Справа 688/286/25
№ 1-в/688/69/25
Ухвала
Іменем України
21 січня 2025 року м. Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шепетівка судове провадження за поданням державної установи «Шепетівська виправна колонія (№98)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянин України, з середньою освітою, до засудження офіційно не працюючого, раніше неодноразово судимого, востаннє вироком Дарницького районного суду м. Києва від 02 листопада 2017 року за ст. 190 ч. 2, 186 ч. 2, 70 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі, звільнений 13 липня 2020 року по відбуттю строку покарання,
встановив:
20 січня 2025 року начальник державної установи «Шепетівська виправна колонія (№98)» в Хмельницькій області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , посилаючись на те, що останній являється порушником режиму утримання за час відбування покарання допустив 66 порушень режиму утримання які виражалися в систематичних порушеннях розпорядку дня, невиконанні законних вимог представників адміністрації перешкоджанні обшуку, зберіганні заборонених предметів, з яких 13 раз поміщався до дисциплінарного ізолятора та 2 рази переводився до ПКТ, стягнення не зняті та не погашені у встановленому законом порядку, заохочень не має, що згідно Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" підставою для встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
Учасники процесу в судове засідання не з'явилися, подали заяви про розгляд подання без їх участі. Представник ДУ «Шепетівська виправна колонія (№98)» в Хмельницькій області в заяві зазначив, що підтримує подане клопотання.
Дослідивши матеріали подання, суд дійшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 засуджений вироком Шевченківського районного суду м. Києва від 17 березня 2021 року за ст. 395 КК України до 6 місяців арешту. 01 листопада 2021 року вироком Дарницького районного суду м. Києва за ст. 190 ч. 2, 186 ч. 2, 70 КК України до 4 років позбавлення волі. Ухвалою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 11 березня 2022 року визначено остаточну міру покарання на підставі ст.70 ч.4 КК України за вироком Шевченківського районного суду м. Києва від 17 березня 2021 року та вироком Дарницького районного суду м. Києва від 01 листопада 2021 року шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим - 4 роки позбавлення волі. Ухвалою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 13 травня 2024 року приведено у відповідність вирок Шевченківського районного суду м. Києва від 17 березня 2021 року в частині призначення покарання за ст. 395 КК України у виді 6 місяців арешту, замінивши на штраф у розмірі 850 грн, що становить 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. На підставі ст.70 ч.4 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень остаточне покарання призначити шляхом поглинання менш суворого покарання, призначеного вироком Шевченківського районного суду м. Києва від 17 березня 2021 року, більш суворим покаранням, призначеним вироком Дарницького районного суду м. Києва від 01 листопада 2021 року, у виді 4 років позбавлення волі.
Початок строку: 01 лютого 2021 року. Кінець строку: 01 лютого 2025 року.
Відповідно до ст.158 КВК України, п. «б» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд» за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Згідно з п. «б» ч.1 ст.4 Закону підставами для застосування адміністративного нагляду є матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пунктах "б", "д" статті 3 цього Закону.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості (ч.1 ст. 6 Закону)
Судом встановлено, що ОСОБА_3 являється порушником режиму утримання за час відбування покарання допустив 66 порушень режиму утримання які виражалися в систематичних порушеннях розпорядку дня, невиконанні законних вимог представників адміністрації перешкоджанні обшуку, зберіганні заборонених предметів, з яких 13 раз поміщався до дисциплінарного ізолятора та 2 рази переводився до ПКТ стягнення не зняті та не погашені у встановленому законом порядку, заохочень не має.
Для свідомого відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства, повернення його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві, засуджений потребує контролю з боку поліції після звільнення з місць позбавлення волі.
Суд зауважує, що обмеження, яке пропонує застосувати адміністрація установи, є необхідним для запобігання вчиненню ОСОБА_3 нових злочинів. Для реалізації вказаної мети необхідно проводити з ним профілактичну роботу, отримувати своєчасну інформацію про можливу участь у вчиненні правопорушення, чи його підготовку, контролювати його поведінку та з метою профілактики попередження скоєння нового злочину, необхідно встановити реєстрацію в органах поліції один раз на місяць.
Суд зазначає, що таке обмеження є необхідним, та з урахуванням суспільного інтересу не є втручанням у право особи, звільненої з місць позбавлення волі на приватне життя.
Відтак, з врахуванням викладеного та з метою запобігання вчиненню ОСОБА_3 злочинів, як особою, звільненою з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на нього, відповідно до ст.3 п. «б» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» щодо ОСОБА_3 необхідно встановити адміністративний нагляд на строк один рік.
При цьому, відповідно до ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_3 обмеження у виді реєстрації в органі Національної поліції 1 раз на місяць.
Керуючись п. «б» ст. 3, ст.6, ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
постановив:
Встановити адміністративний нагляд щодо засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на строк 1 (один) рік після звільнення його з місць позбавлення волі та обмеження у виді реєстрації в органі Національної поліції 1 раз на місяць.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом семи днів з моменту її проголошення.
Головуючий суддя