Ухвала від 22.01.2025 по справі 420/27585/24

Справа № 420/27585/24

УХВАЛА

22 січня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Танцюри К.О., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо неповного виконання обов'язку, передбаченого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», з нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди; зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» за періоди 02.04.2022, 04.04.2022, 07.04.2022, 09.04.2022, 11.04.2022, 13.04.2022, 15.04.2024, 18.04.2022, 20.04.2022, 23.04.2022, 04.05.2022, 15.05.2022, 19.05.2024, 20.05.2022, з 23.05.2022 по 25.05.2022, з 18.06.2022 по 24.06.2022, з 26.06.2022 по 30.06.2022, з 06.07.2022 по 31.07.2022, з 06.08.2022 по 31.08.2022, з 03.09.2022 по 30.09.2022, з 01.10.2022 по 31.10.2022, з 20.11.2022 по 30.11.2022, з 01.12.2022 по 31.12.2022, з 06.01.2023 по 10.01.2023, з 20.01.2023 по 31.01.2023, з 01.02.2023 по 28.02.2023, з 01.03.2023 по 16.03.2023, з 18.03.2023 по 31.03.2023, з 01.04.2023 по 30.04.2023, з 01.05.2023 по 08.05.2023, з 11.05.2023 по 31.05.2023, з 01.06.2023 по 30.06.2023, з 01.07.2023 по 31.07.2023, з 01.08.2023 по 22.08.2023, з 08.09.2023 по 30.09.2023, з 01.10.2023 по 08.10.2023, з 14.10.2023 по 31.10.2023, з 01.11.2023 по 13.11.2023, 24.12.2023, 25.12.2023, 30.12.2023, 31.12.2023.

Ухвалою суду від 26.09.2024 відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Частиною 2 ст. 8 КАС України визначено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Відповідно до положень ч. 6, 7 ст.80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Разом з тим, ч.8 ст.80 КАС України передбачено, що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Враховуючи викладене та з метою вжиття заходів необхідних для з'ясування всіх обставин справи, суд приходить до висновку про наявність підстав для витребування у ІНФОРМАЦІЯ_1 належним чином засвідчені журнали бойових дій за вересень 2023 - грудень 2023 та рапорт на виплату бойових завдань за грудень 2023 відносно ОСОБА_1 ; довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за період квітень 2022 року по грудень 2023 року, із зазначенням сум нарахування та виплати додаткової винагороди, встановленої Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168.

Зупинення провадження в адміністративній справі - це тимчасове припинення вчинення у справі будь-яких процесуальних дій у зв'язку з обставинами, що перешкоджають розглядові справи, до моменту, коли ці обставини перестануть існувати або будуть вчинені необхідні дії.

З урахуванням того, що суд дійшов висновку про витребування доказів по справі та надання додаткового часу для надання витребуваних доказів, суд вважає за можливе зупинити провадження по справі з метою дотримання процесуальних прав осіб, що приймають участь у справі, а також надання сторонам можливості бути обізнаними про докази, які наявні у спірних правовідносинах.

Так,статтею 236 КАС України визначено, що суд зупиняє провадження у справі в разі: направлення судового доручення щодо збирання доказів - до надходження ухвали суду, який виконував доручення, про виконання доручення або неможливість виконання доручення.

Положення цієї норми передбачає обов'язок суду зупинити провадження у разі об'єктивної неможливості розгляду справи.

При цьому, ця норма також передбачає умову - коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

На думку суду, витребування документів у справі становить об'єктивну неможливість розгляду справи без отримання цих доказів.

Аналогія закону - це засіб заповнення прогалин у законодавстві, який полягає в застосуванні до нього іншої норми закону, яка регламентує подібні відносини.

На другій стадії процесу правозастосування - при виборі та аналізі норми права, яка має бути застосована до конкретного випадку, іноді виявляється відсутність такої норми. Тобто, виникає ситуація, в якій конкретне рішення спірного питання повністю або в якійсь частині законом не передбачено - є прогалина в законодавстві.

Способи ж подолання прогалин - це ті правові інструменти, які дозволяють в процесі правозастосування миттєво вирішити казус, що перебуває у сфері правового регулювання, якщо нормами права його безпосередньо не передбачено. Правозастосувач - долає прогалину. Тому суду надається право вирішувати такого роду справи за допомогою аналогії закону.

Вказане знайшло своє відображення у ч.6 ст. 7 КАС України, яка визначає, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене, застосовуючи аналогію закону, суд вважає, що наявні підстави для зупинення провадження по справі до отримання витребуваних доказів на підставі п. 6 ч.2 ст. 236 КАС України, з метою дотримання конвенційних принципів щодо забезпечення справедливого балансу і рівності сторін.

Керуючись ст. 47, 237, 248, 294 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Витребувати у ІНФОРМАЦІЯ_1 належним чином засвідчені журнали бойових дій за вересень 2023 - грудень 2023 та рапорт на виплату бойових завдань за грудень 2023 відносно ОСОБА_1 ; довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за період квітень 2022 року по грудень 2023 року, із зазначенням сум нарахування та виплати додаткової винагороди, встановленої Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168, витребувані матеріали надати до Одеського окружного адміністративного суду у строк до 20.02.2025.

Зупинити провадження по справі до надання витребуваних судом документів.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку визначеному ст. 295 та п.15.5 розділу VII КАС України. Ухвала набирає законної сили відповідно до приписів ст.256 КАС України.

Суддя /підпис/ К.О. Танцюра