Рішення від 22.01.2025 по справі 522/835/25

Справа № 522/835/25

Провадження № 2-а/522/139/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2025 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді - Федчишеної Т. Ю.,

за участі секретаря судового засідання - Глущенко Т. О.,

представника позивача - Саркісяна А. Р.,

відповідача - ОСОБА_1 ,

перекладача - Мергенова Е.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Республіки Туркменістан, про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України, -

ВСТАНОВИВ:

До Приморського районного суду м. Одеси звернулося Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області (надалі - ГУ ДМС України в Одеській області) з адміністративним позовом до ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Республіки Туркменістан, про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

Позовна заява обґрунтована тим, що рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 25.07.2024 у справі № 522/12267/24 задоволено позов ГУ ДМС в Одеській області до громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , про його затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України, затримано останнього з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України строком на 6 місяців до 22.01.2025 з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

02.08.2024 ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ) письмово звернувся із проханням посприяти у продовженні терміну дії його паспортного документа громадянина Республіки Туркменістан для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 на його ім'я, строк дії якого закінчився 05.11.2022.

12.08.2024 за вих. № Z-2024/59724802/38529760 на адресу ГУ ДМС України в Одеській області надійшов лист з Генерального Консульства Республіки Туреччини в м. Одеса про те, що за інформацією, яку надано офісом Turkish Airlines в м. Кишиневі, транзитні пасажири можуть подорожувати до своєї країни за умови, якщо вони не залишають транзитний зал аеропорту Стамбул (незалежно від того чи мають вони заборону на в'їзд до Республіки Туреччини чи ні).

ГУ ДМС України в Одеській області 22.08.2024 направило запит про транзит відповідно до ст. 8 Імплементаційного протоколу щодо порядку реалізації угоди між Урядом Республіки Молдова та Кабінетом Міністрів України про реадмісію особи громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Щодо реадмісії та отримання транзитної візи громадянам Туркменістану, 22.08.2024 ГУ ДМС України в Одеській області письмово звернулось з проханням про допомогу з отримання транзитної візи для громадян Туркменістану, які на даний момент знаходяться в Державній установі «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС». Відповідач готовий придбати транзитну візу за свої власні кошти, включаючи консульський збір, які будуть накладені на нього.

08.10.2024 за вих. № 5100.20.1-11184/51.2-24 ГУ ДМС України в Одеській області звернулось до Консула Республіки Молдова в м. Одеса про те, що 28.08.2024 на адресу електронної пошти readmission@bma.gov.md, був надісланий запит щодо отримання транзитної візи у зв'язку з реадмісією та отримано відповідь, що для отримання транзитної візи потрібно звернутися до Дипломатичних установ Республіки Молдова на території України. У зв'язку з чим просили посприяти в отриманні транзитної візи строком з 19.10.2024 по 21.10.2024.

Указує, що громадянином Республіки Туркменістан ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ) був придбаний авіаквиток для вильоту 20.10.2024 з міжнародного аеропорту м. Кишинів Республіка Молдова - Стамбул - Ашхабад.

Наразі відповідач має намір повторно придбати авіаквиток та виїхати за межі України.

08.01.2025 ГУ ДМС України в Одеській області звернулось до Державної Установи «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС» за вих. № 5.100.20.2/301-25 щодо проведення опитування громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , щодо готовності останнього залишити територію України, придбати авіаквиток за власні кошти до країни походження або третьої країни.

На виконання рішення Приморського районного суду м. Одеси у справі № 522/12267/24 в частині примусового видворення з України, 08.01.2025 за вих. № 5.100.20.2/343-25 відділ міграційного контролю письмово звернувся до відділу бухгалтерської служби, фінансування та звітності Апарату ГУ ДМС в Одеській області щодо придбання авіаквитка для громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , за рахунок державних коштів.

14.01.2025 з відділу бухгалтерської служби, фінансування та звітності апарату ГУ ДМС в Одеській області до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області надійшов лист за вих. № 5.100.10/643-25, з якого слідує, що кошторисом на 2025 рік передбачені видатки на бронювання авіаквитка орієнтовною вартістю 21 620 грн відповідно до напрямків авіаперевезень країн видворення незаконних мігрантів.

08.01.2025 Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області за вих. № 5.100.20.2-180\51.1-25 звернулось до Посольства Туркменістану в Україні щодо сприяння в придбані авіаквитка громадянину Республіки Туркменістан ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Проте, станом на 15.01.2025 відповіді на вказаний лист ГУ ДМС в Одеській області з Посольства Туркменістану в Україні не надходило.

Крім того указує, що серед документів, які посвідчують особу іноземця є паспорт громадянина іноземної держави, сертифікат на повернення, дипломатичний паспорт, проте, станом на 22.07.2024, на дату виявлення відповідача, вказані документи в останнього відсутні.

Позивач посилаючись на те, що на даний час неможливо забезпечити примусове видворення відповідача за межі України у зв'язку з тим, що на території України введено воєнний стан та авіасполучення призупинено, а для оформлення транзитної візи та придбання авіаквитка в Республіці Молдова (Кишинів-Стамбул-Ашхабад) за державні кошти необхідний достатній час, просить продовжити строк затримання на шість місяців до 22.07.2025 громадянина Республіки Туркменістан, ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України. Відповідно до вимог ч. 2 ст. 371 КАС України позивач просить також допустити негайне виконання рішення суду.

Представник позивача - Саркісян А. Р. у судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити з підстав, наведених у позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував та зазначив, що протягом шести місяців перебуває у пункті тимчасового перебування іноземців, за цей час ним за власні кошти було придбано авіаквиток для повернення в Республіку Туркменістан вартістю близько 800 євро, проте він не зміг залишити територію України, оскільки працівниками міграційного органу його повідомлено про те, що ГУ ДМС в Одеській області не отримано транзитну візу з Республіки Молдова. На даний час він готовий повторно за власні кошти придбати авіаквиток для повернення в країну походження та самостійно залишити територію України, оскільки в Туркменістані знаходиться його батько, який на даний час перебуває у лікарні.

Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд зазначає таке.

Судом установлено, що рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 25.07.2024 у справі № 522/12267/24 задоволено позов ГУ ДМС в Одеській області до громадянина Республіки Туркменістан, ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України, затримано останнього з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України строком на 6 місяців до 22.01.2025 з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

Як слідує зі змісту указаного рішення, 22.07.2024 ГУ ДМС в Одеській області прийнято рішення № 34 про примусове видворення з України відносно громадянина Туркменістану ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 ..

На підставі судового рішення у справі № 522/12267/24 ОСОБА_2 поміщено до Державної установи «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС» (далі - Миколаївський ПТПІ)

02.08.2024 ОСОБА_2 подав заяву, в якій просив посприяти у продовженні терміну дії його паспортного документа громадянина Туркменістану для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 .

З анкети ОСОБА_1 для продовження паспорта слідує, що строк дії паспорта останнього закінчився 05.11.2022.

Генеральне Консульство Республіки Туреччини в м. Одеса листом від 12.08.2024 за вих. № Z-2024/59724802/38529760- повідомило Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області, що за інформацією, яку надали у офісі Turkish Airlines в м. Кишиневі, транзитні пасажири можуть подорожувати до своєї країни за умови, якщо вони не залишають транзитний зал аеропорту Стамбул (незалежно від того, чи мають вони заборону на в'їзд до Республіки Туреччини чи ні).

22.08.2024 Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області засобами електронної пошти звернулосьдо Міграції служби Молдови із запитом про транзит відповідно до ст. 8 Імплементаційного протоколу щодо порядку реалізації Угоди між Урядом Республіки Молдова та Кабінетом Міністрів України про реадмісію громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 .

08.10.2024 за вих. № 5100.20.1-11184/51.2-24 Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області звернулось до Консула Республіки Молдова в м. Одеса із листом щодо отримання транзитної візи, в якому просило посприяти в отриманні транзитної візи через Республіку Молдова строком з 19.10.2024 по 21.10.2024, зазначено, що всі витрати стосовно придбання авіаквитків, консульського збору, транзитної візи ОСОБА_7 готовий взяти на себе в повному обсязі.

При цьому, у зазначеному листі позивач указує, що 28.08.2024 на адресу електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_3 було направлено запит щодо отримання транзитної візи в зв'язку з реадмісією та було отримано відповідь щодо отримання транзитних віз потрібно звертатися до Дипломатичних установ Республіки Молдова на території України.

ОСОБА_2 був придбаний авіаквиток для вильоту з міжнародного аеропорту м. Кишинів за маршрутом м. Кишинів Республіка Молдова - Стамбул - Ашхабад на 20.10.2024.

08.01.2025 Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області за вих. № 5.100.20.2/301-25 звернулось до Державної Установи «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС» щодо проведення опитування громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ) та дізнатися чи готовий останній залишити територію України, придбати авіаквиток за власні кошти до країни походження або третьої країни.

08.01.2025 за вих. № 5.100.20.2/343-25 заступник начальника управління - начальник відділу адміністративного провадження Управління міграційного контролю, протидії нелегальні міграції та реадмісії ОСОБА_8 звернувся до начальника відділу - головного бухгалтера А. Звонарьової із листом стосовно придбання квитка за державні кошти, в якому зазначено, що громадянин Республіки Туркменістан ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , має діюче свідоцтво на повернення в Туркменістан, стосовно останнього ГУ ДМС В Одеській області 22.07.2024 було прийнято рішення № 34 про примусове видворення з України, у зв'язку з чим на виконання рішення Приморського районного суду м. Одеси в частині примусового видворення з України, просив розглянути питання щодо придбання авіаквитка для громадянина Туркменістану ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ) за рахунок державних коштів.

Як слідує із службової записки начальника відділу - головного бухгалтера Звонарьової А. №5100.10/643-25 від 14.01.2025 кошторисом на 2025 рік передбачені видатки на бронювання авіаквитка орієнтовною вартістю 21 620 грн відповідно до напрямків авіаперевезень країн видворення незаконних мігрантів.

08.01.2025 Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області за вих. № 5100.20.2-180/51.1-25 звернулось до Посольства Туркменістану в Україні із проханням посприяти в придбанні квитка громадянину Республіки Туркменістан ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , оскільки у останнього відсутні кошти для придбання квитка. Також у вказаному запиті зазначено, що особа має діюче свідоцтво на повернення в Туркменістан.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною четвертою статті 30 Закону України від 22.09.2011 №3773-VI «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Особливості провадження у справах за адміністративними позовами з приводу затримання іноземців або осіб без громадянства визначені у статті 289 КАС України.

Відповідно до частини першої статті 289 КАС України (у редакції, чинній на час ухвалення судом рішення про затримання відповідача) за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якого (якої) прийнято рішення про примусове видворення або реадмісію, ухилятиметься від виконання рішення про його (її) примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик його (її) втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, стосовно якого (якої) прийнято рішення про примусове видворення, документа, що дає право на виїзд з України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, його територіальний орган чи підрозділ, орган охорони державного кордону, орган Служби безпеки України подає до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням зазначених органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовну заяву про застосування судом до іноземця або особи без громадянства одного з таких заходів: 1) затримання з метою ідентифікації та/або забезпечення примусового видворення за межі території України; 2) затримання з метою забезпечення передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 3) взяття на поруки підприємством, установою чи організацією; 4) зобов'язання внести заставу.

У частині одинадцятій статті 289 КАС України (у редакції, чинній на час пред'явлення цього позову) встановлено, що строк затримання іноземців та осіб без громадянства у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, або особою без громадянства, такий строк може бути продовжено, але загальний строк затримання не повинен перевищувати вісімнадцять місяців.

Про продовження строку затримання не пізніш як за п'ять днів до його закінчення орган (підрозділ), за клопотанням якого затримано іноземця або особу без громадянства, кожні шість місяців подає відповідний адміністративний позов. У такому позові зазначаються дії або заходи, що вживалися органом (підрозділом) для ідентифікації іноземця або особи без громадянства, забезпечення виконання рішення про примусове видворення чи реадмісію або для розгляду заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні (частина дванадцята статті 289 КАС України).

Згідно з частиною тринадцятою статті 289 КАС України умовами, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи, є: 1) відсутність співпраці з боку іноземця або особи без громадянства під час процедури його (її) ідентифікації; 2) неодержання інформації з країни громадянської належності іноземця або країни походження особи без громадянства чи документів, необхідних для ідентифікації особи.

Звертаючись до суду з даним позовом, неможливість забезпечити примусове видворення громадянина Туркменістану ОСОБА_2 у шестимісячний строк з дня його затримання і поміщення в ПТПІ, ГУ ДМС України в Одеській області пов'язує з тим, що на території України введено воєнний стан та авіасполучення призупинено, а для оформлення транзитної візи в Республіці Молдова та придбання авіаквитка (Кишинів-Стамбул-Ашхабад) за бюджетні кошти необхідний достатній час.

Водночас позивач не посилається на умови, визначені у частині тринадцятій статті 289 КАС України, за яких неможливо забезпечити примусове видворення особи, а саме: на відсутність співпраці з боку іноземця під час процедури його ідентифікації або неодержання інформації з країни громадянської належності іноземця чи документів, необхідних для його ідентифікації.

Натомість з матеріалів справи слідує, що 02.08.2024 ОСОБА_2 подав заяву, в якій просив посприяти у продовженні терміну дії його паспортного документа громадянина Туркменістану для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 .

Із запиту ГУ ДМС України в Одеській області на ім'я Консула Консульства Республіки Молдова в м. Одеса від 08.10.2024 № 5100.20.1-11184/51.2-24 слідує, що ОСОБА_2 був документований паспортом для виїзду за кордон громадянина Туркменістану серії НОМЕР_1 терміном дії від 09.08.2024 до 31.12.2024.

Відповідач має чинне свідоцтво на повернення в Туркменістан, що не заперечувалося представником позивача у судовому засіданні.

Сахедовим Максатом за власні кошти був придбаний авіаквиток для вильоту з міжнародного аеропорту м. Кишинів за маршрутом м. Кишинів Республіка Молдова - Стамбул - Ашхабад на 20.10.2024, однак примусового видворення відповідача позивачем не забезпечено.

У судовому засіданні представник позивача - Саркісян А. Р. зазначив, що дійсно, відповідачем за власні кошти було придбано аіаквиток до Республіки Туркменістан за маршрутом Кишинів-Стамбул-Ашхабад на 20.10.2024, проте на той час міграційний орган не отримав відповіді на запит про отримання транзитної візи з Республіки Молдова. Крім того, на той час в Руспубліці Молдова відбувалися вибори президента країни.

Разом з тим, як слідує з листа ГУ ДМС в Одеській області до Консула Консульства Республіки Молдова від 08.10.2024 за вих. № 5100.20.1-11184/51.2-24, 28.08.2024 на адресу електронної пошти readmission@bma.gov.md ГУ ДМС в Одеській області було направлено запит щодо отримання транзитної візи в зв'язку з реадмісією та отримано відповідь щодо отримання транзитних віз потрібно звертатися до Дипломатичних установ Республіки Молдова на території України.

До Консула Консульства Республіки Молдова із листом про сприяння в отриманні транзитної візи через Республіку Молдова ГУ ДМС в Одеській області звернулося лише 08.10.2024, тоді як квиток відповідачем був придбаний на 20.10.2024.

Відповідно до практики Європейського Суду з прав людини ризик будь-якої помилки, зробленої органами державної влади, повинна нести держава, а помилки не повинні виправлятися за рахунок зацікавленої особи.

Крім того, із запитом про отримання державних коштів для придбання квитка позивач звернувся лише 08.01.2025, тобто за вісім днів до закінчення шестимісячного строку затримання іноземця, що спростовує аргументи міграційного органу про недостатність часу для вжиття ним заходів щодо видворення відповідача.

Доказів вжиття міграційним органом будь-яких дій на забезпечення примусового видворення відповідачаз 08.10.2024 до 08.01.2025, тобто протягом трьох місяців, матеріали справи не містять.

За наведених обставин суд дійшов висновку, що зазначені позивачем обставини не є підставою для продовження строку затримання відповідача.

Такий висновок повністю узгоджується з висновком Верховного Суду, викладеним у постанові від 25 січня 2024 року у справі № 522/17595/23.

Відповідно до п "f" частини першої статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім як відповідно до процедури, встановленої законом, у випадку законного арешту або затримання особи з метою запобігання її недозволеному в'їзду в країну чи особи, щодо якої провадиться процедура депортації або екстрадиції.

Відповідно до ст. 8 Конституції України, ст. 8 КАС України та ч. 1 ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Тримання особи під вартою, у тому числі у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, є таким серйозним заходом, що він є виправданим лише тоді, коли інші, менш суворі заходи, було розглянуто і визнано недостатніми для гарантування інтересів особи або суспільства, що можуть вимагати того тримання відповідної особи під вартою. Це означає, що відповідність позбавлення волі національному законодавству є недостатньою умовою; воно також має бути необхідним за конкретних обставин (для застосування цих принципів у контексті підпункту "e" пункту 1 статті 5 Конвенції рішення у справах "Вітольд Литва проти Польщі", заява N 26629/95, п. 78, ЄСПЛ 2000-III та "Станєв проти Болгарії" [ВП], заява N 36760/06, п. 143, ЄСПЛ 2012 , п. 103 рішення ЄСПЛ від 17 квітня 2014 року "Справа "Анатолій Руденко проти України", яке стало остаточним 17 липня 2014 року (№ 50264/08)).

Проголошуючи право на свободу, пункт статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод має на увазі фізичну свободу особи, і мета цього положення полягає в недопущенні свавільного позбавлення такої свободи. Перелік винятків із права на свободу, яке гарантує пункт 1 статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, є вичерпним, і лише вузьке тлумачення цих винятків відповідатиме меті положення пункту 1 статті 5 про захист прав людини і основоположних свобод. Застосування адміністративного затримання для забезпечення доступності особи для подальшого кримінального провадження становить свавільне позбавлення свободи.

На підставі викладеного суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.

Керуючись Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», ст. ст. 2, 5, 7-9, 72-79, 90, 241, 242, 243, 246, 250, 255, 289 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Республіки Туркменістан, про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Повне судове рішення складено 22.01.2025.

Суддя Тетяна ФЕДЧИШЕНА