Справа № 303/11472/23
1-кп/303/868/23
Номер рядка стат. звіту - 21
22 січня 2025 року м. Мукачево
в особі головуючого - судді ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження про обвинувачення
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженця с. Микулівці Мукачівського району,
зареєстрованого та проживаючого в
АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, з середньою
освітою, не одруженого, раніше не судимого,
не працюючого,
у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,
з участю: прокурора ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_3
ОСОБА_3 14 листопада 2023 року близько о 20 годині, перебуваючи у приміщенні будинку за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі неприязних відносин вчинив словесну сварку з ОСОБА_5 , в ході якої діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, їх караність та настання суспільно небезпечних наслідків, тримаючи в правій руці сокиру, яку мав при собі, наніс обухом вказаної сокири ОСОБА_5 один удар в область обличчя по лівій стороні, чим спричинив останньому тілесні ушкодження у вигляді: садна у лівій виличній ділянці, що виникло внаслідок ударно-травматичної дії твердого тупого предмету з обмеженою травмуючою поверхнею, чим міг бути обух сокири, при цьому йому було нанесено не менше 1-го удару, та не є характерними внаслідок падіння його на нерівну тверду поверхню. По давності виникнення можуть вкладатися в дату події, що мала місце 14.11.2023 року і відносяться до групи легких тілесних ушкоджень, згідно п. 2.3.5 Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, як такі, що не потягли за собою короткочасний розлад здоров'я і стійку втрату працездатності.
За таких обставин ОСОБА_3 вчинив кримінальне правопорушення (проступок), передбачене ч. 1 ст. 125 КК України, - тобто умисне легке тілесне ушкодження.
Обвинувачений ОСОБА_3 під час підготовчого судового засідання подав письмове клопотання, на підставі якого просив закрити дане кримінальне провадження на підставі ст. 46 КК України та звільнити його від кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.125 КК України, у зв'язку з його примиренням із потерпілим, який не має до нього жодних претензій. Крім того, свою вину у вчиненому
кримінальному провадженні визнає повністю, щиро розкаюється та просив взяти до уваги, що вперше притягається до кримінальної відповідальності.
До суду від потерпілого ОСОБА_5 надійшла заява, згідно якої ОСОБА_5 не заперечує проти звільнення від кримінальної відповідальності в порядку ст. 46 КК України ОСОБА_3 , оскільки вони примирилися та будь-яких до ОСОБА_3 претензій не має та в подальшому мати не буде.
Прокурор не заперечила проти задоволення клопотання обвинуваченого про закриття кримінального провадження №12023078120000219 від 15 листопада 2023 року та просила звільнити обвинуваченого ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності, у зв'язку з примиренням винного з потерпілим на підставі статті 46 КК України.
Дослідивши клопотання обвинуваченого, заяву потерпілого та думку прокурора з приводу клопотання обвинуваченого, суд прийшов до наступного.
Відповідно до ст.46 КК України особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 125 КК України, згідно із ст.12 КК України, відноситься до категорії кримінальних проступків.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно п.2 ч.3 ст.314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про закриття провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8, 10 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.
З урахуванням того, що обвинувачений ОСОБА_3 вперше притягається до кримінальної відповідальності, щиро розкаявся, та потерпілий примирився з обвинуваченим, претензій до нього жодних не має, просить звільнити від кримінальної відповідальності обвинуваченого ОСОБА_3 , про що свідчить подана ним до суду заява, суд прийшов до висновку про наявність підстав для звільнення обвинуваченого ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності, у зв'язку з його примиренням із потерпілим, на підставі ст.46 КК України, та закриття кримінального провадження.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_3 не обирався.
Керуючись ст. 46 КК України, ст.ст. 284, 314, 372, 376 КПК України, суд
Звільнити обвинуваченого ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.1 ст. 125 КК України, у зв'язку з примиренням винного з потерпілим на підставі ст.46 КК України.
Кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.11.2023 року за № 12023078120000219 про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом семи днів з дня її оголошення.
Головуючий ОСОБА_1