22.01.2025 Справа №607/1358/25 Провадження №1-в/607/52/2025
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , розглянувши матеріали подання начальника Відділення поліції №1 (м. Тернопіль) Тернопільського РУП Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
начальник Відділення поліції №1 (м. Тернопіль) Тернопільського РУП Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_4 звернувся в Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області із поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно громадянина ОСОБА_3 посилаючись на те, що 12.03.2022 року з ДУ «Городоцький виправний центр №131» Рівненської області за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України ОСОБА_3 звільнений умовно-достроково на підставі ухвали Рівненського районного суду Рівненської області від 04.03.2022. Після звільнення ОСОБА_5 прибув до обраного місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 . Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 поставлено на профілактичний облік як особу, яка формально підпадає під дію ЗУ «Про адміністративний нагляд...». Під час перебування на профілактичному обліку категорії «формальний нагляд...» ОСОБА_3 до проведення працівниками поліції профілактичної роботи ставиться байдуже, на винесені офіційні попередження щодо можливості встановлення адміністративного нагляду не реагує, належних висновків для себе не робить, на шлях виправлення поведінки не стає, про що свідчить скоєння ним ряду адміністративних та кримінальних правопорушень, зокрема: 28.09.2024 року відомості відносно ОСОБА_3 внесено до ЄРДР за №12024211060000306 від 28.09.2024року за ч.1 ст.382 КК України; 22.10.2024 року відомості відносно ОСОБА_3 внесено до ЄРДР за №12024211060000122 від 22.10.2024 року за ч.1 ст.125 КК України; 15.07.2024року постановою Теребовлянського районного суду ОСОБА_3 визнано винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.130, ч.5 ст.126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу 40 тисяч 800 гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на 5 років; 23.07.2024 року постановою Теребовлянського районного суду ОСОБА_3 визнано винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу 34 тисячі гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на 3 роки; 23.10.2024року постановою Теребовлянського районного суду ОСОБА_3 визнано винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.130, ч.5 ст.126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу 51 тисяча гривень, з позбавленням права керування транспортним засобом на 10 років; 11.12.2024 року постановою Тернопільського міськрайонного суду ОСОБА_3 визнано винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу 51 тисяча гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на 10 років. Згідно довідки, виданої Великогаївською сільською радою ОСОБА_3 характеризується посередньо, розлучений, ніде не працевлаштований.
Представник Відділення поліції №1 (м. Тернопіль) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області в судовому засіданні подання підтримав та просив задовольнити з підстав, викладених у ньому.
ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечив щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Вивчивши матеріали подання, суд вважає, що подання підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п.«в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п.«в» ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів національної Поліції щодо осіб, зазначених в пункті «в» статті 3 цього Закону.
Як зазначено в п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.
З довідки - характеристики на громадянина ОСОБА_3 №56 від 20.01.2025, виданою сільським головою Великогаївської сільської ради вбачається, що останній характеризується посередньо, розлучений, ніде не працевлаштований.
Між тим, докази додані до матеріалів справи підтверджують обставини, викладені в поданні, щодо ведення ОСОБА_3 антигромадського способу життя та вказують, що останній продовжує порушувати громадський порядок та права інших громадян, вчиняти адміністративні та кримінальні правопорушення, що дає підстави стверджувати про наявність ознак систематичності у вчиненні ним правопорушень.
За таких обставин, враховуючи, що ОСОБА_3 потребує надалі більш суворішого контролю зі сторони працівників поліції суд приходить до висновку, що подання начальника Відділення поліції №1 (м. Тернопіль) Тернопільського РУП Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 слід задовольнити частково.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 1, 3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ч.4 ст.166 КВК України, суд, -
подання начальника Відділення поліції №1 (м. Тернопіль) Тернопільського РУП Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Встановити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном на 12 (дванадцять) місяців встановивши наступні обмеження:
- заборона виходу з житлового будинку за місцем проживання в період з 23.00 год. до 06.00 год. наступного дня; |
- заборона відвідувати кафе, бари, розважальні заклади, де продаються алкогольні напої на розлив;
- з'являтись на реєстрацію до ВП №1 (м. Тернопіль) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області один раз на місяць: перший понеділок місяця до 14.00 години.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом 7 діб з дня її винесення.
Головуючий суддяОСОБА_1