.

23 грудня 2024 року о 18 годині 00 хвилин ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію до поліцейської станції Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області за адресою: с-ще Парафіївка, вул. Мазепи, 11-А Прилуцького району Чернігівської області, чим порушив п. 1 ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 18 вересня 2024 року про встановлення адміністративного нагляду.

06 січня 2025 року о 18 годині 00 хвилин ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію до поліцейської станції Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області за адресою: с-ще Парафіївка, вул. Мазепи, 11-А Прилуцького району Чернігівської області, чим порушив п. 1 ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 18 вересня 2024 року про встановлення адміністративного нагляду.

03 січня 2025 року о 23 годині 03 хвилини ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив п. 2 ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 18 вересня 2024 року про встановлення адміністративного нагляду.

07 січня 2025 року близько 10 години 00 хвилин ОСОБА_1 в с. Іваниця по вул. Жовторіпенка Прилуцького району Чернігівської області відвідав магазин, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, чим порушив п. 3 ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 18 вересня 2024 року про встановлення адміністративного нагляду.

08 січня 2025 року близько 15 години 00 хвилин ОСОБА_1 в с. Іваниця по вул. Жовторіпенка Прилуцького району Чернігівської області відвідав магазин, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, чим порушив п. 3 ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 18 вересня 2024 року про встановлення адміністративного нагляду.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративні правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Надав заяву, в якій просить суд розглядати справи без його участі, не заперечує проти складених відносно нього протоколів про адміністративні правопорушення за ч. 2 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року наголосив, що «сторони в розумінні інтервалу часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 28.11.2005 року у справі «Смірнов проти України» згідно з положеннями частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням п. 1 ст. 6 даної Конвенції.

Враховуючи вищевикладене а також те, що дії ОСОБА_1 які виразилися у неявці за викликом в судове засідання, який був повідомлений належним чином, тоді як відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою, суд оцінює як безпідставне, умисне затягування справи, зловживання правом та вважає розглянути справу без участі особи, яка притягується до адмінвідповідальності.

Факт вчинення вищевказаних адміністративних правопорушень ОСОБА_1 підтверджується даними протоколів про адміністративні правопорушення від 27.12.2024 року серії ВАД № 262524, від 30.12.2024 року серії ВАД № 262471, від 25.12.2024 року серії ВАД № 262871, від 25.12.2024 року серії ВАД № 262872, від 24.12.2024 року серії ВАД № 262469, від 09.01.2025 року серії ВАД № 262477, від 10.01.2025 року серії ВАД № 262538, від 10.01.2025 року серії ВАД № 262539, від 10.01.2025 року серії ВАД № 262540 (а.с. 2); копією ухвали Ічнянського районного суду Чернігівської області від 18.09.2024 року № 733/2216/15-к про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 (а.с. 3-4); копією постанови Ічнянського районного суду Чернігівської області від 12.06.2024 року № 733/1196/24 про притягнення до адмінвідповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187, ч. 2 ст. 187 КУпАП (а.с. 5-6).

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП: порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення; склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187 КУпАП: порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, за які він повинен нести адміністративну відповідальність.

Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.

Пунктом 6 у розділі III Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 року № 814 зазначено, що у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою. Відповідно до постанови (ухвали) суду вноситься інформація до автоматизованої системи документообігу суду під номером об'єднаної справи та відмітки про об'єднання справ із зазначенням номера нової судової справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Із урахуванням вищенаведеного та зважаючи на те, що вказані матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного судді, уповноваженого на їх розгляд, на підставі вимог ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають об'єднанню в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер судової справи № 733/26/25, провадження № 3/733/96/25.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, що сформульовані у п. 43 рішення від 14 лютого 2008 року у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на п. 282 рішення у справі «Авшар проти Туреччини»), згідно яких «доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпції, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість обвинуваченого доведено поза розумним сумнівом».

За таких обставин, з урахуванням характеру вчинених правопорушень, особи, яка притягається до адмінвідповідальності, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення із застосуванням ч. 2 ст. 36 КУпАП в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, остаточно призначити у межах санкції частини 2 статті 187 КУпАП у виді штрафу, так як таке стягнення буде доцільне для усунення в подальшому здійснення аналогічного правопорушення та попередження вчинення нових правопорушень.

Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлена у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01 січня 2025 року складає 605 грн. 60 коп.

Докази згідно ст.5 Закону України «Про судовий збір» на підтвердження звільнення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від сплати судового збору відсутні.

На основі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 40-1, ст.ст. 187 ч. 2, 187 ч. 1, 283, 284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати адміністративні матеріали № 733/26/25, провадження № 3/733/96/25; № 733/27/25, провадження № 3/733/97/25; № 733/28/25, провадження № 3/733/98/25; № 733/29/25, провадження № 3/733/99/25; № 733/30/25, провадження № 3/733/100/25; № 733/104/25, провадження № 3/733/142/25; № 733/105/25, провадження № 3/733/143/25; № 733/106/25, провадження № 3/733/144/25; № 733/107/25, провадження № 3/733/145/25 в одне провадження та присвоїти номер № 733/26/25, провадження № 3/733/96/25.

Притягнути ОСОБА_1 до адмінвідповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187, ч. 1 ст. 187 КУпАП та застосувати адміністративні стягнення:

- за ч. 2 ст. 187 КУПАП у виді штрафу в розмірі одинадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 187 (сто вісімдесят сім) гривень 00 копійок;

- за ч. 1 ст. 187 КУПАП у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) гривню 00 копійок;

- за ч. 1 ст. 187 КУПАП у виді штрафу в розмірі чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 68 (шістдесят вісім) гривень 00 копійок;

- за ч. 1 ст. 187 КУПАП у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень 00 копійок;

- за ч. 1 ст. 187 КУПАП у виді штрафу в розмірі шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102 (сто дві) гривні 00 копійок;

- за ч. 1 ст. 187 КУПАП у виді штрафу в розмірі семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 (сто дев'ятнадцять) гривень 00 копійок;

- за ч. 1 ст. 187 КУПАП у виді штрафу в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136 (сто тридцять шість) гривень 00 копійок;

- за ч. 1 ст. 187 КУПАП у виді штрафу в розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153 (сто п'ятдесят три) гривні 00 копійок;

- за ч. 1 ст. 187 КУПАП у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.

На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, остаточно призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі одинадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 187 (сто вісімдесят сім) гривень 00 копійок.

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (отримувач: ГУК в Черніг.обл/тг м. Ічня/22030101, код ЄДРПОУ: 37972475, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), № рах. (IBAN) UA818999980313151206000025669, код класифікації доходів бюджету: 22030101).

Згідно ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: штраф в подвійному розмірі, тобто 374 гривні 00 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд Чернігівської області на протязі 10 днів з дня її винесення.

Суддя Т. В. Карапиш