Рішення від 17.01.2025 по справі 260/6621/24

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2025 рокум. Ужгород№ 260/6621/24

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої - судді Маєцької Н.Д.

при секретарі судового засідання - Деяк О.М.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1 ,

представника позивача - Кошеля В.В.,

представника відповідача - Галайда О.Б.,

представник третьої особи 1 - не з'явився,

представника третьої особи 2 - Белей В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Закарпатській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Свалявська міська рада Закарпатської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю “Автошкола Форсаж-1» про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ч.3 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 17 січня 2025 року проголошено вступну та резолютивну частини Рішення. Рішення в повному обсязі складено 22 січня 2025 року.

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Закарпатській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Свалявська міська рада Закарпатської області, в якій просить: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми “ф» Головного управління ДПС у Закарпатській області від 27 травня 2024 року № 5257699-2409-0712-UA21040230000091606.

04 листопада 2024 року ухвалою судді Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі наявних у ній матеріалів.

Ухвалою суду від 15 листопада 2024 року судом постановлено ухвалу про перехід з розгляду адміністративної справи № 260/6621/24 в порядку спрощеного позовного провадження без (виклику) повідомлення сторін до розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою суду від 19 грудня 2024 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю “Автошкола Форсаж-1».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між позивачем та Свалявською міською радою на підставі рішення 15 сесії 6 скликання від 28 травня 2015 року № 1243 було укладено договір оренди земельної ділянки, яка розташована за адресою: м. Свалява, вул. Першотравнева, 137 а, площею 0, 3177 на та встановлено щорічну орендну плату в розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Рішенням Свалявської міської ради від 24 квітня 2020 року № 263 вищезазначений договір оренди земельної ділянки поновлено терміном на 10 років на тих самих умовах. 11 жовтня 2024 року позивач отримав податкове повідомлення-рішення форми «Ф» № 5257699-2409-0712-UA21040230000091606 від 27 травня 2024 року на суму 175329,94 грн. Позивачем було з'ясовано, що Свалявська міська рада своїм рішенням від 30 березня 2023 року № 1157 «Про затвердження розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Свалявської міської ради Закарпатської області» затвердила нові розміри орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території громади відповідно до виду цільового призначення земель. Так, за земельні ділянки з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» встановлено ставку 10 відсотків від нормативної грошової оцінки землі. Відтак, на переконання позивача, Свалявська міська рада змінила розмір орендної плати в односторонньому порядку, без наданої на те згоди орендаря. Крім того, відповідно до п. 288.5 ст. 288 ПК України підставою для перегляду розміру орендної плати має бути саме законодавча зміна граничного (мінімального чи максимального) розміру такої плати або зміна розміру земельного податку, а не рішення органів місцевого самоврядування.

Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позову в зв'язку з тим, що 30 березня 2023 року рішенням Свалявської міської ради № 1157 «Про затвердження розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Свалявської міської ради Закарпатської області» затверджено нові розміри орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території громади відповідно до виду цільового призначення земель. Згідно вказаного рішення за земельні ділянки з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» встановлено ставку 10 відсотків від нормативної грошової оцінки землі. У відповідності до п. 288.1 ст. 288 ПК України та на підставі відомостей отриманих від Свалявської міської ради листом від 31 січня 2024 року № 02-13/410, контролюючим органом позивачу було сформовано оскаржене податкове повідомлення-рішення. Крім того, зазначає, що договором оренди визначено, що розмір орендної плати не є сталим і переглядається, зокрема, у разі прийняття сесією Свалявської міської ради рішення про зміну розміру орендних ставок. Враховуючи, що Свалявською міською радою прийнято рішення № 1157 від 30 березня 2023 року, яким змінено розмір орендної плати, а також умови, визначені підпунктом 4.3 пункту 4 Договору оренди, то на переконання відповідача, можна зробити висновок, що зміни внесені рішенням № 1157 носять для орендаря обов'язковий характер. В той же час, контролюючий орган, з метою виконання покладених на нього функцій, використовує виключно дані, надані органом місцевого самоврядування, у порядку встановленому чинним законодавством.

Позивач надав до суду заперечення на відзив, у яких зазначив, що спору між ним та Свалявською міською радою не існує, змін в чинний договір внесено не було, ставка оренди встановлена та підтримується як і раніше на рівні 5 % від нормативної грошової оцінки землі, яка позивачем повністю сплачена за 2024 рік.

В судовому засіданні позивач та представник позивача підтримали вимоги позовної заяви, з підстав наведених у позовній заяві та запереченнях на відзив.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечила з мотивів, зазначених у відзиві на позовну заяву.

В судове засідання представник третьої особи- 1 не з'явився, однак надіслав на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності, пояснення щодо позову не надав.

Представник третьої особи -2 в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги, просив суд їх задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить наступних висновків.

Судом встановлено, що 02 січня 2019 року між Свалявською міською радою та ОСОБА_1 укладено договір оренди земельної ділянки (далі - Договір) площею 0,3177 га, кадастровий номер: 2124010100:01:033:0035, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з функціональним призначенням - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Рішенням Свалявської міської ради «Про поновлення договору оренди земельної ділянки» від 24 квітня 2020 року №488 громадянину ОСОБА_1 поновлено Договір шляхом укладення додаткової угоди терміном на 10 років з моменту прийняття рішення.

Відповідно до п. 2 вказаного рішення встановлено щорічну орендну плату за вказану земельну ділянку в розмірі 5 % від нормативної грошової оцінки.

29 травня 2020 року між Свалявською міською радою та ОСОБА_1 укладено Додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки, зареєстрованого Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права за №30469847 від 26.02.2019 року, згідно якої Договір продовжено терміном на 10 років з моменту прийняття рішення до 24.04.2030. Також, Додатковою угодою від 29.05.2020 встановлено щорічну орендну плату за вказану земельну ділянку в розмірі 5% від нормативної грошової оцінки.

Відповідно до п. 5 Додаткової угоди всі інші вищезазначеного Договору залишаються незмінними.

Рішенням Свалявської міської ради від 30 березня 2023 року № 1157 «Про затвердження розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Свалявської міської ради Закарпатської області» затверджено нові розміри орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території громади відповідно до виду цільового призначення земель. Згідно вказаного рішення за земельні ділянки з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» встановлено ставку 10 відсотків від нормативної грошової оцінки землі.

Свалявська міська рада листом від 31 січня 2024 року № 02-13/410 надіслала до контролюючого органу Перелік орендарів, з якими укладено договори оренди землі комунальної власності Свалявської міської ради станом на 01 січня 2023 року, з якого вбачається, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 2124010100:01:033:0035 становить 1753299,44 грн., а розмірі орендної плати становить 10 %.

27 травня 2024 року ГУ ДПС в Закарпатській області винесено податкове повідомлення-рішення № 5257699-2409-0712-UA21040230000091606 з орендної плати за землю у розмірі 175329,94 грн.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Правовідносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються нормами Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Відповідно до п.269.1 ст. 269 Податкового кодексу України платниками плати за землю є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування; платники орендної плати - землекористувачі (орендарі) земельних ділянок державної та комунальної власності на умовах оренди.

За умовами п.270.1 ст. 270 Податкового кодексу України об'єктами оподаткування платою за землю є:

270.1.1. об'єкти оподаткування земельним податком:

270.1.1.1. земельні ділянки, які перебувають у власності;

270.1.1.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності;

270.1.1.3. земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування;

270.1.2. об'єкти оподаткування орендною платою - земельні ділянки державної та комунальної власності, надані в користування на умовах оренди.

При цьому, згідно з п.271.1 ст. 271 Податкового кодексу України базою оподаткування є:

271.1.1. нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;

271.1.2. площа земельної ділянки, нормативну грошову оцінку якої не проведено.

За приписами п.285.1 ст. 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Умовами п.285.2 ст. 285 Податкового кодексу України передбачено, що базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

Відповідно до п.286.1 ст.286 Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку є: а) дані державного земельного кадастру; б) дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; в) дані державних актів, якими посвідчено право власності або право постійного користування земельною ділянкою (державні акти на землю); г) дані сертифікатів на право на земельні частки (паї); ґ) рішення органу місцевого самоврядування про виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв); д) дані інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою, право на земельні частки (паї); е) дані Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, визначеного у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

При цьому, умовами п.288.1 ст. 288 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Відповідно до п. 288.4 ст. 288 ПК України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім випадків консервації таких земельних ділянок або визнання земельних ділянок забрудненими (потенційно забрудненими) вибухонебезпечними предметами).

Відповідно до п. 288.5 ст. 288 ПК України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку : для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки (п.п. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 ПК України).

У відповідності до п.п. 288.5.2 пункту 288.5 ст. 288 ПК України розмір орендної плати не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Як вже встановлено судом, 02 січня 2019 року між Свалявською міською радою та ОСОБА_1 укладено договір оренди земельної ділянки (далі - Договір) площею 0,3177 га, кадастровий номер: 2124010100:01:033:0035, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з функціональним призначенням - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. В подальшому рішенням Свалявської міської ради «Про поновлення договору оренди земельної ділянки» від 24 квітня 2020 року №488 громадянину ОСОБА_1 поновлено Договір шляхом укладення додаткової угоди терміном на 10 років з моменту прийняття рішення.

Відповідно до п. 2 вказаного рішення встановлено щорічну орендну плату за вказану земельну ділянку в розмірі 5 % від нормативної грошової оцінки.

29 травня 2020 року між Свалявською міською радою та ОСОБА_1 укладено Додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки, зареєстрованого Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права за №30469847 від 26.02.2019 року , згідно якої Договір продовжено терміном на 10 років з моменту прийняття рішення до 24.04.2030. Також, Додатковою угодою від 29.05.2020 встановлено щорічну орендну плату за вказану земельну ділянку в розмірі 5% від нормативної грошової оцінки.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Згідно з ст. 15 Закону України «Про оренду землі» істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); дата укладення та строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

В обґрунтування протиправності оскарженого податкового повідомлення-рішення позивач посилається на те, що договором оренди земельної ділянки, укладеним між позивачем та Свалявською міською радою визначено ставку орендної плати в розмірі 5 відсотків від нормативно-грошової оцінки. Позивач зазначає, що п. 11.1 Договору оренди земельної ділянки, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. Однак, будь-які додаткові угоди по збільшенню ставки орендної плати позивачем не підписувалися. Вважає, що підставою для перегляду розміру (ставки) орендної плати має бути саме законодавча зміна граничного розміру такої плати або зміна розміру земельного податку, а не рішення органу місцевого самоврядування.

Суд зазначає, що єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент - Верховна Рада України (стаття 75 Конституції України).

Виключно законами України встановлюються система оподаткування, податки і збори (пункт 1 частини другої статті 92 Конституції України).

Згідно із частиною першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон № 280/97-ВР) рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

За змістом пункту 34 частини першої статті 26 Закону № 280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Підпунктом 1 пункту а) частини першої статті 33 Закону № 280/97-ВР визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема, щодо підготовки і внесення на розгляд ради пропозицій щодо встановлення ставки земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад; визначення в установленому порядку розмірів відшкодувань підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності за забруднення довкілля та інші екологічні збитки; встановлення платежів за користування комунальними та санітарними мережами відповідних населених пунктів.

До переліку повноважень селищних рад у галузі земельних відносин, визначеного у статті 12 ЗК України, не належить законодавче встановлення або зміна граничного (мінімального та максимального) розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, оскільки такі повноваження з огляду на положення статті 288 ПК України належать Верховній Раді України - єдиному органу законодавчої влади в Україні.

Суд зазначає, що рішення органу місцевого самоврядування, у даному випадку міської ради, не може вважатися законодавчою підставою для внесення змін до договору оренди землі в частині зміни розміру (ставки) орендної плати, оскільки орган місцевого самоврядування не наділений повноваженнями встановлювати граничні (мінімальний та максимальний) розмір орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, бо такі ставки встановлюються, з урахуванням правової природи орендної плати як загальнодержавного податку, у Податковому кодексі України.

Однак, такі рішення можуть бути підставою для внесення змін до договору оренди землі, якщо сторони договору оренди безпосередньо в самому договорі передбачили таку підставу для зміни розміру орендної плати, що узгоджується з принципом свободи договору.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 09 листопада 2021 року у справі № 635/4233/19 та постанові Верховного Суду від 21 лютого 2023 року № 925/640/21.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Судом встановлено, що відповідно до п. 4.3 Договору оренди земельної ділянки від 02 січня 2019 року, укладеного між Свалявською міською радою та позивачем розмір орендної плати не є сталим і переглядається у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції та індексації; у разі прийняття сесією Свалявської міської ради рішення про зміну розміру орендних ставок; в інших випадках, передбачених законом.

Рішенням Свалявської міської ради від 30 березня 2023 року № 1157 «Про затвердження розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Свалявської міської ради Закарпатської області» затверджено нові розміри орендної плати за земельні ділянки комунальної власності на території громади відповідно до виду цільового призначення земель. Згідно вказаного рішення за земельні ділянки з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» встановлено ставку 10 відсотків від нормативної грошової оцінки землі.

Відтак, враховуючи, що Свалявською міською радою прийнято рішення від 30 березня 2023 року № 1157, яким змінено розмір орендної плати, що узгоджується з п. 4.3 Договору оренди, то зміни розміру орендної плати, встановлені рішенням № 1157 носять для орендаря обов'язковий характер.

Крім того, матеріалами справи підтверджується, що Свалявська міська рада листом від 27 лютого 2024 року № 02-16/880, надісланим за адресою місця проживання позивача (Закарпатська область, Мукачівський район, м. Свалява, вул. Возз'єднання, буд. 41, вказана адреса також зазначена позивачем в позовній заяві) повідомляла його про те, що у зв'язку з прийняттям рішення від 30 березня 2023 року «Про затвердження розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності Свалявської міської ради» необхідно проводити сплату орендної плати у розмірі 10 відсотків від нормативної грошової оцінки землі. Вказаним листом позивачу було надіслано для підписання два примірники проектів додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки про зміну розміру орендної плати.

Однак, вказаний лист Свалявської міської ради від 27 лютого 2024 року № 02-16/880, разом з примірниками додаткової угоди був повернутий без вручення адресату з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Крім того, п.п.4.3 п. 4 Договору оренди від 02 січня 2019 року визначено, що зміна розмір орендної плати з підстав вказаних в п. 4.3 договору проводиться орендодавцем односторонньо без погодження з орендарем.

Таким чином, Свалявською міською радою вжито заходів з метою повідомлення ОСОБА_1 про зміну розміру орендної плати, відтак суд вважає твердження позивача про зміну орендної плати орендодавцем без повідомлення орендаря та без його згоди необґрунтованими.

Враховуючи вищенаведене, оскільки договором про оренду земельної ділянки від 02 січня 2019 року передбачено таку підставу для зміну розміру орендної плати як прийняття сесією Свалявською міської ради рішення про зміну розміру орендних ставок (п. 4.3), що з урахуванням правових висновків Великої Палати Верховного Суду викладених у постанові від 09 листопада 2021 року № 635/4233/19 та постанові Верховного Суду від 21 лютого 2023 року № 925/640/2, узгоджується з принципом свободи договору, то на переконання суду, оскаржене податкове-повідомлення рішення від 27 травня 2024 року № 5257699-2409-0712-UA21040230000091606 відповідає вимогам чинного законодавства, відповідач при його прийнятті діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, у зв'язку з чим, у задоволенні позову необхідно відмовити.

У відповідності до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Відповідачем доведено правомірність оскарженого податкового повідомлення-рішення, у зв'язку з чим позовні вимоги є необґрунтованими, суперечать вимогам закону та не відповідають обставинам справи, що підтверджується належними та допустимими доказами та задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 139, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, буд. 52, код ЄДРПОУ ВП 44106694), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Свалявська міська рада Закарпатської області (Закарпатська область, м. Свалява, вул. Головна, буд. 1, код ЄДРПОУ 04053884), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю “Автошкола Форсаж-1» (Закарпатська область, м. Свалява, вул. Соборна, буд. 137 а, код ЄДРПОУ 40347139) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення- відмовити.

2. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

СуддяН.Д. Маєцька