21 січня 2025 р. № 400/14114/23
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Малих О.В., розглянувши в письмовому провадженні заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення у справі
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачів1. Обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради, пров. Корабелів, 1, м. Миколаїв, 54020, 2. Обласної медико-соціальна експертної комісії обласного Центру медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради, пров. Корабелів, 1, м. Миколаїв, 54020, 3. Державного закладу «Центральна медико-соціальна експертна комісія Міністерства охорони здоров'я України», вул. Юрія Коцюбинського, 9, м. Київ, 04053,
провизнання протиправними та скасування акта від 19.05.2023 року № 285/6 і довідки від 19.05.2023 року № 024410; зобов'язання вчинити певні дії,
У провадженні Миколаївського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Обласного центру Медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради, Обласної медико-соціальної експертної комісії обласного Центру медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради та Державного закладу «Центральна медико-соціальна експертна комісія Міністерства охорони здоров'я України» про: визнання протиправним та скасування Акта огляду медико-соціальною експертною комісією ОСОБА_1 № 285/6 від 19.05.2023 року Обласною медико-соціальною експертною комісією «Обласного центра Медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради»; визнання протиправною та скасування Довідку про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 12 ААА № 024410 від 19.05.2023 року, видану Обласною медико-соціальною експертною комісією «Обласного центра Медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради» на підставі акту огляду МСЕК № 285/6 відносно ОСОБА_1 ; визнання протиправним та скасування Акта огляду Центральною медико-соціальною експертною комісією Міністерства охорони здоров'я України ОСОБА_1 № 518 від 05.06.2023 року; зобов'язання Обласної медико-соціальної експертної комісії «Обласного центра Медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради» повторно провести медико- соціальний огляд ОСОБА_1 .
Рішенням від 20.05.2024 року у задоволенні позову було відмовлено.
Постановою П'ятого апеляційного адмінінстративного суду від 05.11.2024 року рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 20.05.2024 року у справі № 400/14114/23 скасовано. Адміністративний позов ОСОБА_1 - задоволено:
- визнано протиправним та скасувано Акт огляду медико-соціальною експертною комісією ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , № 285/6 вiд 19.05.2023 року Обласної медико-соціальної експертної комісії Обласного центра Медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради;
- визнано протиправною та скасувано довідку про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках cepiї 12 ААА №024410 від 19.05.2023 року, видану Обласною медико-соціальною експертною комісією Обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради, на підставі акту огляду МСЕК №285/6 відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- визнано протиправним та скасувано Акт огляду Центральною медико-соціальною експертною комісією Міністерства охорони здоров'я України ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , №518 від 05.06.2023 року;
- зобов'язано Обласну медико-соціальну експертну комісію Обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради повторно провести медико-соціальний огляд ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням висновків апеляційного суду щодо встановлених порушень;
- встановлено судовий контроль за виконанням постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 05.11.2024 року;
- зобов'язано Обласну медико-соціальну експертну комісію Обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради подати до Миколаївського окружного адміністративного суду звіт про виконання постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 05.11.2024 року у справі №400/14114/23, у строк 01.12.2024 року.
17.12.2024 року від позивача надійшла заява (скарга) у порядку ст. 382 КАС України, у якій позивач просить:
- визнати протиправними дії Обласної МСЕК Обласного центру Медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради та Обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради по невиконанню рішення апеляційного суду по справі № 400/14114/23 від 05.11.2024 року з урахуванням всіх висновків апеляційного суду щодо встановлених порушень;
- зобов'язати Обласну медико-соціальну експертну комісію «Обласного центра Медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради» та Обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради вжити всіх передбачених законодавством заходів для повного та всебічного виконання рішення апеляційного суду по справі № 400/14114/23 від 05.11.2024 року з урахуванням всіх висновків апеляційного суду щодо встановлених порушень;
- зобов'язати Обласну медико-соціальну експертну комісію «Обласного центра Медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради» та Обласний центр медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради провести ПОВНИМ медико- соціальний огляд військовослужбовця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на виконання рішення апеляційного суду по справі № 400/14114/23 від 05.11.2024 року з урахуванням всіх висновків апеляційного суду щодо встановлених порушень.
У відповідності до положень ч. 1 - 4 ст. 382-1 КАС України, суд розглядає заяву про зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення (крім заяви, передбаченої частиною п'ятою статті 382 цього Кодексу) протягом десяти днів з дня її надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням заявника - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
За наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.
Суд може зобов'язати подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення особисто керівника суб'єкта владних повноважень.
Якщо суб'єктом владних повноважень є колегіальний орган і судовим рішенням такого суб'єкта владних повноважень зобов'язано вчинити певні дії, суд може зобов'язати подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення кожного з членів такого колегіального органу, до чиїх повноважень, завдань чи функцій належить забезпечення виконання такого судового рішення.
Суд звертає увагу, що П'ятим апеляційним адміністративним судом у постанові від 05.11.2024 року у справі № 400/14114/23 встановлено судовий контроль за виконанням постанови та зобов'язано Обласну медико-соціальну експертну комісію Обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської обласної ради подати до Миколаївського окружного адміністративного суду звіт про виконання постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 05.11.2024 року у справі №400/14114/23, у строк 01.12.2024 року.
Також суд, проаналізувавши предмет заяви (скарги) позивача від 17.12.2024 року, дійшов висновку, що обраний позивачем спосіб захисту своїх прав - визнати протиправними дії відповідача по невиконанню рішення апеляційного суду з урахуванням всіх висновків апеляційного суду - є одним із способів виконання постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 05 листопад 2024 року у справі № 400/14114/23.
За вказаних обставин, якщо позивач вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю відповідача на виконання вищевказаного судового рішення порушувалися його права, свободи чи інтереси, то він повинен був звертатися до суду в порядку ст. 383 КАС України із заявою про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду.
Відтак, заява позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 248, 382-1 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні заяви (скарги) ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею у порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення в порядку, визначеному ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя О.В. Малих