Постанова від 10.01.2025 по справі 452/4602/24

Справа №: 452/4602/24

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 січня 2025 року м.Самбір

Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Бікезіна О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

-за ч. 5 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

у присутності правопорушника, у присутності правопорушника та законного представника неповнолітньої особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, матері - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яким роз'яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 та ст. 270 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

На розгляд Самбірського міськрайонного суду Львівської області надійшли протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серії ЕПР1 № 198482 від 17 грудня 2024 року, ОСОБА_1 17 грудня 2024 року о 11 год. 10 хв. в м. Самборі на

вул. Шухевича, 12 В, Самбірського району Львівської області, керував автомобілем марки «ВАЗ 21099», номерний знак НОМЕР_1 , обладнаним засобами пасивної безпеки, не був пристебнутий ременем безпеки, чим порушив вимоги п. 2.3 в) Правил дорожнього руху,тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 121 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серії ЕПР1

№ 198503 від 17 грудня 2024 року, ОСОБА_1 17 грудня 2024 року о 11 год. 10 хв. в

м. Самборі на вул. Шухевича, 12 В, Самбірського району Львівської області, керуючи автомобілем марки «ВАЗ 21099», номерний знак НОМЕР_1 , при зміні напрямку руху не вказав відповідний світловий показчик повороту, чим порушив вимоги п. 9.2 б) Правил дорожнього руху,тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серії ЕПР1

№ 198503 від 17 грудня 2024 року, ОСОБА_1 17 грудня 2024 року о 11 год. 10 хв. в

м. Самборі на вул. Шухевича, 12 В, Самбірського району Львівської області, керував автомобілем марки «ВАЗ 21099», номерний знак НОМЕР_1 , не маючи права керувати таким транспортним засобом та вчинив дане правопорушення повторно протягом року, чим порушив вимоги п. 2.1 а) Правил дорожнього руху,тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП

Враховуючи, що судом одночасно розглядаються протоколи про вчинення

ОСОБА_1 кількох адміністративних правопорушень, постановами судді від 10 січня 2025 року матеріали адміністративних справ (452/4600/24, 452/4601/24) об'єднані в одне провадження, якому присвоєно № 452/4602/24.

Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 винним себе визнав, підтвердив викладені в протоколах обставини вчинення ним правопорушень, щиро розкаявся у скоєному, просив суд суворо його не карати.

Відповідно до ст. 12 КУпАП, адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.

Згідно ст. 13 КУпАП, у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 89, 121-127, 130, статтею 139, частиною третьою статті 154, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах.

За даними, що містяться в протоколах про адміністративне правопорушення

ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Адміністративним правопорушенням, згідно ч. 5 ст. 121 КУпАП, є порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами.

Адміністративним правопорушенням, згідно ч. 2 ст. 122 КУпАП, є порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування під час руху транспортного засобу засобами зв'язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди.

Адміністративним правопорушенням, згідно ч. 5 ст. 126 КУпАП, визнається повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.

Адміністративним правопорушенням, згідно ч. 2 ст. 126 КУпАП, є керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.

Враховуючи, що неповнолітнім ОСОБА_1 вчинені правопорушення, які підпадають під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди, вважаю, що він підлягає адміністративній відповідальності на загальних підставах.

Статтею 280 КУпАП,встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 5 ст. 126 КУпАП, доведена даними протоколів про адміністративне правопорушення, складеними уповноваженою особою, які відповідають вимогам ст. 256 КУпАП, містять виклад суті вчиненого правопорушення; рапортами поліцейських; поясненнями правопорушника наданими в суді; постановою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 11.10.2024 року у справі №452/3260/24; відеозаписом на CD-диску.

За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що

ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 5 ст. 126 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені.

Згідно положень ст. 23 КУпАП , адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи обставини і характер вчинених правопорушень, їх кількість, ступінь вини і дані про особу правопорушника, вважаю, що відсутні підстави для застосування щодо нього заходів впливу, передбачених ст. 24-1 КУпАП, а тому вважаю за необхідне та достатнє застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції

ч. 5 ст. 126 КУпАП, без оплатного вилучення транспортного засобу, який не є у його власності, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дані адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.

Відповідно до довідки Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_1 притягався протягом року до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП, за відомостями «ГСЦ Посвідчення водія» інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» даних щодо отримання ним посвідчення водія немає.

Згідно з роз'ясненнями абзацу 3 пункту 28 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», суди не вправі застосовувати адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала.

Таким чином, стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами до особи, яка його не має, не може бути застосовано.

Відтак, суддя при накладенні на ОСОБА_1 стягнення за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, не застосовує адміністративне стягнення щодо нього у виді позбавлення права керування транспортними засобами.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

Стаття 307. Строки і порядок виконання постанови про накладення штрафу

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 307 КУпАП у разі відсутності самостійного заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративне правопорушення, штраф стягується з батьків або осіб, які їх замінюють.

Керуючись ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення, відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотириста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому вигляді становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень, без позбавлення права керування транспортними засобами та без оплатного вилучення транспортного засобу.

Встановити ОСОБА_1 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу - 15 днів з дня вручення йому копії цієї постанови.

У разі несплати штрафу правопорушником у встановлений строк, стягнути з ОСОБА_1 в порядку примусового виконання цієї постанови в дохід держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 81600 (вісімдесят одну тисячу шістсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

У разі відсутності самостійного заробітку у ОСОБА_1 , штраф підлягає стягненню з його батьків або осіб, які їх замінюють.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, до Львівського апеляційного суду через Самбірський міськрайонний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після спливу строку, встановленого законом для її апеляційного оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано; у разі подання апеляційної скарги постанова судді набирає законної сили після перегляду справи апеляційним судом.

Суддя