Справа № 502/2849/24
23 січня 2025 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Маслеников О.А.
розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , військовослужбовця ДПСУ НОМЕР_1 прикордонного загону ІПС 2 кат. доземитріста ВІПС /тип А/ відділу прик. служби, проживаючого: АДРЕСА_1
за ст. 172-15 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
З протоколу, який надійшов до суду 30.12.2024 р. вбачається, що 30.11.2024 р. під час несення служби у прикордонному наряді “Прикордонний патруль» в період з 15 год. 00 хвилин по 21 год. 00 хвилин в межах п/зн 1412-1409 ОСОБА_1 спільно з молодшим сержантом ОСОБА_2 здійснювали недбале ставлення до військової служби у період дії правового режиму воєнного стану, це виразилось у невжитті заходів, щодо здійснення пошуку та затримання правопорушників, що спричинили незаконний перетин ДКУ о 17 годині 20 хвилин 30.11.2024 р.з громадянином України /чоловічої статі/, які розпочали свій рух за допомогою плавзасобу з українського берега між п/зн 1410/1411 та 1412 через ріку Дунай у напрямку Румунії, де були затримані прикордонною поліцією Румунії, чим порушив вимоги абз. 13 п.10 ст. 5 розділу ІІ Інструкції про службу прикордонних нарядів ДПСУ затвердженої наказом МВС від 19.10.2015 р. № 1216, чим вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що з порушенням не згоден, зазначив, що дійсно 30.11.2024 р. здійснював патрулювання в межах п/зн 1412-1409 в пішому порядку, шляхом огляду ділянки державного кордону спільно з молодшим сержантом ОСОБА_3 . Під час несення служби в прикордонному наряді ознак порушення чи підготовки до порушення державного кордону зафіксовано не було. Зважаючи на велику відстань, визначену для патрулювання відстежити переміщення осіб не є фізично можливим. Згодом їм було повідомлено, що з території, котру вони патрулюють було здійснено перетин кордону до держави Румунія особою, чиє громадянство встановити неможливо. Зважаючи на вищевказане, ОСОБА_1 вину у вчиненні вищевказаного правопорушення не визнав, оскільки в дійсності не встановлено факту перетинання особою саме з їхньої контрольованої ділянки, та не зазначено, які саме посадові обов'язки було ним порушено.
Відповідальність згідно ч. 2 ст. 172-15 КУпАП настає за недбале ставлення військової службової особи до військової служби вчинене в умовах особливого періоду.
З огляду на долучені до матеріалів справи докази, не встановлено факту недбалого ставлення військової службової особи, а саме ОСОБА_1 до військової служби вчинене в умовах особливого періоду, оскільки:
- не встановлено що через недбалість ОСОБА_1 настали відповідні наслідки.
- не встановлено особу, яка перетнула кордон та не підтверджено з якої саме ділянки цей перетин було проведено.
- не зазначено, які саме конкретні обов'язки порушив ОСОБА_1 та, відповідно, що повинен був зробити у відповідному випадку.
Тому, обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП, спростовуються вищезазначеним.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів.
У ст. 252 КУпАП зазначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вивчивши матеріали по справі, суд дійшов висновку про відсутність в матеріалах адміністративної справи доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність складу адміністративного правопорушення, на підставі чого, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 247 КУпАП, суддя, -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2 , за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду, шляхом подачі через Кілійський районний суд Одеської області апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Кілійського районного суду О. А. Маслеников