22.01.2025 Справа № 469/71/25
3/469/64/25
22 січня 2025 року с-ще Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області), про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого по АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст.85 КУпАП , -
встановила :
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення №000052 від 14.01.2025 року, за яким ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 КУпАП, а саме за те, що він 14 січня 2025 року о 19.15 год. на річці Березань в районі с.Калинівка Миколаївського району Миколаївської області здійснював незаконний вилов риби з гумового човна за допомогою чотирьох мисинових сіток, незаконно виловив 50 особин риби роду "карась сріблястий", 18 особин риби роду "щука", 11 особин риби роду "судак", 22 особини раків, чим порушив вимоги п.3.15, 4.1.1, 14.1 Правила любительського та спортивного рибальства, заподіявши шкоду рибному господарству України на суму 254235 грн.
У супровідному листі до адмінматеріалів Державною екологічною інспекцією тричі звернуто увагу суду на розмір заподіяної шкоди, а також викладено посилання щодо істотного розміру шкоди, що є ознакою складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.249 КК України, та прийняття судом рішення відповідно до ст.253 КУпАП.
Згідно зі ст.253 КУпАП, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
Частина 4 статті 85 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).
Частина перша статті 249 КК України встановлює кримінальну відповідальність за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду.
Отже, розмежування кримінальної та адміністративної відповідальності за порушення правил рибальства здійснюється відповідно до розміру заподіяної шкоди.
Державною екологічною інспекцією при оформленні матеріалів про адміністративне правопорушення встановлено наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.249 КК України, проте направлено матеріали справи про адміністративне правопорушення до суду.
При цьому з системи діловодства загального суду (Д3) Березанського районного суду Миколаївської області встановлено, що за фактом незаконного вилову риби, викладеним у наданому на розгляд суду протоколі про адміністративне правопорушення, відділенням поліції № 8 МРУП ГУНП в Миколаївській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025153150000004 від 15.01.2025 року.
За таких обставин розгляд справи про адміністративне правопорушення судом є неможливим, так як це перешкоджатиме здійсненню досудового розслідування у кримінальному провадженні, а тому суд зобов"язаний прийняти рішення, передбачене ст.253 КУпАП, та передати матеріали органу досудового розслідування.
Виходячи з викладеного, керуючись ст.253 КУпАП, суддя -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 КУпАП передати СВ відділення поліції №8 Миколаївського районного управління поліції ГУНП у Миколаївській області.
Суддя