Ухвала від 22.01.2025 по справі 522/733/25

Справа № 522/733/25

Провадження № 1-кс/522/533/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2025 року Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ ВП № 5 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 про арешт майна по матеріалам кримінального провадження № 12025163510000027 від 13.01.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Досудовим розслідування встановлено, що 13 січня 2025 року, у невстановлений досудовим розслідуванням час, при невстановлених слідством обставинах, ОСОБА_3 , знайшовши предмет ззовні схожий на вогнепальну зброю марки «АК-74» із маркуванням « НОМЕР_1 » разом із набоями у кількості 27 (двадцять сім) одиниць та магазином до автомату, у цей час у нього виник злочинний умисел, направлений на їх придбання, носіння та зберігання без передбаченого законом дозволу.

Реалізовуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_3 , не маючи передбаченого законом дозволу на придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, підняв вищевказаний предмет ззовні схожий на вогнепальну зброю марки «АК-74» із маркуванням « НОМЕР_1 » разом із набоями у кількості 27 (двадцять сім) одиниць та магазином до автомату та привласнивши, взяв їх із собою, таким чином умисно вчинив своїми діями незаконне придбання та розпочав незаконно зберігати вогнепальну зброю та бойові припаси без передбаченого законом дозволу.

Маючи прямий умисел, направлений на носіння вогнепальної зброї та бойових припасів, без передбаченого на те законом дозволу, ОСОБА_3 взявши вищевказаний предмет ззовні схожий на вогнепальну зброю марки «АК-74» із маркуванням « НОМЕР_1 » разом із набоями у кількості 27 (двадцять сім) одиниць та магазином до автомату, носив при собі у мішку білого кольору, а саме перебуваючи біля будинку № 5/4 за адресою: м. Одеса, Аркадійське плато, при цьому, маючи достатньо часу для добровільної здачі органам влади у встановленому законом порядку.

13.01.2025 підозрюваний ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , добровільно видав працівникам поліції відділу поліції № 5 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області для проведення огляду мобільний телефон, який протоколом огляду місця події у службовому кабінеті № 12 відділу поліції № 5 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 101/В, вилучено мобільний телефон марки «Redmi Note 7» ІМЕI 1: НОМЕР_2 , ІМЕІ 2: НОМЕР_3 із sim-карткою оператора ПрАТ «Київстар» НОМЕР_4 , що запакований до полімерного сейф-пакету № WAR1935942.

Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Згідно з ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу», а саме вищевказане майно являється речовими доказами по кримінальному провадженні, в зв'язку з тим що вони зберегли на собі сліди скоєного злочину.

Підставою тимчасово вилучення майна, згідно п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України, є те, що вилучені речі відносяться до речей, які зберегли на собі сліди скоєння кримінального правопорушення.

Підставами арешту майна, відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, є наявність розумних підозр, які свідчать про те, що вказані предмети є доказами у вказаному кримінальному провадженні.

Завданням арешту майна, є запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження вищезазначеного майна.

Метою накладення арешту, згідно п. 1, п. 11 ч. 2 ст. 170 КПК України, є збереження речових доказів, які мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, їх арешт потрібен для позбавлення власника можливості відчужувати вказане майно, або псування, втрати, знищення, перетворення, передачі, що в свою чергу в подальшому унеможливить прийняття законного, та об'єктивного рішення.

Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ ВП № 5 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 про арешт майна - задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке було 13.01.2025 протоколом огляду місця події у службовому кабінеті № 12 відділу поліції № 5 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 101/В, вилучено мобільний телефон марки «Redmi Note 7» ІМЕI 1: НОМЕР_2 , ІМЕІ 2: НОМЕР_3 із sim-карткою оператора ПрАТ «Київстар» НОМЕР_4 , що запакований до полімерного сейф-пакету № WAR1935942, який добровільно виданий підозрюваним ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвалу допустити до негайного виконання.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

22.01.2025

Попередній документ
124612947
Наступний документ
124612949
Інформація про рішення:
№ рішення: 124612948
№ справи: 522/733/25
Дата рішення: 22.01.2025
Дата публікації: 24.01.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Приморський районний суд м. Одеси
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (22.01.2025)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 20.01.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
15.01.2025 11:30 Приморський районний суд м.Одеси
16.01.2025 13:00 Приморський районний суд м.Одеси
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДЕРУС АНАТОЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
ДЕРУС АНАТОЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ